-

-

-

II kolejka klasy okręgowej - remis Włókniarza w Lubawce.
W II kolejce klasy okręgowej Włókniarz udał się na mecz do Lubawki, aby tam zmierzyć się z miejscowym Orłem. Gospodarze tego pojedynku utrzymanie w lidze zapewnili sobie przy "zielonym stoliku", a mecz z Włókniarzem był dla nich pierwszą ligową potyczką. Nasi zawodnicy po wygranej na własnym boisku z Jawą Otok liczyli na kolejne zwycięstwo. Włókniarze mecz rozpoczęli lepiej niż miejscowi, jednak strzały Kowalskiego, Morzeckiego i Faściszewskiego nie znalazły drogi do bramki aż do 30 minuty spotkania. Wtedy to Dubiel wyłożył piłkę jak na tacy Morzeckiemu, a ten strzałem w boczną siatkę bramki gospodarzy otworzył wynik spotkania. Kilka minut później powinno być już 2:0. Dośrodkowanie Dubiela i strzał Dołęgi głową minimalnie mija bramkę Orła. Do przerwy wynik już się nie zmienił i było 1:0 dla gości.

Po przerwie w ciągu 10 minut Włókniarz powinien rozstrzygnąć losy meczu. Najpierw potężna "bomba" Kowalskiego zatrzymała się na poprzeczce, potem dwukrotnie Faściszewski miał doskonałe okazje, ale przegrał pojedynki z bramkarzem gospodarzy. W 60 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Morzecki, którego zastąpił Majer, który mógł mieć prawdziwe "wejście smoka". Otrzymał kapitalne podanie od Gajewskiego, jednak w sytuacji sam na sam w ostatniej chwili został zablokowany. Niespodziewanie w 70 minucie było 1:1. Pierwsza groźniejsza akcja Orła, zamieszanie po rzucie rożnym i Ciuba strzałem lewą nogą wyrównuje stan meczu. Potem jeszcze dobrą okazję miał Krawczyk II, jednak jego strzał głową minął bramkę Orła. Orzeł miał swoje okazje, a po jednej z nich Niemienionek wybił głową piłkę zmierzającą do bramki. Wynik utrzymał się do końca i Włókniarz wywiózł z Lubawki jeden punkt.

ORZEŁ - WŁÓKNIARZ 1:1 (0:1)