I runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 12/08/2012 19:26
Włókniarz swoją przygodę z tegoroczną edycją Pucharu Polski rozpoczął w Biedrzychowicach, gdzie zmierzył się z rezerwami Olszy Olszyna. Przeciwnik wspomagany kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny, choć grał bardzo ambitnie to był wyraźnie słabszy od naszych piłkarzy, którzy mieli za zadanie wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił, robiąc sobie przy tym dodatkowo przegląd kadry przed zbliżającym się pierwszym meczem ligowym z Endico Mitexem Podgórzyn, który rozegrany zostanie już w najbliższą środę, 15 sierpnia o godzinie 17.00.

Festiwal strzelecki rozpoczął w 12 minucie Bartek Faściszewski z bliska umieszczając piłkę w siatce. Kolejne dwa gole dołożył Piotrek Chlabicz i na przerwę goście schodzili z trzybramkową zaliczką. Po przerwie aż do 68 minuty gospodarze stawiali opór ale właśnie wtedy na mocny strzał z linii pola karnego zdecydował się Kamil Patynko i podwyższył wynika na 4:0. Po chwili było już 5:0 dla Włókniarza, po akcji Bartka Morzeckiego i jego podaniu Jarek Wichowski z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Miejscowym udało się strzelić honorowego gola za sprawą Markowskiego, którym ładnym wolejem nie dał szans Szymonowi Jaworskiemu. Odpowiedź mirszczan była zdecydowana, w 83 minucie swojego trzeciego gola strzelił Chlabicz, a dzieła zniszczenia dokończył strzałem głową Wojtek Jasiński.

OLSZA II OLSZYNA - WŁÓKNIARZ  1:7 (0:3)

Bramki: 0:1 - Faściszewski (12), 0:2 - Chlabicz (25), 0:3 - Chlabicz (36), 0:4 - Patynko (68), 0:5 - Wichowski (70), 1:5 - Markowski (72), 1:6 - Chlabicz (83), 1:7 - W. Jasiński (85). Sędziował: Piotr Bajer. Widzów: 50.

Olsza II: Szukiewicz - Andruszkiewicz, Sklizmunt, Markowski (73. Walczyński), Ł. Kołodziejczyk (46. Szwałko) - Tran Than (75. Kopiś), Kondracki, Bąk, Kurczewski - Baszak (42. K. Kołodziejczyk), Juszkiewicz (42. Bill).

Włókniarz: Fościak (66. Jaworski) - Dołęga (46. P. Grygiel), Kowalski, Ł. Niemienionek, Szurmiej (43. P. Niemienionek) - J. Jasiński (43. Patynko), Sz. Morzecki (46. Wichowski), Chlabicz, W. Jasiński - B. Morzecki, Faściszewski (66. Supel).