Jeżeli rozliczenia dokona zakład pracy bądź ZUS nie będziecie mieli Państwo możliwości przekazania 1,5 %.

Przekazane środki zostaną przeznaczone na szkolenie grup młodzieżowych naszego Klubu.

1. Włókniarz - Gryf Gryfów Śląski: 04.02.2024 r., godz. 12.00 - Frydlant.

2. Victoria Jelenia Góra - Włókniarz: 11.02.2024 r., godz. 16.00 - Jelenia Góra (ul. Złotnicza).

3. Włókniarz - Czarni Lwówek Śląski: 17.02.2024 r.

4. Karkonosze Jelenia Góra u17 - Włókniarz: 24.02.2024 r. godz. 14.00 - Jelenia Góra.

5. Włókniarz - Górnik Węgliniec: 02.03.2024 r.

6. Włókniarz - Lechia Piechowice: 09.03.2024 r. - Mirsk.

XV kolejka klasy A - rozczarowanie w Olszynie.
OLSZA OLSZYNA - WŁÓKNIARZ  2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Kusiakiewicz (32 - rzut karny), 1:1 - Talarski (69), 2:1 - Wawrzeńczyk (82). Żółte kartki: Kusiakiewicz, Jóźwiak oraz Górny, C. Leśniański, Chowański. Czerwona kartka: C. Leśniański (72 - za dwie żółte). Sędziowali: Tomasz Sobol oraz Adam Trudziński i Kacper Kłobut. Widzów: 60.

OLSZA: Fedorowicz - Ł. Balakarz, Kusiakiewicz, E. Bakalarz, Perdon (90. Szelest) - Jańczak, E. Kossowski, Jóźwiak, Wawrzeńczyk (83. Złotek) - Wiedro, M. Kossowski (85. Riznychenko).

WŁÓKNIARZ: Swarzyński - Górny, Badura, Bielewski - Tomczak, Juźwik (75. W. Tracz), C. Leśniański, Chlabicz, Tylus - Talarski, Dabek.

XIV kolejka klasy A - tylko remis z Cosmosem.
WŁÓKNIARZ - COSMOS RADZIMÓW  1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 - Romańczuk (34), 1:1 - Talarski (56). Żółte kartki: Talarski, Badura oraz Romańczuk, Winiarski, Szuchalski. Sędziowali: Konrad Małachowski oraz Robert Miesiąc i Zenon Licki. Widzów: 100.

WŁÓKNIARZ: Swarzyński - Górny, Badura (72. Chowański), K. Tracz, Bielewski (46. Tomczak) -  Tylus, Leśniański (36. W. Tracz), Chlabicz, Juźwik - Talarski, Dąbek.

COSMOS: Wawrzyniecki - Polowy, Janczewski, Wdowikowski, Winiarski - Ziomek, Sosnowski, Janczewski, Szuchalski - Romańczuk, Michalkiewicz.

XIII kolejka klasy A - pewna wygrana w Studniskach.
BŁĘKITNI STUDNISKA DOLNE - WŁÓKNIARZ  1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 - C. Leśniański (32 - rzut karny), 1:1 - Rędzia (58), 1:2 - Dąbek (60), 1:3 - K. Tracz (62). Żółta kartka: Tomczak. Sędziowali: Krzysztof Liszyk oraz Tomasz Serewis i Mariusz Trzonek. Widzów: 30.

BŁĘKITNI: Szymecki - Budynek, Nowacki (68. Pyrdoł), Tokarski (60. Jaworski), Łojko - Mieśnikiewicz, Griżuk, Moczydłowski, Kiełb (78. Lipniacki) - Zarębski (20. Rędzia), Antoniszyn.

WŁÓKNIARZ: Swarzyński - Górny, Badura, Pędzich (14. K. Tracz), Bielewski - Tomczak (46. Tylus), C. Leśniański, Chlabicz, Juźwik - Dąbek (90. Boiko), Talarski (75. D. Grygiel).

XII kolejka klasy A - kolejny pogrom.
WŁÓKNIARZ - KORONA RADOSTÓW  9:1 (4:1)

Bramki: 0:1 - Król (7), 1:1 - Dąbek (13), 2:1 - Pędzich (35), 3:1 - Dąbek (36), 4:1 - W. Tracz (42), 5:1 - Dąbek (52), 6:1 - Dąbek (65), 7:1 - B. Morzecki (80), 8:1 - Dąbek (83), 9:1 - Tylus (89). Żółta kartka: Jańczak. Czerwona kartka: Łapczyński (55 - akcja ratunkowa). Sędziowali: Dariusz Sasiela oraz Bogdan Kowalski. Widzów: 100.

WŁÓKNIARZ: Swarzyński - Górny, Badura, Pędzich (73. Werle), Bielewski (46. Chlabicz) - Tomczak, Łoś, C. Leśniański, W. Tracz (46. Tylus) - Talarski (60. B. Morzecki), Dąbek.

KORONA: Łapczyński - Korolewicz, Żółtański, Jańczak (30. Twardowski), Michoński - Kożuszyn (60. Hyliński), Król, Czurak, Wróbel - Muzolf, Ostapenko.

XI kolejka klasy A - pogrom w Chmieleniu.
CHMIELANKA CHMIELEŃ - WŁÓKNIARZ  0:9 (0:6)

Bramki: 0:1 - W. Tracz (14), 0:2 - Dąbek (28), 0:3 - Dąbek (33), 0:4 - Tomczak (35), 0:5 - Chowański (36), 0:6 - Talarski (38), 0:7 - Tomczak (55), 0:8 - Dąbek (62), 0:9 - Pędzich (76). Żółte kartki: P. Rebejko, Ł. Rebejko oraz Badura. Sędziowali: Tomasz Cabała oraz Marek Baszak i Robert Liszka. Widzów: 30.

CHMIELANKA: Macias - Brodziński, Lachowicz, Gaweł, Stettner - Wojtkiewicz (60. Szostak), P. Rebejko, Nawojczyk, Senchuk - Ł. Rebejko, Ostrovskyi.

WŁÓKNIARZ: Swarzyński - Górny, Pędzich, Badura - W. Tracz (46. K. Tracz), C. Leśniański, Chowański (57. Werle), Łoś (46. Boiko), Tomczak - Talarski, Dąbek.

Orzeł Platerówka - Kwisa Świeradów Zdrój 1:1

X kolejka klasy A - pewna wygrana z Orłem.
WŁÓKNIARZ - ORZEŁ PLATERÓWKA  4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - C. Leśniański (17), 2:0 - Dąbek (18), 3:0 - Dąbek (50), 3:1 - Kotkiewicz (57), 4:1 - C. Leśniański (70). Żółte kartki: K. Tracz oraz Liegier, Kuśnierz. Czerwona kartka: K. Tracz (89 - za dwie żółte). Sędziowali: Mariusz Czechowski oraz Maciej Rybkiewicz i Marek Baszak. Widzów: 100.

WŁÓKNIARZ: Maćkowski - Górny, Badura, K. Tracz - Tomczak (65. Boiko), C. Leśniański, Chowański, Łoś, W. Tracz (46. Bielewski) - Talarski (79. Werle), Dąbek.

ORZEŁ: Zagórski - Kuśnierz, Paczuszyński, Zając, Szpak - Ziółkowski, Atlak, Dutka (46. Liegier), Kozak - Michno (46. Sarnicki), Kotkiewicz.

Stella Lubomierz - Cosmos Radzimów 4:3

IX kolejka klasy A - wygrana w Miłoszowie.
GRANICA MIŁOSZÓW - WŁÓKNIARZ  1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 - C. Leśniański (57), 0:2 - Boiko (77), 0:3 - Chowański (87), 1:3 - Majgier (89). Żółta kartka: Szurakowski. Sędziowali: Janusz Staniewski oraz Wacław Bocheński i Marek Baszak. Widzów: 50.

GRANICA: Firszt - Frankiewicz, Magura, Szurakowski, Pełka (75. Chwałek) - Klopsch, Grzesiowski, Adrian (60. Skrzypek), Symonenko - Socha, Majgier.

WŁÓKNIARZ: Swarzyński - Górny, Pędzich, Badura, Bielewski - Tylus (80. Werle), Chowański, C. Leśniański, Tomczak - W. Tracz, Firko (46. Boiko).

Orzeł Platerówka - Fatma Pobiedna 0:2

VIII kolejka klasy A - przegrana w derbach Gór Izerskich.
W hitowym spotkaniu 8 kolejki, Włókniarz Mirsk podejmował Kwisę Świeradów. Mecz, który zgromadził na stadionie bardzo dużą liczbę kibiców, nie był porywającym widowiskiem. W pierwszą połowę zdecydowanie lepiej weszli goście. Już w 7 minucie po błędzie w obronie, piłkę w naszej bramce umieścił Rojek. Przez następne minuty na boisku nie działo się zbyt wiele, aż do 22 minuty, kiedy mocny strzał Tomczaka z trudem obronił Marceniuk. Kwisa odpowiedziała mocnym, lecz bardzo niecelnym strzałem Żarkowskiego. W 36 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić dobrze prezentujący się Mariusz Chlabicz. Na boisku zastąpił go Paweł Łoś. Trzy minuty później to właśnie Łoś zapoczątkował akcję, po której Adam Tylus silnym i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Kwisy, doprowadzając do remisu 1:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa...

VII kolejka klasy A - rezerwowi dali wygraną.
Na meczach Włókniarza w tym sezonie zdecydowanie nie można się nudzić. Tak jak w spotkaniach z Zawidowem, czy Stellą Lubomierz, Włókniarz po raz kolejny walczył do końca o 3 punkty, po raz kolejny ta sztuka się udała. Choć patrząc na ilość stworzonych sytuacji, ten mecz mogliśmy rozstrzygnąć szybciej. Od pierwszych minut to nasza drużyna ruszyła do zdecydowanych ataków. Już w 3 minucie Igor Dąbek oddał pierwszy celny strzał na bramkę, ale górą był bramkarz Jaśnicy. Chwilę później po wrzutce Chlabicza nieznacznie pomylił się Leśniański. W 13 minucie było groźnie, po rzucie rożnym dla Włókniarza długo spadająca piłka trafiła pod nogi Tylusa, jednak ofiarna interwencja obrońcy rywali zażegnała niebezpieczeństwo. W 15 minucie powinniśmy prowadzić po szybkiej wymianie podań Tylusa i Leśniańskiego, ten drugi uderzył z pierwszej piłki w kierunku dalszego słupka, ale piłka przeleciała obok bramki. W 20 minucie po rzucie rożnym dla Włókniarza, obrońcy rywala wybili piłkę przed pole karne, gdzie ustawiony był Chlabicz, który oddał techniczny strzał, jednak piłka trafiła w słupek. Chwilę później kolejną sytuację miał Dąbek, gdy znalazł się sam na sam z Niklasem. Niestety ponownie górą był bramkarz Jaśnicy. Później wynik mógł otworzyć Talarski, który zdecydował się na efektowny rajd i zwieńczył go równie efektownym dryblingiem, którym udało się minąć dwóch obrońców, jednak i jego zdołał zatrzymać bezbłędny bramkarz rywala. Co nie udało się Włókniarzowi, udało się rywalom. W 45 minucie niewykorzystane sytuacje zemściły się na naszej drużynie, kiedy Swarzyńskiego precyzyjnym strzałem pokonał Sobiechowski..