II kolejka IV ligi dolnośląskiej - zwycięstwo po ciężkiej walce.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 22/08/2015 21:27
Prawdziwy mecz walki obejrzeli dzisiaj w Mirsku kibice zgromadzeni na stadionie miejskim. Goście, którzy jeszcze w ubiegłym sezonie grali w III lidze dolnośląsko-lubuskiej po inauguracyjnym remisie u siebie z AKS-em Strzegom przyjechali do Mirska po zwycięstwo, ale Włókniarz postawił trzebniczanom trudne warunki i po ciężkiej walce wydarł zwycięstwo. Mirszczanie przez całe spotkanie walczyli o każdy centymetr boiska co  w końcowym rozrachunku przyniosło zasłużone trzy punkty...

Przed rozpoczęciem spotkania odbyła się sympatyczna uroczystości odznaczenia wieloletniego działacza Włókniarza Józefa Sekrety Złotą Honorową Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej, którą wręczył przy aplauzie publiczności Wiceprezes Zarządu Włókniarza Stanisław Sawczak.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 10 minucie mieli dobra okazję za sprawą Belicy, na szczęście nieskuteczną. Włókniarz odpowiedział w 13 minucie sytuacją po której padła bramka. Dobrą centrą z okolic pola karnego popisał się Jakub Dasiak, a Jarek Wichowski celną główką nie dał szans Buchli. Goście nacierali, a miejscowi starali się odgryzać kontrami. W 32 minucie po rzekomym faulu na Ulatowskim celnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Kołodziej i był remis. Gospodarze szybko odpowiedzieli za sprawą Pawła Niemienionka, który przed polem karnym Polonii odebrał piłkę jednemu z obrońców, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie skierował piłkę do siatki. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem Włókniarza celnym strzałem z dystansu popisał się Miazgowski i ponownie był remis.

Druga część rozpoczęła się w sposób wymarzony dla miejscowych. W 49 minucie Adam Kowalski posłał daleką piłkę w okolice pola karnego gości, do kozłującej piłki wychodził Buchla ale ubiegł go ponownie Paweł Niemienionek, minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Przyjezdni nie mając nic do stracenia coraz bardziej się odkrywali i mogli kilkakrotnie zostać skarceni. Niestety Szymonowi Kozołubskiemu brakowało dokładności i celności przy swoich próbach ale na szczęście udało się dowieźć korzystny wynik do końca meczu i cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie 2015/2016.

WŁÓKNIARZ - POLONIA TRZEBNICA  3:2 (2:2)

Bramki: 1:0 - Wichowski (13), 1:1 - Kołodziej (32), 2:1 - P. Niemienionek (34), 2:2 - Miazgowski (41), 3:2 - P. Niemienionek (49). Żółte kartki: P. Niemienionek, Kozołubski oraz Marduła, Belica, Waliszczak, Ciosek. Sędziowali: Tomasz Zieliński oraz Marcin Tutka i Sebastian Szukalski. Widzów: 250.

WŁÓKNIARZ: Matuszak - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - Przybyło, Dasiak (83. Becker), P. Niemienionek (60. Badura), Juźwik (70. Kozołubski) - Wichowski, D. Grygiel (90. Pogodziński).

POLONIA: Buchla - Waliszczak, Suder, Nawrot, Marduła - Miazgowski, Kołodziej, Ulatowski, Bucki (62. Kowalski) - Ciosek, Belica.