XX kolejka klasy A - wygrana po walce.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 17/04/2023 11:39
Włókniarz pokonał na wyjeździe Koronę Radostów w 20 kolejce A klasy. Nasza drużyna wywalczyła komplet punktów z 9 drużyną tabeli, ale zwycięstwo wcale nie przyszło nam łatwo. Początek meczu nie był porywający, a oba zespoły toczyły go w środkowej części boiska. Nieco większą łatwość w konstruowaniu akcji ofensywnych mieli jednak gracze Włókniarza. Na pierwszą groźną akcję czekaliśmy do 15 minuty. Wiktor Tracz zagrał w pole karne do Igora Dąbka, ale ten został w ostatnim momencie zablokowany. Minutę później akcja Talarskiego i Leśniańskiego skończyła się minimalnie niecelnym strzałem. W 22 minucie po zagraniu ręką, jednego z obrońców gospodarzy otrzymujemy rzut karny. Do piłki podszedł Adam Tylus i pewnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. W 30 minucie mogło być 1:1, przed utratą bramki uratował nas Maciej Górny, wybijając piłkę z pustej bramki. Tuż przed przerwą mogliśmy podwyższyć prowadzenie, jednak strzał Dąbka obronił bramkarz gospodarzy...

Po przerwie Korona zaatakowała bardziej zdecydowanie. Nasi rywale, szczególnie groźni byli po stałych fragmentach gry. W 55 minucie po jednym z rzutów rożnych, strzał głową zdołał oddać jeden z graczy Korony i tylko instynktowna interwencja Gajtkowskiego uratowała nas przed utratą gola. Niestety 5 minut później był już remis. Napastnik gospodarzy urwał się naszym obrońcom i sytuacji sam na sam przelobował bramkarza. Po stracie bramki Włókniarz odzyskał inicjatywę i szybko wrócił na prowadzenie. W 70 minucie świetną akcję Leśniańskiego wykończył Igor Dąbek. Między 72 a 80 minutą mięliśmy trzy idealne okazje na zamknięcie meczu, niestety niewykorzystane. Od 84 minuty musieliśmy radzić sobie w 10, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Czarek Leśniański. Gospodarze próbowali wykorzystać grę w przewadze i w doliczonym czasie gry w zamieszaniu pod naszą bramką byli bliscy wyrównania. Na nasze szczęście po raz kolejny interweniował Gajtkowski.

KORONA RADOSTÓW - WŁÓKNIARZ  1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Tylus (20 - rzut karny), 1:1 - Muzolf (61), 1:2 - Dąbek (71). Żółte kartki: Michoński, Piasecki, Duszyński i C. Leśniański. Czerwona kartka: C. Leśniański (85 - za dwie żółte). Sędziowali: Aneta Bargiel oraz Krystian Ołota i Agata Ganczar. Widzów: 20.

KORONA: Piasecki - Duszyński, Jańczak, Świderski, Puzio (87. Bobko) - Maciąg, Korolewicz (87. Rosa), Wróbel (60. Lukianchenko), Michoński - Muzolf, Swastek.

WŁÓKNIARZ: Gajtkowski - Górny, Pędzich, Kowalski, K. Tracz - Maćkowski (46. Bielewski), C. Leśniański, W.Tracz, Tylus - Talarski, Dąbek (90. Werle).