STRONA GŁÓWNA
20/04/2025 15:55   
INFORMACJE OGÓLNE
- Informacje o Klubie
- Zarząd Klubu
- Statut Klubu
- Stadion
- SPONSORZY
- Standardy Ochrony
Małoletnich

SENIORZY - KLASA A
- Skład
- Transfery 2024/2025
- Strzelcy 2024/2025
- Terminarz i wyniki
- Tabela
TRAMPKARZE - IV LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
MŁODZICY - V LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
CIEKAWOSTKI
- Redakcja
- Archiwum newsów
- Download
- Najlepsi strzelcy -
sezon 2024/2025

1.
Kewin
Wawrzeńczyk
37 bramek
2.
Igor
Dąbek
36 bramek
3.
Michał
Rojek
6 bramek
-
Wiktor
Tracz
6 bramek
5.
Adam
Tylus
5 bramek
6.
Adrian
Talarski
2 bramki
-
Cezary
Leśniański
2 bramki
8.
Dawid
Grygiel
1 bramka
-
Przemysław
Bielewski
1 bramka
Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 201/2011.
Rozgrywki ligowe w jeleniogórskiej „okręgówce” już za nami czas więc na podsumowanie dokonań poszczególnych drużyn Włókniarza. Seniorzy zmagania rozpoczęli niezbyt udanie bo porażką w Kowarach z miejscową Olimpią 0:2. Później było już tylko lepiej: zwycięstwa u siebie z Woskarem Szklarska Poręba 3:0 i na wyjeździe z GKS-em Warta Bolesławiecka 2:1 pozwoliły początkowo na bezpiecznie usadowienie się w górnej części tabeli. Niestety, następnie przyszła porażka u siebie 1:2 z Granicą Bogatynia. Straty zostały częściowo odrobione wyjazdowym remisem 1:1 z głównym faworytem do awansu czyli Nysą Zgorzelec. Włókniarz złapał wiatr w żagle i pewnie wygrywał następne mecze: najpierw u siebie 2:0 z Lotnikiem Jeżów Sudecki, później na wyjeździe z derbach regionu z Gryfem Gryfów Śląski 4:2, ponownie na wyjeździe w Wojcieszowie z Orłem 3:1 i u siebie z GKS-em Raciborowice 2:0. Zadyszka przyszła dopiero w meczu wyjazdowym z Łużycami Lubań gdzie włókniarze zremisowali 1:1, a następnie przegrali dwa kolejne spotkania: na wyjeździe z Victorią Ruszów 1:3 i u siebie z Czarnymi Lwówek Śląski 0:3. Aby nie stracić kontaktu z czołówką ostatnie trzy mecze trzeba była wygrać i udało się to zrealizować. Po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 z Piastem Dziwiszów, przyszły dwie wygrane u siebie: z Olimpią Kamienna Góra 3:0 i na koniec ze Spartą Zebrzydowa 3:1.  Podsumowując, tak udanej rundy jesiennej seniorzy nie mieli od dobrych kilku sezonów. Rozgrywki zakończyli na trzecim miejscu w tabeli, zdobywając 29 punktów i mając stosunek bramkowy 28-17. Mając w pamięci fakt, że najlepsze wyniki seniorzy Włókniarza uzyskiwali w ostatnich latach w rundzie wiosennej  kibice z pewnością z niecierpliwością czekają na co najmniej powtórzenie takiego stanu rzeczy.

Juniorzy Włókniarza w bieżących rozgrywkach reprezentowani byli tylko przez jedną drużynę, juniorów starszych. Po bardzo dobrym wyniku z ubiegłego sezonu – trzecie miejsce, aspiracje na pewno były równie wysokie, ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że juniorska klasa okręgowa w tym sezonie jest mocna. Głównym faworytem do wygrania rozgrywek jest spadkowicz Karkonosze Jelenia Góra, a dodatkowo swoje aspiracje zgłaszają takie drużyny jak BKS Bolesławiec czy Granica Bogatynia. Pomimo to nasi juniorzy, którzy borykali się w czasie rundy z problemami kadrowymi osiągnęli całkiem przyzwoity wynik zajmując ostatecznie szóste miejsce i zdobywając 21 punktów, stosunek bramkowy 33-21. Wyniki jakie osiągali były następujące: na początek wyjazdowa wygrana z BKS-em Bolesławiec 1:0, następnie zwycięstwo u siebie z Czarnymi Lwówek Śląski 2:1, wyjazdowy remis 3:3 z Granica Bogatynia, remis u siebie 2:2 z Łużycami Lubań, wyjazdowa przegrana z Orlikami Węgliniec 2:4 , rekordowe zwycięstwo u siebie 9:1 z Piastem Zawidów, wyjazdowe remis 3:3 z Orłem Wojcieszów i zwycięstwo 2:1 z Victorią Ruszów, następnie kolejne dwa zwycięstwa: u siebie 6:2 z GKS-em Raciborowice, i na wyjeździe 3: z Włókniarzem Leśna, i na koniec dwie domowe porażki: 0:3 z Olimpią Kowary  i 0:1 z Karkonoszami Jelenia Góra.

Najsłabiej w rundzie jesiennej zaprezentowali się najmłodsi włókniarze. Młodzicy zajęli ósme miejsce, zdobywając 13 punktów przy bramkach 13-22. Trampkarze zajęli miejsce siódme, punkty – 13, bramki 24-32.  Wszystko jednak jeszcze przed nimi, po solidnie przepracowanej zimie mogą zdecydowanie poprawić swoje osiągnięcia. Wyniki osiągnięte przez najmłodszych piłkarzy wyglądały następująco: trampkarze – przegrana u siebie z Chrobrym Nowogrodziec 0:2, młodzicy wygrali 7:0 z Orłem Mysłakowice, następnie przyszła wyjazdowa przegrana z BKS-em Bolesławiec: trampkarze przegrali 0:8, a młodzicy 0:3. Własne boisko też nie zawsze było naszym atutem, w kolejnej kolejce obydwie drużyny solidarnie przegrały z Granicą Bogatynia: trampkarze 0:4, młodzicy 0:8. Kolejny wyjazd przyniósł połowiczny sukces, trampkarze wygrali z Orlikami Węgliniec 8:0, niestety młodzicy przegrali 0:2. Własne boisko okazało się w końcu szczęśliwe dla trampkarzy, którzy zwyciężyli 9:2 UKS Gryfów Śląski. Ich młodsi koledzy ponieśli z tym przeciwnikiem porażkę 0:3. Na wyjeździe z KKS-em Jelenia Góra zyskali tylko młodzicy, którzy zremisowali 3:3, trampkarze przegrali 0:6. Wreszcie przyszły dwa zwycięstwa, u siebie trampkarze zwyciężyli 2:0 Łużyce Lubań, młodzicy pokonali rywali 5:2. Kolejny mecz u siebie i kolejne zwycięstwo młodzików wygrywających z Chrobrym Nowogrodziec 2:0 i niestety przegrana trampkarzy 0:2. Następnie dwie wyjazdowe porażki z Nysą Zgorzelec: trampkarze przegrali 0:4, a młodzicy minimalnie 2:3. W ostatnim meczy na własnym boisku trampkarze zremisowali z Chojnikiem Jelenia Góra 2:2, młodzicy przegrali 0:2. Na sam koniec przyszły zwycięstwa w wyjazdowym meczy z Bobrem Marciszów: trampkarze zwyciężyli 3:2, młodzicy 3:0.

www.poomoc.pl
Galerie
Historia Włókniarza
Ostatnia kolejka
XVIII kolejka -
12/13.04.2025

Łużyce II Lubań
1 - 6
MKS Włókniarz Mirsk
Następna kolejka
XIX kolejka -
26/27.04.2025

MKS Włókniarz Mirsk
-
Fatma Pobiedna
Tabela Klasa A
Mie.
Druż.
Kol.Pkt.
1.
Włókniarz
18
46
2.
Piast
18
41
3.
Czarni
18
37
4.
Stella
18
31
5.
Fatma
18
30
6.
Korona
17
28
7.
Błękitni
18
22
8.
Sudety
17
22
9.
Iskra
18
22
10.
Łużyce II
18
21
11.
Olsza
18
19
12.
WKS
18
18
13.
Cosmos
18
17
14.
Granit
18
4
Gmina Mirsk
Słowo Sportowe
90 minut
Łączy Nas Piłka
DZPN Wrocław
MKS "Włókniarz" Mirsk