XXV kolejka klasy okręgowej - wysoka wygrana z Lotnikiem.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 16/05/2009 19:45
Włókniarz, który praktycznie gra już tylko o utrzymanie szóstej pozycji w tabeli podejmował Lotnika Jeżów Sudecki, drużynę która w każdym meczu walczy o utrzymanie w klasie okręgowej. Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gospodarzy, w 13 minucie piłkę na szesnastym metrze dostał Majer i mocnym strzałem w długi róg wyprowadził Włókniarza na prowadzenie. Kilka minut później (20 minuta) fatalny błąd popełnił Ruszczyk, który po dośrodkowaniu Faściszewskiego wypuścił piłkę z rąk z czego skorzystał Morzecki wbijając ją do siatki. Po kolejnych czterech minutach było już 3:0. Oblężenie bramki Lotnika zakończył strzałem z najbliższej odległości ponownie Morzecki dobijając uderzenie Gajewskiego. Jeszcze przed przerwą gościom udało się strzelić gola za sprawą Badeckiego, który ograł obronę gospodarzy i strzałem po ziemi zmniejszył prowadzenie Włókniarza.

Praktycznie zaraz po przerwie błąd popełnił jeden z defensorów Lotnika, który dał sobie zabrać piłkę Majerowi. Napastnik Włókniarza ruszył na bramkę gości, zwodem położył na ziemi bramkarza, a ten nie widząc innego wyjścia sfaulował go na osiemnastym metrze. Jako że była to klarowna akcja do zdobycia gola sędzia nie miał innego wyjścia jak pokazać golkiperowi czerwoną kartkę. W bramce stanął dopiero co wprowadzony Troszczyński, ponieważ drużyna gości nie miała w swoim składzie rezerwowego bramkarza. Włókniarz pomimo gry z przewagą najwyraźniej stracił impet i to goście zaczęli przejmować incjatywę. Ich dobra gra nie została udokumentowana jednak żadnym golem. Włókniarz w końcu zaczął zdobywać przewagę, którą potwierdził kolejnymi bramkami, najpierw Majer po indywidualnej akcji strzelił na 4:1, a następnie Faściszewski po podaniu Krawczyka I ustalił wynik.

WŁÓKNIARZ – LOTNIK 5:1 (3:1)

Bramki: 1:0 - Majer (13), 2:0 - B. Morzecki (20), 3:0 - B. Morzecki (24), 3:1 - Badecki (38), 4:1 - Majer (68), 5:1 - Faściszewski (72). Czerwona kartka: Ruszczyk (49 - faul). Żółte kartki: Supel, Gajewski oraz Turczyk, Kraiński. Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 200.

Włókniarz: Warchał – Grygiel, Kowalski, Kreis, Leśniański (46. Sękalski) - Krawczyk I, Krawczyk II, Gajewski, Faściszewski (81. Sapiński) - Majer (75. Supel), B. Morzecki.

Lotnik: Ruszczyk – Zwierzyński, Turczyk, Gołąb (46. Troszczyński), Hamowski - Gałuszka, Badecki, Kraiński, Winiarski (51. Kowiel) - Romaniak, Bojanowski.