-

-

-

XXVII kolejka klasy okregowej - wygrana z Raciborowicami.
Włókniarz wygrał swoje spotkanie z GKS-em Raciborowice ale jego gra szczególnie w drugiej połowie po raz kolejny pozostawiała wiele do życzenia. Mecz rozpoczął się rewelacyjnie dla gości, którzy już w 5 minucie za sprawą Hencela i jego strzału głową wyszli na prowadzenie. Na wyrównanie przyszło nam czekać do  29 minuty kiedy to po dośrodkowaniu Gajewskiego piłkę z najbliższej odległości głową do siatki skierował Krawczyk II. W 40 minucie miała miejsce najładniejsza akcja meczu, Krawczyk II jak tyczki slalomowe minął kilku rywali, wyłożył piłkę Morzeckiemu, a ten ze stoickim spokojem położył na murawie bramkarza gości i bez problemu skierował piłkę do bramki.

Na drugą część spotkania  włókniarze wyszli chyba zbyt uspokojeni prowadzeniem. Goście ruszyli do przodu i po jednej z akcji faulowany w polu karnym był jeden z ich zawodników, arbiter jednak nie zauważył faulu. Chwilę później sam na sam z bramkarzem wychodził Majer, golkiper gości zdołał mu wybić piłkę, Majer przy tej sytuacji jeszcze się wywrócił i to chyba zmyliło sędziego który niespodziewanie dopatrzył się przewinienia i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Gajewski i technicznym strzałem wyprowadził Włókniarza na prowadzenie 3:1. W 60 minucie doszło do kolejnej kontrowersyjnej  sytuacji, goście strzelili kontaktową bramkę, ale sędzia boczny uniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną strzelca, której tak naprawdę nie było. Mimo to GKS-owi udało się strzelić bramkę na 3:2, kiedy to Jurczak pewnym strzałem głową wykorzystał podanie swojego kolegi. W 75 minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz gości za faul za polem karnym na będącym w sytuacji sam na sam Majerem. Do bramki stanął jeden z obrońców i  chociaż goście grali w osłabieniu to ambitnie dążyli do zmiany rezultatu. Ostatecznie pogrążył ich Morzecki strzelając swoją 18 i 19 bramkę w sezonie w przeciągu trzech minut w końcówce meczu.

WŁÓKNIARZ – GKS 5:2 (2:1)

Bramki: 0:1 - Hencel (5), 1:1 - Krawczyk II (29), 2:1 - B. Morzecki (40), 3:1 - Gajewski (53 - rzut karny), 3:2 - Jurczak (63), 4:2 - B. Morzecki (84), 5:2 - B. Morzecki (86). Czerwona kartka: Kopczyński (75 – faul). Żółte kartki: Badura, Krawczyk I oraz P. Olechowski, Poczta, Hencel. Sędziował: Ireneusz Wójtowicz. Widzów: 100.