Rojek

1 bramka
II sparing Włókniarza - porażka z renomowanym przeciwnikiem.
Sparingi
Po sobotnim spotkaniu z Olszą Olszyna w niedzielę Włókniarz spotkał się z renomowanym przeciwnikiem, grającym w II lidze zachodniej, Górnikiem Wałbrzych. Goście przebywają na zgrupowaniu w Świeradowie Zdroju, a wczoraj na sztucznej murawie w Zgorzelcu odprawili z kwitkiem Piasta Zawidów wygrywając 4:0. W szeregach górników w środku pola dzieli i rządzi znakomicie znany w Mirsku Marcin Morawski, niedgyś dwukrotnie zawodnik Włókniarza. Sam mecz przebiegał wg sprawdzonego schematu, Górnik przeważał, a Włókniarz miał okazję do przetrenowania gry defensywnej całego zespołu. Nie mogło być inaczej, rywal gra trzy klasy rozgrywkowe wyżej, a miejscowi pomimo niekorzystnego wyniku wcale źle się nie zaprezentowali na tle przyjezdnych.

Gra toczyła się momentami w anormalnych warunkach, przy intensywnie padającym śniegu ale pomimo to mecz był w miarę składny. Kibice mogli z bliska poobserwować drugoligowych piłkarzy, a zawodnicy Włókniarza poduczyć się na bieżąco od bardziej doświadczonych kolegów.

WŁÓKNIARZ - GÓRNIK WAŁBRZYCH 0:6 (0:3)

Włókniarz: Jaworski - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - Paweł Juźwik, Badura, Krawczyk, Sz. Morzecki, Sidorski - B. Morzecki.

Rezerwa: Piotr Juźwik, Skórka, Staszkiewicz.
I sparing Włókniarza - przegrana z Olszą.
Sparingi
Pierwszy mecz sparingowy Włókniarza przyniósł garstce kibiców grad goli i chociaż miejscowi spotkanie to przegrali to wynik ma drugorzędne znaczenie. W ekipie gospodarzy z różnych powodów nie zagrali Majer, Kowalski, Fościak, Sidorski, Bartek Morzecki, Paweł Juźwik, a Niemienionek, Badura i Szymon Morzecki na boisku przebywali po 30 minutut. Trzon zespołu był oszczędzany na jutrzejszym mecz z o wiele trudniejszym rywalem, II-go ligowym Górnikiem Wałbrzych.

Mecz pomimo to mógł się podobać, lekko minusowa temperatura zmuszała zawodników obu drużyn to szybkiego poruszania się po boisku dzięki czemu spotkanie zdecydowanie zyskało na atrakcyjności. Goście w pierwszej połowie oddali dwa celne strzały na bramkę Włókniarza i oba zakończyły się bramkami. Miejscowym udało się odpowiedzieć tylko bramką Bartka Faściszewskiego. Po przerwie obie ekipy miały swoje szanse, najpierw Olsza wyszła na prowadzenie 4:1 ale włókniarze w końcowce przycisnęli i o mało co a był by remis. Sam mecz był dobrym przetarciem przed całą serią sparingów, które Włókniarz będzie  grał praktycznie do rozpoczęcia rozgrywek.

WŁÓKNIARZ - OLSZA 3:4 (1:2)

Bramki: 1:2 - Faściszewski, 2:4 - Gajewski (rzut karny), 3:4 - Dubiel.

Włókniarz: Jaworski - Dołęga, Gajewski, Staszkiewicz, Kieryluk - Krawczyk, Skórka, Piotr Juźwik, Supel - Faściszewski, Dubiel.

Rezerwa: Ł. Niemienionek, Sz. Morzecki, Badura.

Terminarze rozgrywek na rundę wiosenną.
Pojawiły się już nowe terminarze rozgrywek na rundę wiosenną bieżącego sezonu. Seniorzy startują w sobotę 19 marca, natomiast juniorzy, trampkarze i młodzicy tydzień później, również w sobotę 26 marca.

W przypadku drużyn młodzieżowych wszystkie terminy włącznie z godzinami rozgrywek są ustalone odgórnie przez OZPN Jelenia Góra, natomiast w seniorach kierownictwa klubów mają możliwość wyboru terminów sobotnio-niedzielnych oraz godzin spotkań z wyłączeniem terminów narzuconych przez OZPN.

Wszystkie terminarze zostały oczywiście zamieszczone na naszej stronie i są do wglądu przy poszczególnych drużynach.
Wznowienie treningów seniorów.
Przerwa świąteczo-noworoczna już za nami, więc czas już był najwyższy na wznowienie zajęć treningowych przez drużynę seniorów. Pierwszy trening odbył się już 3 stycznia w poniedziałek. Zajęcia seniorów odbywają się trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki (godziny podane są w harmonogramie treningów).  Frekwencja jest zadowalająca, na treningach pojawia się średnio 16-18 osób, w zależności od tego czy zawodnikom na treningi pozwalają albo praca albo szkoła.

Na treningach pojawia się cały trzon zespołu, na chwilę obecną nie mamy informacji o tym czy ktoś planuje odejść z zespołu ani czy ktoś nowy może do niego dojść. Zajęcia odbywają się na sali ZSL-G w Mirsku, a jeżeli warunki pogodowe pozwolą to na pewno zawodnicy skorzystają też z przyległego do sali boiska zewnętrznego. Przygotowania ruszyły więc pełną parą, a kibice z pewnością czekają już na pierwsze mecze sparingowe, przypomnijmy - naszym pierwszym rywalem będzie Olsza Olszyna, 22 stycznia w sobotę. Spotkanie zaplanowano do rozegrania w Mirsku, ale  tu tak naprawdę jesteśmy uzależnieni od warunków pogodowych i dopiero jeżeli będą one korzystne to mecz się odbędzie.

O wszystkich ciekawostkach związanych ze zbliżającą się rundą wiosenną będziemy kibiców informować na bieżąco.
Planowane terminy rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2010/2011.
Znamy juz planowane terminy rozpoczęcia rozgrywek w rundzie wiosennej bieżącego sezonu. Jeżeli pogoda  dopisze to seniorska okręgówka wznowi swoje rozgrywki w sobotę 19 marca 2011 roku, natomiast juniorzy oraz trampkarze i młodzicy wystartują tydzień później, 26 marca.

Półfinały rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego, w których przypominamy uczestniczy w dalszym ciągu Włókniarz rozegrane zostaną 13 marca 2011 roku

Co do terminarzy to zamieścimy je od razu po dokładnym ustaleniu przez OZPN Jelenia Góra konkretnych dat rozgrywek.

Plan spotkań sparingowych Włókniarza - przerwa zimowa sezonu 2010/2011.
Sparingi
Znamy już plan spotkań sparingowych Włókniarza, który pierwotnie zakłada rozegranie 11 meczy kontrolnych. Dosyć napięty plan sparingów może zostać jeszcze dodatkowo rozszerzony o mecze z drużynami przebywającymi w okresie zimowym na zgrupowaniach  w Świeradowie Zdroju bądź Szklarskiej Porębie. W zależności od terminu startu rozgrywek możliwe jest także rozegranie meczu 12 marca, ale o tym będzie ostatecznie wiadomo dopiero po pojawieniu się nowego terminarza.

Planowo wszystkie mecze zostaną rozegrane na boisku w Mirsku, oczywiście jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne.

10. 06.03.2011 - niedziela, godz. 12.00: Piast Wykroty - Włókniarz

Zaktualizowany harmonogram treningów Włókniarza w przerwie zimowej sezonu 2010/2011.

Piątek   16.30 – 18.00
Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 201/2011.
Rozgrywki ligowe w jeleniogórskiej „okręgówce” już za nami czas więc na podsumowanie dokonań poszczególnych drużyn Włókniarza. Seniorzy zmagania rozpoczęli niezbyt udanie bo porażką w Kowarach z miejscową Olimpią 0:2. Później było już tylko lepiej: zwycięstwa u siebie z Woskarem Szklarska Poręba 3:0 i na wyjeździe z GKS-em Warta Bolesławiecka 2:1 pozwoliły początkowo na bezpiecznie usadowienie się w górnej części tabeli. Niestety, następnie przyszła porażka u siebie 1:2 z Granicą Bogatynia. Straty zostały częściowo odrobione wyjazdowym remisem 1:1 z głównym faworytem do awansu czyli Nysą Zgorzelec. Włókniarz złapał wiatr w żagle i pewnie wygrywał następne mecze: najpierw u siebie 2:0 z Lotnikiem Jeżów Sudecki, później na wyjeździe z derbach regionu z Gryfem Gryfów Śląski 4:2, ponownie na wyjeździe w Wojcieszowie z Orłem 3:1 i u siebie z GKS-em Raciborowice 2:0. Zadyszka przyszła dopiero w meczu wyjazdowym z Łużycami Lubań gdzie włókniarze zremisowali 1:1, a następnie przegrali dwa kolejne spotkania: na wyjeździe z Victorią Ruszów 1:3 i u siebie z Czarnymi Lwówek Śląski 0:3. Aby nie stracić kontaktu z czołówką ostatnie trzy mecze trzeba była wygrać i udało się to zrealizować. Po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 z Piastem Dziwiszów, przyszły dwie wygrane u siebie: z Olimpią Kamienna Góra 3:0 i na koniec ze Spartą Zebrzydowa 3:1.  Podsumowując, tak udanej rundy jesiennej seniorzy nie mieli od dobrych kilku sezonów. Rozgrywki zakończyli na trzecim miejscu w tabeli, zdobywając 29 punktów i mając stosunek bramkowy 28-17. Mając w pamięci fakt, że najlepsze wyniki seniorzy Włókniarza uzyskiwali w ostatnich latach w rundzie wiosennej  kibice z pewnością z niecierpliwością czekają na co najmniej powtórzenie takiego stanu rzeczy.

Juniorzy Włókniarza w bieżących rozgrywkach reprezentowani byli tylko przez jedną drużynę, juniorów starszych. Po bardzo dobrym wyniku z ubiegłego sezonu – trzecie miejsce, aspiracje na pewno były równie wysokie, ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że juniorska klasa okręgowa w tym sezonie jest mocna. Głównym faworytem do wygrania rozgrywek jest spadkowicz Karkonosze Jelenia Góra, a dodatkowo swoje aspiracje zgłaszają takie drużyny jak BKS Bolesławiec czy Granica Bogatynia. Pomimo to nasi juniorzy, którzy borykali się w czasie rundy z problemami kadrowymi osiągnęli całkiem przyzwoity wynik zajmując ostatecznie szóste miejsce i zdobywając 21 punktów, stosunek bramkowy 33-21. Wyniki jakie osiągali były następujące: na początek wyjazdowa wygrana z BKS-em Bolesławiec 1:0, następnie zwycięstwo u siebie z Czarnymi Lwówek Śląski 2:1, wyjazdowy remis 3:3 z Granica Bogatynia, remis u siebie 2:2 z Łużycami Lubań, wyjazdowa przegrana z Orlikami Węgliniec 2:4 , rekordowe zwycięstwo u siebie 9:1 z Piastem Zawidów, wyjazdowe remis 3:3 z Orłem Wojcieszów i zwycięstwo 2:1 z Victorią Ruszów, następnie kolejne dwa zwycięstwa: u siebie 6:2 z GKS-em Raciborowice, i na wyjeździe 3: z Włókniarzem Leśna, i na koniec dwie domowe porażki: 0:3 z Olimpią Kowary  i 0:1 z Karkonoszami Jelenia Góra.

Najsłabiej w rundzie jesiennej zaprezentowali się najmłodsi włókniarze. Młodzicy zajęli ósme miejsce, zdobywając 13 punktów przy bramkach 13-22. Trampkarze zajęli miejsce siódme, punkty – 13, bramki 24-32.  Wszystko jednak jeszcze przed nimi, po solidnie przepracowanej zimie mogą zdecydowanie poprawić swoje osiągnięcia. Wyniki osiągnięte przez najmłodszych piłkarzy wyglądały następująco: trampkarze – przegrana u siebie z Chrobrym Nowogrodziec 0:2, młodzicy wygrali 7:0 z Orłem Mysłakowice, następnie przyszła wyjazdowa przegrana z BKS-em Bolesławiec: trampkarze przegrali 0:8, a młodzicy 0:3. Własne boisko też nie zawsze było naszym atutem, w kolejnej kolejce obydwie drużyny solidarnie przegrały z Granicą Bogatynia: trampkarze 0:4, młodzicy 0:8. Kolejny wyjazd przyniósł połowiczny sukces, trampkarze wygrali z Orlikami Węgliniec 8:0, niestety młodzicy przegrali 0:2. Własne boisko okazało się w końcu szczęśliwe dla trampkarzy, którzy zwyciężyli 9:2 UKS Gryfów Śląski. Ich młodsi koledzy ponieśli z tym przeciwnikiem porażkę 0:3. Na wyjeździe z KKS-em Jelenia Góra zyskali tylko młodzicy, którzy zremisowali 3:3, trampkarze przegrali 0:6. Wreszcie przyszły dwa zwycięstwa, u siebie trampkarze zwyciężyli 2:0 Łużyce Lubań, młodzicy pokonali rywali 5:2. Kolejny mecz u siebie i kolejne zwycięstwo młodzików wygrywających z Chrobrym Nowogrodziec 2:0 i niestety przegrana trampkarzy 0:2. Następnie dwie wyjazdowe porażki z Nysą Zgorzelec: trampkarze przegrali 0:4, a młodzicy minimalnie 2:3. W ostatnim meczy na własnym boisku trampkarze zremisowali z Chojnikiem Jelenia Góra 2:2, młodzicy przegrali 0:2. Na sam koniec przyszły zwycięstwa w wyjazdowym meczy z Bobrem Marciszów: trampkarze zwyciężyli 3:2, młodzicy 3:0.

Powtórzony mecz VIII kolejki - wygrana z Zebrzydową.
Seniorzy
Powtórzony mecz VIII kolejki ze Spartą Zebrzydowa przyniósł o wiele więcej emocji niż można się było po nim spodziewać. Włókniarz co prawda wygrał to spotkanie ale musiał się sporo namęczyć aby pokonać o wiele niżej notowanego rywala. Rozpoczęło się planowo, w 7 minucie po błędzie jednego z obrońców Sparty, który chciał zgrać piłkę głową do swojego bramkarza ale zrobił to tak nieudolnie, że trafiła ona do Adama Kowalskiego, a ten bez problemu z najbliższej odległości otworzył wynik. Po kolejnych dziesięciu minutach stan meczu  uległ wyrównaniu, błąd defensywy Włókniarza wykorzystał Śliwiński i został w polu karnym sfaulowany przez Fościaka. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Baudur. Goście nie mając nic do stracenia mocniej natarli i w samej końcówce mieli znakomitą okazję do wyjścia na prowadzenie, kiedy to Michalukowi zabrakło dosłownie kilku centymetrów aby umieścić piłkę w siatce.

Po przerwie Włókniarz za wszelką cenę dążył do objęcia prowadzenia ale zebrzydowianie także nie dawali za wygraną. Lepsi w tej wymianie ciosów w 60 minucie okazali się miejscowi, którzy za sprawa niezawodnego ostatnio Romka Sidorskiego odzyskali prowadzenie. Gości całkowicie dobił Bartek Morzecki, po popisowej akcji Arka Dołegi. Przyjezdni kończyli mecz w 10, po brutalnym faulu z boiska wyleciał Walęga. Włókniarz zgodnie z planem wygrał i zajął ostatecznie trzecie miejsce w tabeli. Wynik osiągnięty przez drużynę tym bardziej cieszy, bowiem od kilku sezonów na jesień wybitnie nam nie szło. W zimie nie pozostaje nic innego jak solidnie popracować, bo chociaż miejsce w tabeli jest dobre to jeżeli chodzi o samą grę, szczególnie w końcówce rundy to pozostawiała ona momentami wiele do życzenia.

WŁÓKNIARZ - SPARTA ZEBRZYDOWA  3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Kowalski (7), 1:1 - Baudur (17 - rzut karny), 2:1 - Sidorski (60), 3:1 - B. Morzecki (81). Żółte kartki: Fościak, P. Grygiel oraz D. Zdunek, Kumoś, Wilk. Czerwona kartka: Walęga (83 - faul). Sędziował: Łukasz Nalepa. Widzów: 150.

WŁÓKNIARZ: Fościak - P. Grygiel, Kowalski, Ł. Niemienionek, Dołęga - Krawczyk (46. Paweł Juźwik), Badura (52. Gajewski), Sz. Morzecki, Sidorski (86. Supel) - B. Morzecki, Dubiel (56. Skórka).

SPARTA: Pelak - Żak (74. Gliszczyński), D. Zdunek, Baudur, Michaluk - Skrok, Kumoś (81. G. Zdunek), Wichowski (86. Jochna), Walęga - Śliwiński, Wilk.

XV kolejka klasy okręgowej - wysoka wygrana z Kamienną Górą.
Seniorzy

Ostatni mecz rundy jesiennej dla Włókniarza okazał się bardzo udany. Po słabej i bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej części gry miejscowi zagrali zdecydowanie lepiej i przede wszystkim skuteczniej. W pierwszych 45 minutach niewiele działo się na boisku, obydwie drużyny miały po jednej dobrej sytuacji ale goli kibice nie zobaczyli. Po przerwie Włókniarz przycisnął i w 65 minucie po akcji Krawczyka z Sidorskim ten drugi plasowanym strzałem przy słupku wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 2:0. Obrona gości tak nieudolnie zastawiała pułapkę offsidową, że sam na sam z bramkarzem wyszedł Szymon Morzecki i nie pomylił się. W doliczonym czasie gry po zamieszaniu w polu karnym Olimpii ponownie Szymon wykazał się największym refleksem i wepchnął piłkę do siatki pod intwerweniującym bramkarzem.

Runda jesienna zakończyła się ale nie dla włókniarzy. Już w czwartek, 11 listopada o godzinie 13.00 rozegramy powtórzony mecz ze Spartą Zebrzdowa i po ewentualnej wygranej jest szansa aby zakończyć rundę w pierwszej trójce.

WŁÓKNIARZ - OLIMPIA KAMIENNA GÓRA 3:0 (0:0)

Bramki:
1:0 - Sidorski (65), 2:0 - Sz. Morzecki (75), 3:0 - Sz. Morzecki (90). Żółte kartki: Skórka oraz Hadała, Duda. Sędziował: Andrzej Gil. Widzów: 100.

WŁÓKNIARZ: Fościak - P. Grygiel, Kowalski, Ł. Niemienionek, Dołęga - Krawczyk (90. Kreis), Badura (60. Gajewski), Sz. Morzecki, Sidorski - B. Morzecki (87. Supel), Dubiel (76. Skórka).

OLIMPIA: D. Powiertowski - Kwiecień, Matuszak, Hadała, Kwaśniewski (25. Skrzypiec) - T. Sobota (80. Miechurski), Wilk, Mittelstadt, Duda (61. Ziemnik) - B. Sobota, P. Powiertowski.

GKS Raciborowice - Woskar Szklarska Poręba 3:1

XIV kolejka klasy okręgowej - wygrana na przełamanie w Dziwiszowie.
Seniorzy
Po dwóch kolejnych wpadkach Włókniarzowi udało się przełamać i wywiózł cenne trzy punkty z trudnego terenu w Dziwiszowie, gdzie miejscowy Piast przegrywa niezwykle rzadko. W pierwszej odsłonie meczu niewiele się działo, spotkanie było wyrównane z delikatnym wskazaniem na miejscowych. Po przerwie goście szybko zabrali się do roboty bo już w 45 sekundzie dośrodkowanie Sidorskiego na raty wykorzystał Bartek Morzecki. Miejscowi nie mieli w tej części gry za wiele do powiedzenia, a Włókniarz mógł podwyższyć swoje prowadzenie. Udało się to zrobić w 82 minucie ponownie za sprawą Bartka Morzeckiego, który po podaniu od jednego z obrońców wyprzedził defensora Piasta i spokojnie ustalił wynik meczu.

PIAST - WŁÓKNIARZ 0:2 (0:0)

Bramki:
0:1 - B. Morzecki (46), 0:2 - B. Morzecki (82). Żółte kartki: Gurazda, Saniuk, Badran. Sędziował: Sławomir Kostka. Widzów: 100.

PIAST: Skupin - Saniuk, Kubicz, Gurazda, Pieńkowski - Podobiński, Badran, Kogut, Seta (75. Michałek) - Czerniak (35. Bińczyk), Kozan.