VI kolejka klasy okręgowej - słabizna w Dziwiszowie.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 07/09/2013 22:42
Mecz rozpoczął się pod dyktando Włókniarza, który miał bardzo dużą przewagę, ale z kolei sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Piast był zdecydowanie cofnięty i nastawiony na kontry. W 4 minucie dobrą wrzutką popisał się Piotrek Chlabicz, ale strzał naszego zawodnika przeszedł obok bramki. W 13 minucie ponownie Chlabicz dośrodkował z rogu, jednak strzał Bartka Morzeckiego na róg wybili obrońcy. W 21 minucie świetne uderzenie Adama Kowalskiego z rzutu wolnego bramkarz piąstkuję, a dobijający piłkę Szymon Morzecki strzela obok bramki. Włókniarz miał coraz większą przewagę, a Piast tylko się bronił. W 26 minucie Szymon Morzecki strzela z około 20 metrów, bramkarz odbija piłkę, a dobijający ją Jarek Wichowski jest na spalonym. W 38 minucie ma miejsce pierwsza groźna akcja Piasta. Jeden z miejscowych uciekł prawą stroną i uderzył na bramkę, świetną interwencją popisał się Szymon Jaworski, który odbił piłkę, natomiast dobitkę Paweł Niemienionek wybija na róg. W 42 minucie tuż przed polem karnym faulowany jest Bartek Morzecki, faulujący go Duraj dostaje żółtą kartkę ... zawodnik nie może pogodzić się z decyzją i bluzga na sędziego, który natychmiast daje mu czerwoną kartkę. Wreszcie w 45 minucie Kik dośrodkowuje z rzutu rożnego, błąd popełnia Jaworski, który mija się z piłką i ta wpada do bramki...

Druga połowa to lepszy początek Piasta. W 53 minucie gospodarze wyprowadzają kontrę, piłkę otrzymuje Masiel, który jest sam na sam z Jaworskim, ale ten świetnie broni strzał zawodnika Piasta. W 55 minucie świetne dośrodkowanie Wichowskiego, głową strzela Jakub Niemienionek, ale trafia wprost w bramkarza, który odbija piłkę, dobijać próbuje jeszcze Szymon Morzecki lecz nieskutecznie. Włókniarz atakuje, ale bije głową w mur, dodatkowo narażając się na kontry. W 68 minucie kolejną akcję wyprowadza Piast - sam na sam z Jaworskim jest Kik lecz fatalnie pudłuje z około 20 metrów. Włókniarz gra bardzo nerwowo, piłki są wrzucane w pole karne na aferę, ale albo obrońcy je wybijają, albo pewnie broni bramkarz. Jeszcze w 86 minucie Wichowski strzela z rzutu wolnego, ale niestety ponad bramką. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego drugą żółtą kartkę dostaje Lisowski i włókniarze mają rzut wolny, ale i tej okazji nie wykorzystujemy.

PIAST DZIWISZÓW - WŁÓKNIARZ  1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 - Kik (45). Żółte kartki: Skupin, Zyner, Lisowski, Duraj, Wantuch oraz B. Morzecki, Ł. Niemienionek. Czerwone kartki: Duraj (42 - za niesportowe zachowanie), Lisowski (90 - za drugą żółtą). Sędziował: Piotr Bajer. Widzów: 50.

Piast: Skupin - Zyner, Lisowski, Saniuk, Podobiński - Dudek, Masiel (70. Maryszczak), Jurczyk (86. Badran), Kik (90. Wantuch) - Duraj, Kieć.

Włókniarz: Jaworski - K. Swarzyński (46. J. Niemienionek), Kowalski, P. Niemienionek, Juźwik (46. P. Grygiel), W. Jasiński, Chlabicz, Ł. Niemienionek (72. Krawczyk), Sz. Morzecki - Wichowski, B. Morzecki.