STRONA GŁÓWNA
09/06/2025 10:12   
INFORMACJE OGÓLNE
- Informacje o Klubie
- Zarząd Klubu
- Statut Klubu
- Stadion
- SPONSORZY
- Standardy Ochrony
Małoletnich

SENIORZY - KLASA A
- Skład
- Transfery 2024/2025
- Strzelcy 2024/2025
- Tabela
CIEKAWOSTKI
- Redakcja
- Archiwum newsów
- Download
- Najlepsi strzelcy -
sezon 2024/2025

1.
Igor
Dąbek
49 bramek
2.
Kewin
Wawrzeńczyk
48 bramek
3.
Michał
Rojek
10 bramek
4.
Wiktor
Tracz
9 bramek
5.
Adrian
Talarski
7 bramek
6.
Adam
Tylus
6 bramek
7.
Cezary
Leśniański
3 bramki
8.
Dawid
Grygiel
1 bramka
-
Przemysław
Bielewski
1 bramka
-
Kamil
Jabłonowski
1 bramka
-
Jarosław
Pędzich
1 bramka
XVI kolejka IV ligi dolnośląskiej - wiosna nasza !
Seniorzy
Pięknie zainaugurowali wiosnę tegorocznej jesieni piłkarze mirskiego Włókniarza, pewnie wygrywając z wyżej notowaną drużną z Kobierzyc. Goście choć z pewnością mocniejsi od nas piłkarsko to zaprezentowali się w Mirsku całkowicie przeciętnie, będąc wyróżniającymi się tylko w jednym elemencie, a mianowicie w dyskusjach z arbitrem po których łapali kartki. Nawiązując do minirelacji jaka pojawiła się na stronie GKS-u to należy sprostować, że Włókniarz pierwszą bramkę strzelił kiedy obie drużyny były na murawie w komplecie, natomiast dwie kolejne grając z przewagą jednego zawodnika. Dwie czerwone kartki dla zawodników z Kobierzyc miały miejsce w samej końcówce - w 86 i 90 minucie, a dodatkowo w 86 minucie z boiska wyleciał także nasz zawodnik, więc w żadnym momencie gry nie mieliśmy przewagi trzech graczy, co sugeruje wspomniana relacja, a stwierdzenia, że to właśnie dzięki takiej przewadze wygraliśmy są zwykłą manipulacją. No cóż, jeżeli na boisku nie potrafi się stworzyć praktycznie żadnej konkretnej sytuacji do strzelenia gola, a dodatkowo zawodnikom puszczają na boisku nerwy to najlepiej jest wszystko zwalić na sędziego.

Spotkanie rozpoczęło się w sposób idealny dla miejscowych. W 4 minucie Szymon Kozołubski wykorzystał błąd Kornego, który podał mu piłkę pod nogi, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W 14 minucie "błysnął" Flejterski, który za nieparlamentarne słownictwo pożegnał się z grą. Gra była całkiem ciekawa, goście choć piłkarsko lepsi nie potrafili sobie stworzyć okazji do zdobycia bramki, a Włókniarz schowany za podwójną gardą kontratakował. Do przerwy nic więcej nie udało się żadnej ze stron strzelić i miejscowi schodzili do szatni z minimalną przewagą.

Kilka chwil po wznowieniu gry włókniarze wykonywali rzut rożny, piłkę wrzuconą w pole karne uderzył Paweł Niemienionek, a Bartków tak niefortunnie interweniował, że skierował ją do własnej bramki. Przyjezdni starali się ratować sytuację wpuszczając rezerwy ale to Włókniarz ponownie uderzył. W 84 minucie indywidualną akcję przeprowadził Daniel Becker, który pięknie uderzył po długim rogu i stało się pewne, że gospodarze tego spotkania nie przegrają. W końcowych minutach kobierzyczanom zaczęły puszczać nerwy i najpierw w 86 minucie z boiska wylatuje Dudziak razem z zawodnikiem Włókniarza Adrianem Badurą, a w samej końcówce dwie żółte kartki w odstępie kilku sekund widzi Żak i on także maszeruje do szatni.        


WŁÓKNIARZ - STK GKS KOBIERZYCE  3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Kozołubski (4), 2:0 - Bartków (48 - bramka samobójcza), 3:0 - Becker (84). Żółte kartki: Kozołubski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel, Badura oraz Wołczek, Żak. Czerwone kartki: Badura (86 - za dwie żółte) oraz Flejterski (14 - niesportowe zachowanie), Dudziak (86 - niesportowe zachowanie), Żak (90 - za dwie żółte) Sędziowali: Adam Żuk oraz Adam Tutka i Witold Kowalski. Widzów: 150.

WŁÓKNIARZ: Swarzyński - P. Grygiel, Kowalski, Ł. Niemienionek, Juźwik - Becker (87. Górny), P. Niemienionek, Badura, D. Grygiel - Wichowski (90. Krawiec), Kozołubski (75. Pogodziński).

STK GKS: Korny - Wołczek, Dudziak, Jurkowski, Zgoda (57. Żak) - Bartków, Flejterski, Ociesa (51. Sokołowski), Żbik (68. Rokicki) - Jamrozowicz (73. Błachut), Rybiński.


XVI kolejka IV ligi dolnośląskiej - 21.11.2015:
Granica Bogatynia - Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:4
Olimpia Kowary - Bielawianka Bielawa 1:0
Włókniarz Mirsk - GKS Kobierzyce 3:0
Orkan Szczedrzykowice - Piast Nowa Ruda 3:0

22.11.2015:
AKS Strzegom - Polonia Trzebnica
Zjednoczeni Żarów - Lotnik Jeżów Sudecki
BKS Bolesławiec - Chrobry II Głogów
Pogoń Oleśnica - Sokół Wielka Lipa - 26.03.2016

www.poomoc.pl
Galerie
Historia Włókniarza
Ostatnia kolejka
XXV kolejka -
07/08.06.2025

Granit Gierałtów
1 - 9
MKS Włókniarz Mirsk
Następna kolejka
XXVI kolejka -
15.06.2025

MKS Włókniarz Mirsk
-
Piast Zawidów
Tabela Klasa A
Mie.
Druż.
Kol.Pkt.
1.
Włókniarz
25
67
2.
Piast
25
54
3.
Stella
25
47
4.
Czarni
25
46
5.
Fatma
26
39
6.
Łużyce II
25
39
7.
Iskra
25
35
8.
Korona
25
34
9.
WKS
25
31
10.
Cosmos
25
30
11.
Błękitni
25
29
12.
Sudety
25
27
13.
Olsza
25
22
14.
Granit
25
4
Gmina Mirsk
Słowo Sportowe
90 minut
Łączy Nas Piłka
DZPN Wrocław
MKS "Włókniarz" Mirsk