-

-

-

XIII kolejka IV ligi dolnośląskiej - wyczekana wygrana.
XIII kolejka IV ligi dolnośląskiej okazała się szczęśliwa dla mirskiego Włókniarza, który po ciężkim boju pokonał strzegomski AKS. Goście zdecydowanie ułatwili gospodarzom zadanie, bowiem przez ponad godzinę grali w osłabieniu po czerwonej kartce Domaradzkiego z 29 minuty. Włókniarz stworzył sobie kilka okazji bramkowych, z których udało się wykorzystać tylko jedną ale jak się później okazało na wagę zwycięstwa.

Już w 1 minucie Jarek Wichowski mocnym strzałem starał się zaskoczyć Nowaka, który skutecznym piąstkowaniem zapobiegł utracie gola. W 5 minucie Adam Kowalski odebrał piłkę w naszym polu karnym Demirovowi ale tylko pobłażliwości sędziego zawdzięcza, że nie było odgwizdanego faulu, a tym samym rzutu karnego. W 21 minucie sam na sam z Szymonem Jaworskim wyszedł Werner ale nasz bramkarz zdołał jego strzał odbić nogami. W 28 minucie po rzucie rożnym dla Włókniarza obrońcy AKS-u wybili piłkę przed pole karne, następnie wróciła ona w "szesnastkę" gości, tam przejął ją Bartek Morzecki i z najbliższej odległości skierował do siatki. Goście sygnalizowali pozycję spaloną strzelca, w pomeczowych wypowiedziach pojawiały się nawet ich teorie o co najmniej 5-cio metrowym off-sajdzie ale koniec końców trzeba przyznać, że w tej sytuacji zaspali defensorzy AKS-u. Sędzia bramkę uznał, a chwilę później Domaradzki wyciął wychodzącego na czystą pozycję Wichowskiego i musiał udać się do szatni. Dodatkowo w przeciągu kilku kolejnych minut groźnych kontuzji doznali w kolejności Demirov (kostka) i Werner (kolano) i atak gości praktycznie przestał istnieć.

Na początku drugiej połowy Bartek Morzecki stanął przed znakomitą okazją do podwyższenia wyniku ale będąc sam na sam z Nowakiem starał się go lobować i w konsekwencji zamiast umieścić piłkę w siatce podał ją bramkarzowi w ręce. Goście, choć osłabieni starali się przejąć incjatywę i momentami przeważali. Włókniarz kontratakował i w 82 minucie świetną okazję miał Łukasz Krawczyk, który po podaniu wzdłuż bramki miał przed sobą tylko bramkarza gości, ale strzelił i tak prosto w niego.

WŁÓKNIARZ - AKS STRZEGOM  1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 - B. Morzecki (28). Żółte kartki: Ł. Niemienionek, Badura, B. Morzecki, Wichowski oraz Krupnik. Czerwona kartka: Domaradzki (29 - za faul). Sędziowali: Jarosław Łuniewski oraz Piotr Kaczemba i Paweł Gurban. Widzów: 200.

WŁÓKNIARZ: Jaworski - Becker, Kowalski, Ł. Niemienionek, Juźwik - D. Grygiel (81. Krawczyk), Woźniczka, Badura, J. Jasiński (83. Dasiak) - Wichowski (90. Górny), B. Morzecki (90. Kocój).