-

-

-

XXX kolejka klasy okręgowej - wygrana na koniec sezonu.
Ostatni mecz w sezonie 2013/2014 dla Włókniarza przypadł do rozegrania w Parowej, gdzie swoje mecze w rundzie wiosennej oprócz zespołu Twardego Świętoszów rozgrywa także drużyna Leśnika Osiecznica. Mirszczanie nie mieli dobrych wspomnień z tego boiska, bowiem całkiem niedawno przegrali tam właśnie z drużyną Twardego 3:4. Boisko w Parowej, bardzo mocno eksploatowane zdecydowanie nie nadawało się do gry kombinacyjnej, którą preferuje Włókniarz, ale też drużyna Leśnika to w tej chwili zespół o klasę słabszy od Twardego i szanse na wygraną były o wiele większe niż w poprzednim spotkaniu na tym obiekcie.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, już w 4 minucie przy biernej postawie mirskiej obrony Szymański głową skierował piłkę do siatki. Wyrównanie przyszło w 13 minucie kiedy koronkową akcję zespołu celnym strzałem zamknął Kuba Niemienionek. W 27 minucie rzut wolny wykonywał Mariusz Chlabicz i zrobił to na tyle dobrze, że piłka ponad Małeckim wpadła do siatki. Później gra toczyła się głównie w środku pola i do końca pierwszej połowy bramki już nie padły.

W 48 minucie Chmielowski groźnie uderzył w rzutu wolnego, ale Szymon Jaworski był na posterunku. W 75 minucie kiks Kazka Niemienionka wykorzystał Wojdygo, który wyszedł sam na sam ze Ślimakiem Jaworskim i nie pomylił się, wyrównując stan meczu. Kiedy wydawało się, że w spotkaniu nastąpi podział punktów, w 90 minucie rzut wolny wykonywał Jarek Wichowski i ponownie nie popisał się Małecki, który praktycznie nie interweniował, a piłka wpadła do siatki. Już w doliczonym czasie gry Włókniarz wyszedł z szybką kontrą, którą skutecznie zakończył Bartek Morzecki i wygrana gości stała się faktem.

LEŚNIK OSIECZNICA - WŁÓKNIARZ  2:4 (1:2)

Bramki:
1:0 - Szymański (4), 1:1 - J. Niemienionek (13), 1:2 - M. Chlabicz (27), 2:2 - Wojdygo (75), 2:3 - Wichowski (90), 2:4 - B. Morzecki (90). Żółte kartki: Chmielowski, Szymański, Górski.  Sędziował: Marcin Kocuła. Widzów: 50.

Leśnik: Małecki - Pańczyk, Chmielowski, Kowalski, Kerntke - Górski, Mucha, Sobczyszyn, Miżdal - Wojdygo, Szymański.