-

-

-

XIII kolejka klasy okręgowej - wyraźna porażka z Czarnymi.
Bardzo słabo zaprezentował się dzisiaj przed własną publicznością mirski Włókniarz ponosząc w przeciągu tygodnia drugą trzybramkową porażkę. Po wpadce w Ruszowie kibice z pewnością liczyli na poprawę nastrojów w meczu z Czarnymi ale boleśnie się rozczarowali. Włókniarz wyszedł na boisko  z eksperymentalnie zestawioną linią obronną grająca trzema zawodnikami w tym z jednym debiutantem w lidze, Kamilem Staszkiewiczem. Średnio się to sprawdziło bo w drugiej połowie zespół powrócił do klasycznego ustawienia 4-4-2  ale zanim to nastąpiło już od 8 minuty przegrywaliśmy 0:1. Błąd popełnił Sidorski, który zdecydował się podawać do bramkarza prawie z połowy boiska ale zrobił to tak słabo, że piłkę przejął Wrona, przebiegł z nią kilkanaście metrów i zagrał wzdłuż bramki do nadbiegającego Zatylnego. Ten bez problemów strzałem z pierwszej piłki wyprowadził gości na prowadzenie. Włókniarz próbował się odgryźć ale nic mu dzisiaj nie wychodziło. Goście spokojnie czekali na swoją szanse i już w 21 minucie ich cierpliwość opłaciła się. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Kostera i było 0:2.

Po przerwie miejscowi mocniej przycisnęli ale niewiele z tego wynikało. Czarni bardzo groźnie kontratakowali i w 63 minucie podwyższyli prowadzenie. Wrona świetnym podaniem obsłużył Sosulskiego, który mimo asysty obrońcy ustalił wynik na 0:3.

WŁÓKNIARZ - CZARNI 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 - Zatylny (8), 0:2 - Kostera (21), 0:3 - Sosulski (63). Żółte kartki: Kreis, Majer. Sędziował: Mateusz Owoc. Widzów: 150.

WŁÓKNIARZ: Fościak - Dołęga (76. Kreis), Kowalski, Staszkiewicz (32. P. Grygiel) -  Sz. Morzecki, Badura (46. Ł. Niemienionek), Gajewski, Oniszczuk (61. Dubiel), Sidorski - B. Morzecki, Majer.

CZARNI: Fijałkowski - Troszczyński, Bowszys (78. Stec), Skolimowski, Grabkowski - Kostera, Karasiński (66. Masalski), Wrona, Zatylny - B. Sikora, Sosulski (70. Godlewski).