XV kolejka Sport-Track IV ligi grupy zachodniej - derby na remis.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 20/11/2017 09:51
Spotkanie na prośbę beniaminka zostało rozegrane w Mirsku. Sudety, mimo że musiały radzić sobie bez kilku zawodników w derbowym spotkaniu radziły sobie dobrze. Początek rozpoczął się jednak obiecująco dla mirszczan, bo już w 4 minucie sam na sam z Gilewskim wyszedł Wichowski, ale jego strzał przeszedł minimalnie obok słupka. Sudety nie pozostawały dłużne i po kontrataku strzał Kurianowicza obronił Swarzyński. Piłka trafiła do nabiegającego Szczęsnego, który miał przed sobą pustą bramkę. Futbolówka po jego strzale trafiła jednak w poprzeczkę. W odpowiedzi szarżował Wichowski i choć w pojedynku  w Jakubem Gilewskim był faulowany na granicy pola karnego to sędzia uznał, że interwencja obrońcy była czysta.

Włókniarz najlepszy fragment w całym spotkaniu zanotował przez pierwszy kwadrans drugiej połowy. Niewiele z tego jednak wyniknęło. Dopiero w 65 minucie szarżującego grającego trenera Włókniarza Jarosława Wichowskiego w polu karnym sfaulował Jakub Gilewski i arbiter wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Morzecki i było 1:0. Sudety odpowiedziały kontratakiem, w efekcie którego zdaniem arbitra w polu karnym sfaulowany został Tyszkowski. Mimo protestów gospodarzy decyzji nie zmienił, a po chwili do remisu doprowadził niezawodny Andruchów. W końcówce Juźwik znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Gilewskim. Bramkarz Sudetów zahaczył rywala, ale ten próbował za wszelką cenę dopaść piłkę. W efekcie kontaktu z bramkarzem Sudetów po chwili upadł jednak na murawę. W tej sytuacji arbiter przewinienia się jednak nie dopatrzył, a gracza gospodarzy ukarał ponadto żółtą kartką.

SUDETY GIEBUŁTÓW - PH SAWCZAK-WŁÓKNIARZ  1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 - Morzecki (65 - rzut karny), 1:1 - Andruchów (75 - rzut karny). Żółte kartki: Dasiak, Juźwik. Sędziowali: Grzegorz Rola oraz Dariusz Szott i Krzysztof Kudryński. Widzów: 400.

SUDETY: M. Gilewski - J. Gilewski, Andruchów, P. Szczęsny, Cichoń (65. Rymer), Taran, B. Szczęsny, Kurek, Chlabicz - Tyszkowski (80. A. Gilewski), Kurianowicz (85. Ziółkowski).

PH SAWCZAK-WŁÓKNIARZ: Swarzyński
- Dasiak, Kowalski, Ł. Niemienionek, Zyner - Juźwik, P. Niemienionek, Jabłonowski (84. Jędrzejczak), Morzecki (66. Krawiec) - Górgul, Wichowski.