XIX kolejka klasy A - udany rewanż na Kościelniku.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 17/04/2023 11:15
W meczu 19 kolejki A-klasy Włókniarz pokonał na własnym stadionie LZS Kościelnik 4:0. Nasza drużyna tak jak przed tygodniem w Chmieleniu już w 2 minucie gry wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu różnego Adam Kowalski zgrał piłkę głową do Igora Dąbka natomiast ten bez problemu umieścił ją w bramce. Po strzeleniu bramki mirszczanie próbowali pójść za ciosem, czego dowodem były kolejne sytuacje. W 7 minucie rozpędzony Talarski z bliska uderzył minimalnie niecelnie. W 15 minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Kowalski, jednak jego uderzenie głową efektownie obronił bramkarz. Później mecz się nieco wyrównał. Mało tego to rywale zaczęli grać odważniej, dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli pod naszą bramką. W 31 minucie nieznacznie pomylił się Twardowski. Chwilę później przed stratą bramki uratował nas Gajtkowski, który wygrał pojedynek sam na sam z Pietrońskim po fantastycznej interwencji. Trzeba jednak przyznać, że duża w tym zasługa Kacpra Tracza, który do końca naciskał na napastnika rywali, uniemożliwiając mu oddanie bardziej precyzyjnego strzału...

Rozszerzona zawartość newsa

W początkowych minutach drugiej połowy przewagę mieli goście, jednak ich ataki nie przełożyły się na poważne zagrożenie pod naszą bramką. Zawodnicy Włókniarza, grając konsekwentnie rozbijali ataki Lzs Kościelnik, a sami szybkimi kontrami starali się podwyższyć prowadzenie. Zdało to egzamin. Włókniarz dobrze zabezpieczył tyły i wykorzystał trzy z kilku dobrych okazji na zdobycie bramki. W 57 minucie po podaniu Tylusa gola strzelił Talarski. Na 3:0 podwyższył Igor Dąbek, który wpadł w pole karne i mimo asysty obrońców strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Prawdziwą ozdobą meczu był natomiast gol zdobyty przez Cezarego Leśniańskiego. Piłka po jego uderzeniu z 17 metrów trafiła w samo okienko bramki rywali.

WŁÓKNIARZ - LZS KOŚCIELNIK  4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Dąbek (3), 2:0 - Talarski (55), 3:0 - Dąbek (76), 4:0 - C. Leśniański (87). Żółte kartki:  Majgier, Rezgui. Sędziowali: Mariusz Czechowski oraz Lesław Olejarczyk i Wacław Bocheński. Widzów:  150.

WŁÓKNIARZ: Gajtkowski - Górny, Pędzich, Kowalski, K. Tracz - Bielewski, C. Leśniański, W. Tracz, Tylus (85. Werle) - Talarski, Dąbek (83. Chowański).

LZS: Awdziej - Rezgui, Romańczak, Wojtusik (80. Boronski), Szkrabko (50. Żółtański, 75. Cymerman) - Kadłubowski, Ptaszkowski, Pietrykowski, Waniowski (50. Majgier) - Twardowski, Pietroński.