I kolejka klasy A - minimalna porażka.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 11/08/2022 08:18
Zacięte i emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w Mirsku, gdzie Włókniarz podejmował Granicę Bogatynia. Po spokojnym początku meczu pierwsi bliscy zdobycia gola byli goście. W 10 minucie po strzale głową Szczepaniuka dobrze interweniował Żuk. Włókniarz odpowiedział groźnym strzałem Morzeckiego, który po indywidualnej akcji minimalnie przestrzelił. Od 35 minuty musieliśmy radzić sobie w 10, gdy czerwoną kartkę otrzymał Patryk Stettner. Na domiar złego 2 minuty później Granica wyszła na prowadzenie 0:1. W 45 minucie mogliśmy wyrównać, jednak strzał Drzymały zatrzymał się na poprzeczce...

Druga połowa mogła rozpocząć się znakomicie dla graczy Włókniarza. Po strzale Morzeckiego, bramkarz gości wypuścił piłkę z rąk, niestety ta minimalnie minęła lewy słupek. W 54 minucie było już 0:2 po bardzo ładnym golu Szczepaniuka. Później bliscy bramki kontaktowej byli zawodnicy Włókniarza. Strzały, Drzymały i Tylusa niestety były niecelne. W 71 minucie Granica otrzymała rzut karny, po którym zrobiło się 0:3. Nie zrażeni tym faktem mirszczanie, mimo gry w osłabieniu ambitnie ruszyli do odrobienia strat. W 78 minucie nasza drużyna otrzymała rzut karny, którego na gola zamienił Adam Tylus. W 82 minucie Tylus wrzucił piłkę w pole karne, z którą nieznacznie minął się Paweł Dam. Od 84 minuty obie drużyny grały w 10, gdy czerwoną kartkę otrzymał Mikołajczyk. W 90 minucie udało nam się zdobyć bramkę kontaktową. Norbert Werle wyszedł sam na sam z bramkarzem Granicy i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Na więcej zabrakło już czasu.

WŁÓKNIARZ - GRANICA BOGATYNIA  2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 - Olesiński (36), 0:2 - Szczepaniuk (54), 0:3 - Litwa (71 - rzut karny), 1:3 - Tylus (78 - rzut karny), 2:3 - Werle (90). Czerwone kartki: Stettner (34 - za dwie  żółte) oraz Mikołajczyk (84 - za dwie żółte). Żółte kartki: Chowański, W. Tracz, Pędzich, Itryn oraz Litwa, Gościniak, Słomiak. Sędziowali: Tomasz Cabała oraz Maciej Rybkiewicz i Kacper Smalarz. Widzów: 150.

WŁÓKNIARZ: Żuk - Chowański (44. Czekanowski), Badura, Pędzich, Stettner - C. Leśniański, Drzymała, Tylus, W. Tracz (75. K. Tracz) - Morzecki (90. Werle), Dam.

GRANICA: Klimczak - Mikołajczyk, Litwa, Augustyn, Bartnicki - Olesiński, Nalepka (8. Horcicka), Gościniak (67. Chrzanowski), Szymański - Borek (57. Słomiak), Szczepaniuk.