XVII kolejka klasy A - remis na inaugurację.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 28/03/2023 10:26
Włókniarz w swoim pierwszym meczu w rundzie wiosennej remisuje na własnym stadionie z Fatmą Pobiedna 2:2. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Fatma w tej części gry nie pozwoliła naszej drużynie nazbyt wiele. Rywale dobrze ustawieni w defensywie szybko rozbijali ataki Włókniarza sami, wyprowadzając groźne kontry. Niestety dla nas dwie z nich zamienili na bramki. Naszego bramkarza dwukrotnie pokonał Gracjan Humieja...

Po przerwie mirszczanie zmuszeni niekorzystnym wynikiem ruszyli do zdecydowanych ataków, grając szybciej i agresywniej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 53 minucie w polu karnym faulowany był Igor Dąbek. Do rzutu karnego podszedł Adam Tylus, jego strzał obronił K. Witczak, ale przy dobitce nie miał już szans. 5 minut później mógł być remis, po dobrym dośrodkowaniu Górnego strzelał Talarski, niestety minimalnie niecelnie. W 63 minucie dobrą okazję miał Patryk Czyrko, ale zabrakło mu centymetrów, aby czysto trafić w piłkę, Wreszcie w 70 minucie do remisu doprowadził, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Wiktor Tracz, który mocnym strzałem po rykoszecie zaskoczył bramkarza Fatmy, Włókniarz próbował pójść za ciosem, doskonałe sytuacje mieli Tylus i Talarski, lecz w obu przypadkach dobrymi interwencjami błysnął Witczak. Swoje szanse mieli również goście. Najpierw po mocnym strzale Stachnika z rzutu wolnego uratowała nas poprzeczka, a w jednej z ostatnich akcji meczu Humieja po szybkim rajdzie oddał groźny strzał, który nogami obronił Gajtkowski.

WŁÓKNIARZ - FATMA POBIEDNA  2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 - Humieja (23), 0:2 - Humieja (34), 1:2 - Tylus (53), 2:2 - W. Tracz (74). Sędziowali: Dariusz Czechowski oraz Kacper Smalarz i Lesław Olejarczyk. Widzów: 100.

WŁÓKNIARZ: Gajtkowski - Górny, Pędzich, Badura, K. Tracz (60. Czyrko) - Tylus, Bielewski, C. Leśniański, Chowański - Talarski, Dąbek (60. W. Tracz).

FATMA: Witczak - Sokołowski (90. Isajew), Jędrzejczyk, A. Rypicz (75. Karatysz), Dyrda (85. M. Rypicz)- Szymocha, Stachnik (50. Viale), Kowalski (59. Myśliński), Fornalczyk - Humieja, Cymbałko.