XXV kolejka IV ligi dolnośląskiej - rekordowa wygrana powtórzona.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 14/05/2017 09:00
Dużo radości swoim fanom dali dzisiaj piłkarze Włókniarza Mirsk, gromiąc na własnym stadionie Stal Chocianów 7:1. Ekipa trenera Jarosława Wichowskiego, tym samym wyrównała klubowy rekord, bowiem w przeszłości w na boiskach IV ligi dolnośląskiej, w tym stosunku Włókniarz pokonał już Chojnowiankę Chojnów. Dzisiaj mirszczanie dokonali tego mając na murawie 13 wychowanków! Dziewięciu wybiegło w podstawowym składzie, czterech pojawiło się w trakcie gry. Najmłodszy, bo 16-letni Igor Dąbek zanotował swój IV-ligowy debiut...

Strzelecką fiestę gospodarzy rozpoczął w 22-ej minucie Wichowski, który otrzymał podanie od Pawła Juźwika i w sytuacji sam na sam nie dał szans Pawłowi Czarneckiemu. Na 2-0 podwyższył Bartosz Morzecki z rzutu karnego, a trzeci gol to ponownie dzieło "Wichra", tym razem grający trener dobił piłkę po uderzeniu Adriana Krawca.

W drugiej połowie miejscowi nie zamierzali spuszczać z tonu, jednak to jeden z wypadów gości przyniósł im trafienie Sebastiana Burdy. Po chwili kapitalnie odpowiedział na nie Kamil Jabłonowski, który zabawił się z obrońcami Stali i z 10 metrów władował futbolówkę pod poprzeczkę. Piękny gol i jak się okazało nie ostatni w wykonaniu tego zawodnika, gdyż w 65-ej minucie "Jabol" zdecydował się na lob z 30-tu metrów. Odważna decyzja opłaciła się, bo trybuny oszalały z radości, a gracze z Chocianowa byli już na kolanach. Mało tego, musieli jeszcze przyjąć dwa ciosy. W 72-ej minucie w 16-tce gości faulowany był Wichowski i Morzecki po raz drugi zamienił rzut karny na gola. Ostatnia minuta przyniosła Włókniarzowi kolejną jedenastkę, tym razem za zagranie ręką piłkarza Stali. Ponieważ Morzecki był już na ławce, zrobił to Paweł Niemienionek. Efektowna podcinka dopełniła tragedii przyjezdnych, a miejscowym dała najwyższą wygraną w obecnych rozgrywkach i awans na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Po meczu zadowolenia nie krył trener Wichowski. Jego podopieczni dali mu piękny prezent na przypadające, na jutro 34-te urodziny (najlepsze życzenia od redakcji JG24!). Godnie pożegnali też Bartosza Morzeckiego, który wyjeżdża za granicę i dzisiaj po raz ostatni wystąpił w barwach Włókniarza. Na pewno w tym sezonie, czy będzie to dłuższa przerwa? Przekonamy się w przyszłości.

PH SAWCZAK-WŁÓKNIARZ - STAL CHOCIANÓW  7:1 (3:0)

Bramki: 1:0 - Wichowski (22), 2:0 - B. Morzecki (33), 3:0 - Wichowski (37), 3:1 - S. Burda (54), 4:1 - Jabłonowski (57), 5:1 Jabłonowski (65), 6:1 - B. Morzecki (72), 7:1 - P. Niemienionek (90). Żółte kartki: Badura oraz Klimas, R. Burda. Sędziowali: Adam Żuk oraz Kacper Kochanowski i Witold Kowalski. Widzów: 200.

PH SAWCZAK-WŁÓKNIARZ: Matuszak - Dasiak, Kowalski, Ł. Niemienionek, Juźwik (65. Kik) - Krawiec, P. Niemienionek, Badura (63. Jędrzejczak), Jabłonowski (75. D. Grygiel) - Wichowski (73. Popławski), B. Morzecki (78. Dąbek).

STAL: Czarnecki - Bartuzel, R. Burda, S. Burda, Czerep - Iwańczak (55'. Bekieszczuk), Klimas, Kucy (47. Sołtys), Podziewski - Rogalski, Różycki.