I runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogorskiego - wygrana Włókniarza w Rębiszowie.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 12/08/2009 20:00
W meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu regionu jeleniogórskiego Włókniarzowi przyszło się zmierzyć z sąsiadem zza miedzy, Skalnikiem Rębiszów. Mirska drużyna mecze pucharowe wspomina raczej niespecjalnie dobrze, zazwyczaj szybko odpadaliśmy i to zazwyczaj z niżej notowanymi rywalami. Tym razem było inaczej. Jako, że już za klika dni rusza jeleniogórska "okręgówka" trener Sapiński wystawił teoretycznie najmocniejszą jedenastkę chcąc wyraźnie przetrzeć zespół przed ligą w meczu o stawkę.

Pierwsza połowa to wyraźna dominacja Włókniarza, aczkolwiek bramka padła po samobójczym strzale, a raczej dobitce Wolniaka w końcówce pierwszej połowy. Całą akcję zapoczątkował Kowalski, który wyszedł na czystą pozycję i podciął piłkę nad bramkarzem, a tą z linii bramkowej do własnej bramki wbił zawodnik Skalnika.

Po przerwie po faula Rosiaka zespół gospodarzy miał rzut karny, jednak golkiper gości zrehabilitował się za swój błąd pewnie broniąc jedenastkę. W 59 minucie po składnej akcji całego zespołu Kowalski mocnym strzałem z kilkunastu metrów podwyższył wynik. Później był jeszcze dobry strzał Oniszczuka głową, sparowany przez bramkarza na rzut rożny i  minimalnie chybione uderzenie Morzeckiego. W końcówce meczu gospodarze mieli kolejny rzut karny ponownie obroniony przez Rosiaka. Miejscowych całkowicie dobił Gajewski, finalizując zespołową akcję na trzy minuty przed końcem spotkania.

SKALNIK - WŁÓKNIARZ 0:3 (0:1)

Bramki:
0:1 - Wolniak /bramka samobójcza/ - 43 minuta, 0:2 - Kowalski - 59 minuta, 0:3 - Gajewski - 82 minuta. Żółte kartki: Grynienko, Cybulski oraz Leśniański, Gajewski. Sędziował: Kamil Wieliczko. Widzów: 50.

Skalnik: Kaniuk - Grynienko, Różnicki, Wolniak, Sadocha - Szczoczarz, Cybulski, Oniszczuk, Kondratowicz - Tarłowski, Morański.

Włókniarz: Rosiak - P. Grygiel (46. Kreis), Niemienionek, Leśniański (64. Badura), Dołęga - Majer, Gajewski, Kowalski, Krawczyk I (46. Faściszewski) - B. Morzecki, Dubiel.