XIII kolejka "okręgówki" - zwycięstwo Włókniarza zgodnie z planem.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 25/10/2008 18:55
W XIII kolejce klasy okręgowej Włókniarz Mirsk podejmował na własnym obiekcie beniaminka ligi, drużynę Cosmosu Radzimów. Goście przed tym meczem znajdowali się na 15 pozycji z dorobkiem 8 punktów. Włókniarz po 3 wygranych z rzędu znacznie awansował w tabeli i przed meczem z Radzimowem był na 9 miejscu. Mecz zaczął się dla gospodarzy najlepiej jak można sobie wyobrazić. W 5 minucie Łukasz Krawczyk II znakomicie dograł do boku do Bartka Faściszewskiego, ten dośrodkował z pole karne i Krzysztof Gajewski strzałem głową otworzył wynik spotkania. Wydawało się że już pójdzie z górki, jednak wcale tak nie było. Chwilę później bardzo dobrą okazje do wyrównania spotkania miał napastnik Cosmosu, jednak Warchał wybronił jego uderzenie. Do przerwy Włókniarze mieli jeszcze kilka dobrych sytuacji, jednak ich nie wykorzystali.

Po przerwie to znów gospodarze zaczęli atakować, mieli jednak spore problemy z umieszczeniem piłki w bramce. Jednak wszystko zmieniła sytuacja, gdy ewidentnie za koszulkę pociągany był Bartek Faściszewski. Sędzia długo się nie wahał, a że rzecz działa się w polu karnym to wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki gości. Do karnego podszedł Gajewski i było 2:0 dla Włókniarza. Nie minęło 5 minut, a Łukasz Krawczyk II ograł obrońcę gości i mocnym strzałem w lewy róg bramki podwyższył na 3:0. Gości dobił Bartek Faściszewski, który dobił strzał Gajewskiego. Włókniarz mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, jednak brakowało szczęścia. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla mirszczan i co najmniej do jutra Włókniarze będą znajdowali się na 6 pozycji, gdyż jutro mecz zagrają Łużyce Lubań, a przy ewentualnej porażce lub remisie graczy z Lubania Włókniarz utrzyma 6 miejsce na dłużej.

WŁÓKNIARZ - COSMOS 4:0 (1:0)

Bramki:
1:0 - Gajewski (5), 2:0 - Gajewski (karny) (69), 3:0 - Krawczyk II (71), 4:0 - Faściszewski (76). Sędziował: Paweł Serafiniak. Widzów: 150.

Włókniarz: Warchał - Kowalski, Dołęga, Krawczyk I, Niemienionek (83. Kreis) - Faściszewski (79. Supel), Leśniański, Krawczyk II, Dubiel - Gajewski, B. Morzecki (70. Badura).

Cosmos: Rychczyński - Śrutka, D.Wolanin, Czarnota, Dubiel (77. Mruczyński) - Czajkowski, Suchalski, P. Ziomek, A. Ziomek - Piotr Romańczuk, Paweł Romańczuk.