XIII kolejka IV ligi dolnośląskiej - cenna wygrana.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 07/11/2015 20:07
XIII kolejka okazała się szczęśliwa dla Włókniarza, który pewnie wygrał swój trzeci mecz w aktualnym sezonie. Goście co prawda może i mieli więcej z gry ale ich skuteczności była bardzo słaba, a Włókniarz mając lepiej nastrojone celowniki mógł strzelić jeszcze z dwie bramki. Teraz przed nami ciężki wyjazd do Oleśnicy, mecz u siebie z Orłem Ząbkowice i najprawdopodobniej dwie kolejki z rundy wiosennej, a więc mecz u siebie z GKS-em Kobierzyce i wyjazd do Trzebnicy...

W pierwszej połowie miejscowi od początku przycisnęli, czego skutkiem była bramka z 18 minuty. Po rzucie rożnym piłka trafiła do stojącego na linii szesnastki Szymona Morzeckiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik. Po strzeleniu gola Włókniarz cofnął się i próbował grać z kontry, Piast starał się kontrolować grę ale niewiele z tego wynikało. W pomocy dwoił się i troił Wojtal, który jednak nie miał odpowiedniego wsparcia w kolegach.

Chwilę po przerwie świetną okazje miał Jacek Jasiński ale Gasiński świetną interwencją zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Dopiero w 60 minucie udało się podwyższyć wynik. W polu karny faulowany był Jarek Wichowski, do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Paweł Niemienionek i mocnym uderzeniem podwyższył prowadzenie miejscowych. Niespełna dziesięć minut później Włókniarz prowadził już 3:0. Goście nieudolnie zastawili pułapkę ofsajdową i Jarek Wichowski bez problemu strzelił gola. Przyjezdnym w 79 minucie za sprawą mocnego strzału  z pola karnego Kamińskiego udało się zmniejszyć prowadzenie Włókniarza ale już w 83 minucie po błędzie Gasińskiego Jacek Jasiński musnął piłkę głową i gospodarze znowu prowadzili trzema bramkami. Włókniarz strzelił i piątą bramkę, kiedy to w ekwilibrystyczny sposób piłkę w siatce umieścił Konrad Przybyło ale sędzia uznał, że był na pozycji spalonej co niestety było prawidłowa decyzją. Goście w samej końcówce za sprawą Kowalskiego strzelili jeszcze jednego gola, a tuż po tym sędzia zakończył zawody.

WŁÓKNIARZ - PIAST NOWA RUDA  4:2 (1:0)

Bramki: 1:0 - Sz. Morzecki (18), 2:0 - P. Niemienionek (60 - rzut karny), 3:0 - Wichowski (71), 3:1 - Kamiński (79), 4:1 - J. Jasiński (83), 4:2 - Kowalski (90). Żółte kartki: Dasiak, J. Jasiński, P. Niemienionek oraz Cebulski. Sędziowali: Michał Hnatkiewicz oraz Damian Nowak i Piotr Urycz. Widzów: 200.

WŁÓKNIARZ: Matuszak - Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, Juźwik - J. Jasiński (84. P. Grygiel), P. Niemienionek, Dasiak, Sz. Morzecki (70. Becker) - D. Grygiel (68. Przybyło), Wichowski (86. Kozołubski).

PIAST: Gasiński - Polak, Bolisęga, Osicki, Konowalczyk - Lis, Kęska, Wojtal, Cebulski - D. Stasiński (55. Kowalski), Tracz (46. Kamiński).