XVI kolejka klasy okręgowej - Włókniarz liderem.
Dodane przez mkswlokniarz dnia 22/03/2014 21:24
Włókniarz rundę wiosenną sezonu 2013/2014 inaugurował na swoim boisku meczem z ruszowską Victorią. Goście to rywal dosyć niewygodny, szczególnie na swoim boisku, a skoro graliśmy w Mirsku to raczej wszyscy kibice zakładali wygraną Włókniarza. W ostatecznym rozrachunku tak też się stało, chociaż to goście pierwsi objęli prowadzenie i przez kilkanaście minut Włókniarz nie mógł nawet wyrównać. Od 26 minuty wszystko wróciło jednak do normy i na boisku istniała, z małymi wyjątkami tylko mirska jedenastka...

Od początku meczu Włókniarz miał przewagę, goście cofnięci na własną połowę czekali na kontry i błędy obrony miejscowych. Akcje gospodarzy dosyć łatwo rozbijali obrońcy Victorii. W 8 minucie po kontrze jeden z zawodników gości został sfaulowany z lewej strony pola karnego. Do piłki podszedł Radomirski i uderzył na bramkę, bramkarz Włókniarza źle obliczył lot piłki, która pchnięta podmuchem wiatru całkowicie go zmyliła i wpadła do bramki przy krótkim słupku mimo jego rozpaczliwej interwencji. Włókniarz nadal atakował i w 14 minucie błąd obrońców Victorii próbował wykorzystać Jacek Jasiński, jednak źle trafił w piłkę, która przeszła obok słupka. Miejscowi atakowali, ale to goście mogli podwyższyć prowadzenie. Kolejny błąd obrońców i bramkarza i po strzale Stelwacha, Piotr Grygiel wybił piłkę z linii bramkowej. Niewykorzystana sytuacja szybko zemściła się na graczach Victorii, świetnym podaniem do Jarka Wichowskiego popisał się Bartek Morzecki, Wicher minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. W 28 minucie w polu karnym Ruszowa doszło do potężnego zamieszania po wrzutce Jacka Jasińskiego jednak Dawid Grygiel został zablokowany przez obrońców. W 31 minucie sędzia podyktował dla mirszczan rzut wolny pośredni w polu karnym jednak strzał Adama Kowalskiego bramkarz piękną paradą wybił na rzut rożny. Minutę później Włókniarz objął prowadzenie za sprawą Jarka Wichowskiego, który wykorzystał kolejne prostopadłe podanie i zdobył swoją drugą bramkę w meczu. W 38 minucie aktywny Bartek Morzecki po raz kolejny obsłużył Wichra jednak strzał przeszedł obok słupka. W 41 minucie świetne podanie Adriana Badury do Bućki, który wychodzi sam na sam jednak zbyt długo zwleka z oddaniem strzału i obrońcy wybijają mu piłkę na aut.

Druga połowa zaczęła się dosyć niemrawo. Włókniarz miał inicjatywę, ale nic z tego nie wynikało. Dopiero w 58 minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Dawid Grygiel, ale bramkarz ten strzał obronił. W 63 minucie po nieporozumieniu między obrońcami Włókniarza sam na sam z Marcinem Krawczykiem wyszedł Kowalski, jednak jego strzał w ostatniej chwili zablokował wślizgiem Łukasz Niemienionek. Po tej sytuacji Włókniarz ruszył mocniej do ataku jednak bramkarz i obrońcy Ruszowa radzili sobie z jego akcjami. Dopiero w 77 minucie prostopadłe podanie na gola zamienił Dawid Grygiel, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował sytuacji. Po utracie trzeciej bramki z zawodników Victorii uszło powietrze i nie stwarzali oni już żadnego zagrożenia pod bramką Marcina Krawczyka. W 86 minucie Włókniarz przeprowadził rewelacyjną kontrę po której podanie Bartka Morzeckiego Piotr Chlabicz zamienił na gola ładnym uderzeniem pod poprzeczkę.

WŁÓKNIARZ - VICTORIA RUSZÓW  4:1 (2:1)

Bramki: 0:1 - Radomirski (8), 1:1 - Wichowski (26), 2:1 - Wichowski (32), 3:1 - D. Grygiel, 4:1 - P. Chlabicz. Żółte kartki: Ł. Niemienionek oraz Stawiński, Skiba, Radomirski. Sędziował: Krzysztof Sobol. Widzów: 150.

Włókniarz: M. Krawczyk - Ł. Niemienionek, P. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel (87. Ł. Krawczyk), J. Jasiński (46. Sz. Morzecki), Badura (66. Skórka), P. Chlabicz (87. M. Chlabicz), D. Grygiel (84. J. Niemienionek) - Wichowski, B. Morzecki (87. Dołęga)

Victoria: Małachowski - Jenczylik, Stawiński, Zięba, Gawro - Wołek (46. Wojdyła), Radomirski, Stelwach, Kowalski - D. Łojko, Skiba.