II klasy A - pierwsze zwycięstwo.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 26/08/2022 11:13
W swoim pierwszym wyjazdowym meczu, w nowym sezonie Włókniarz pokonał Fatmę 2:1, zdobywając bardzo cenne i ważne 3 punkty. Mecz rozpoczął się w wymarzony sposób dla gospodarzy. Humieja przedarł się lewą stroną boiska i wpadł w pole karne, gdzie pewnym strzałem w długi róg pokonał naszego bramkarza. Podrażniony tą sytuacją Włókniarz próbował szybko odpowiedzieć, ale strzał C. Leśniańskiego obronił Witczak, a próba W. Tracza została zablokowana. W 18 minucie nasza drużyna otrzymała rzut wolny, Adrian Badura bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki najwyżej wyskoczył C. Leśniański i efektownym strzałem głową doprowadził do remisu. W 23 minucie Humieja mógł ponownie wyprowadzić Fatme na prowadzenie, ale udanie powstrzymał go nasz bramkarz. 2 minuty później świetne prostopadłe podanie otrzymał Adam Tylus, jednak jego strzał z szesnastki obronił Witczak.  W 39 minucie Włókniarz objął prowadzenie. Piłkę na 16 metrze otrzymał Wiktor Tracz, który precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans bramkarzowi rywali. Jest to pierwsza bramka Wiktora w seniorskiej piłce...

Drugą połowę lepiej zaczęli miejscowi, którzy zepchnęli Włókniarza do obrony. W 55 minucie przed utratą bramki uratował nas Żuk, który w dobrym stylu obronił strzał napastnika Fatmy, poradził sobie także z dobitką z bliskiej odległości. Między 60 a 62 minutą gospodarze mieli dwie idealne sytuację na zdobycie bramki. Najpierw tylko ofiarna interwencja Żuka uchroniła nas przed stratą bramki. Chwilę później, po rzucie rożnym zmierzającą do bramki piłkę z linii wybił Badura. My również mieliśmy szansę na zamknięcie meczu. W 72 minucie Tylus w dogodnej sytuacji minimalnie przestrzelił, natomiast Bielewski przegrał sytuację sam na sam z Witczakiem. Gdy wydawało się, że spotkanie jest rozstrzygnięte i wszyscy odliczali minuty do końcowego gwizdka. W 93 minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką u jednego z naszych obrońców i podyktował rzut karny, na szczęście nie został wykorzystany.

FATMA POBIEDNA - WŁÓKNIARZ  1:2 (1:2)

Bramki: 1:0 - Humieja (2), 1:1 - C. Leśniański (19), 1:2 - W. Tracz (43). Żółte kartki: Fornalczyk, Jędrzejczyk, Humieja, Isajew. Sędziowali: Dariusz Sasiela oraz Bogdan Kowalski i Krzysztof Jagiełło. Widzów: 50.

FATMA: K. Witczak - Skowron, Jędrzejczyk (80. Viale), A. Rypicz (72. Myśliński), Witkowski (65. Isajew) - Humieja, Kotliński, Gan, Dyrda - T. Rypicz (60. Karatysz), Fornalczyk.

WŁÓKNIARZ: Żuk - Stettner - Pędzich, Badura, K. Tracz - Tylus, Drzymała, C. Leśniański, Bielewski (87. Firko) - W. Tracz, Gajewski (72. Szwałko).