1/4 Finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego - porażka z Nysą.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 22/04/2009 20:34
W mocno rezerwowym składzie wystąpił dzisiaj mirski Włókniarz w meczu ze zgorzelecką Nysą w ramach spotkania 1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Goście również awizowali w swoim składzie kilku zawodników nominalnie rezerwowych. Od początku spotkania to przyjezdni kontrolowali grę, w ich grze było więcej dokładności, a akcje były bardziej składne. Włókniarz grał ambitnie ale jak się w końcowym rozrachunku okazało było to zdecydowanie za mało. W pierwszej połowie mnóstwo było gry w środkowej strefie boiska, dużo walki o piłkę, a samych klarownych akcji niewiele. Goście mieli swoje okazje, miejscowi również, żadnej ze stron nie udało się ich wykorzystać i na przerwę obydwie drużyny schodziły bez strzelonych bramek.

Po przerwie miejscowi zaatakowali bardziej zdecydowanie i przy odrobinie szczęścia mogli prowadzić. W 56 minucie potężnie z rzutu wolnego uderzył Majer ale golkiper Nysy był na miejscu. W 62 minucie składną akcję przyjezdnych wykończył Posioł kierując piłkę do bramki z najbliższej odległości. Kilka minut później znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Sebastian Monik, piłka po jego strzale z 20 metrów wpadła w okienko bramki Jaworskiego. Włókniarz ambitnie próbował odrobić straty ale tego dnia Nysa był po prostu lepsza.

WŁÓKNIARZ - NYSA 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 - Posioł (62), 0:2 - S. Monik (75). Sędziował: Andrzej Gil. Żółta kartka: Kreis. Widzów: 120.

Włókniarz: Jaworski - Sękalski (72. Gajewski), Niemienionek, Kreis, Supel (46. Grygiel) - Winnik (60. Dołęga), Badura, Krawczyk I (72. B. Morzecki), Faściszewski - Krawczyk II, Majer

Nysa: Franaszczuk – Wojtczak, S. Monik, M. Monik, Góral - Kaczan, Pacak (74. Zarycki), Łuszczyk, Kościuk - Rydol (82. Baran), Posioł (80. Mądrzejewski).