-

-

-

XXIII kolejka klasy A - wysoka wygrana z Orłem.
Mnóstwo strzałów, dużo sytuacji i bramek w Mirsku obejrzeliśmy radosny futbol w wykonaniu Włókniarza i Orła Platerówki. W 23 kolejce gospodarze wygrali wysoko 9:2, będąc przez cały mecz stroną dominującą. Pierwszy do siatki w 17 minucie trafił Igor Dąbek, który wykorzystał podanie od Adriana Talarskiego. Niespełna 3 minuty później było już 2-0 a bramkę zdobył kapitan Włókniarza Cezary Leśniański. W 24 min Adrian Badura kapitalnym podaniem z własnej połowy uruchomił Igora Dąbka, który po raz kolejny pokazał umiejętności strzeleckie. Napastnik Włókniarza, będąc oko w oko z bramkarzem rywali nie dał mu najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Czwartą bramkę po dobrze zainicjonowanej akcji przez Bielewskiego i asyście Tylusa zdobył Talarski.

W 44 min po raz drugi w tym meczu na liście strzelców zameldował się Cezary Leśniański, który skutecznie wykończył akcje Kacpra Tracza. Chwile po wznowienu gry Włókniarz strzelił 6 gola. Świetnie w polu karnym rywala zachował się Adrian Talarski, który pomimo dogodnej pozycji nie strzelał, a podał do Dąbka, a ten najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Zdobywając tym samym hat tricka. Naszemu napastnikowi to nie wystarczyło. W 56 min wykorzystał złe ustawienie obrońców Orła i zdobył swojego 4 gola, Asystę przy tym trafieniu zaliczył Maciej Górny. Między 60, a 70 min w nasze szeregi wkradło się zbytnie rozluźnienie i naszego bramkarza dwukrotnie pokonał Adrian Kozak. Na kolejną bramkę czekaliśmy, aż do 83 min, kiedy to na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Leśniański. W 87 min wynik na 9:2 ustalił Talarski.

WŁÓKNIARZ - ORZEŁ PLATERÓWKA  9:2 (5:0)

Bramki: 1:0 - Dąbek (17), 2:0 - C. Leśniański (20), 3:0 - Dąbek (24), 4:0 - Talarski (35), 5:0 - C. Leśniański (44), 6:0 - Dąbek (48), 7:0 - Dąbek (57), 7:1 - Kozak (61), 7:2 - Kozak (70), 8:2 - A. Leśniański (83), 9:2 - Talarski (87). Żółta kartka: Talarski. Sędziowali: Mariusz Czechowski oraz Ryszard Gołębiowski i Robert Liszka. Widzów: 150.

WŁÓKNIARZ: Gajtkowski (72. Maćkowski) - Górny, Chowański, Badura, K. Tracz (75. Sz. Morzecki) - Tylus (46. B. Morzecki), C. Leśniański, W. Tracz, Bielewski (80. Werle) - Dąbek (60. A. Leśniański), Talarski.

ORZEŁ: Zagórski (65. Kwiatkowski) - Gębuś, Kocan, Burzyński, Szpak (60. Paczuszyński) - Kotkiewicz, Ziółkowski, Atlak (40. Michno), Kudelski (75. Liegier) - Kozak, Prus.