XIX kolejka IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej - minimalna porażka ze Strzegomiem.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 04/04/2019 08:23
Bardzo przyzwoicie spisali się wczoraj piłkarze Włókniarza Mirsk. Punktów nowemu liderowi co prawda nie urwali, ale pomimo porażki 1:2 mogli opuścić murawę z podniesionymi głowami.

Do przerwy goście prowadzili 1:0. W 37-ej minucie w polu karnym gospodarzy doszło do dużego zamieszania po rzucie rożnym wykonanym przez Marcina Morawskiego. Jeden z mirskich obrońców obił poprzeczkę własnej bramki, do piłki dopadł Damian Migalski i umieścił ją w sieci. W drugiej połowie nadal częściej piłką operowali strzegomianie, ale Włókniarz nie pozwolił o sobie zapomnieć. Wprowadzony po przerwie na boisko Igor Dąbek przejął piłkę przed polem karnym, na trzech metrach skręcił Patryka Chrapka i uderzeniem z 17 metrów doprowadził do remisu. W 69-ej minucie AKS odzyskał prowadzenie. Gol był warty kamery filmowej, a bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył go Dawid Domaradzki...

Piotr Kuban

MKS 3KF-WŁÓKNIARZ - AKS STRZEGOM  1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Migalski (37), 1:1 Dąbek (62), 1:2 - Domaradzki (69). Żółte kartki: Szymocha, Dąbek oraz Morawski. Sędziowali: Wojciech Konefał oraz Artur Dębowski i Piotr Szczyrbaty. Widzów: 250.

3KF-WŁÓKNIARZ: Witczak - Tomczak (72. Bulcewicz),
Makowski, Ł. Niemienionek, Górny - Fościak, Król (61. S. Morzecki), Popławski, Krawiec (67. Szymocha) - Jabłonowski (46. Dąbek), Tylus (82. Piejko).

AKS: Słowik - Migalski, Sadowski, Durajczyk, Emeka (73. Silva) - Serweciński, Zieliński, Morawski, Domaradzki - Chrapek, Szewczenko (80. Gawlik).