-

-

-

XXIV kolejka IV ligi dolnośląskiej - pechowy remis.
Włókniarz remisując ze Starym Śleszowem mocno skomplikował sobie kwestię utrzymania w IV lidze, a szkoda, bo rywal, chociaż zdecydowanie wyżej notowany to był do ogrania, podobnie jak dwa tygodnie wcześniej szczedrzykowicki Orkan, którego udało się odprawić do domu z zerową zdobyczą, zarówno punktową jaki i bramkową. Niestety po raz kolejny dramatycznie szwankowała skuteczność, a okazji, szczególnie w drugiej połowie, przy bardzo wysoko grającej obronie śleszowian, było kilka, ale były one za każdym razem skutecznie przerywane przez obronę gości.

Początkowe minuty to gra w środkowej strefie boiska, bez szczególnych okazji bramkowych. W 28 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Siwiński groźniej uderzał z woleja, na nasze szczęście nieskutecznie, Włókniarz wyszedł z błyskawiczną kontra i Jacek Jasiński technicznym uderzeniem z narożnika pola karnego przerzucił piłkę nad Salamagą, wyprowadzając miejscowych na prowadzenie. Przyjezdni mieli jeszcze swoją okazję w końcówce pierwszej połowy ale po rzucie wolnym dobrą interwencją popisał się Norbert Matuszak sparując piłkę na rzut rożny.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony to bardzo wysoka obrona LKS-u, ostatni obrońcy gości grali w okolicach środka boiska stwarzając tym samym okazje do szybkich kontr włókniarzom. Niestety, za każdym razem piłki posyłane do napastników czy to dołem czy też górą, były przechwytywane przez defensywę śleszowian. W końcu W 82 minucie w niegroźnej wydawałoby się sytuacji w polu karnym Adam Kowalski walcząc bark w bark z jednym z zawodników gości spowodował jego upadek, a arbiter główny po sygnalizacji sędziego-asystenta zdecydował się podyktować rzut karny, skutecznie wyegzekwowany przez Rudolfa. W doliczonym czasie gry Włókniarz mógł przechylić szalę na swoją stronę, ale trzy bite pod rząd rzuty rożne nie dały żadnego efektu.

WŁÓKNIARZ - LKS STARY ŚLESZÓW  1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - J. Jasiński (29), 1:1 - Rudolf (82 - rzut karny). Żółte kartki: P. Niemienionek, J. Jasiński oraz Siwiński, Janiuk, Dewerenda. Sędziowali: Grzegorz Rola oraz Dariusz Szott i Marcin Chodorowski. Widzów: 200.

WŁÓKNIARZ: Matuszak - Juźwik, Ł. Niemienionek, Kowalski, Dołęga - Woźniczka (88. D. Grygiel), Badura (77. W. Jasiński), P. Niemienionek, J. Jasiński (70. Sz. Morzecki) - B. Morzecki, Wichowski (83. Kozołubski).

LKS: Salamaga - Kaczmarek, Dudziak, Stępień, Robak (60. Mulyk) - Siwiński, Dewerenda, Rudolf, Banach - Tatko (83. Zając), Janiuk.