-

-

-

VII kolejka klasy okręgowej - Włókniarz lepszy od Gryfa w derbach regionu.
Derby regionu jak zwykle okazały się całkiem niezłym spotkaniem piłkarskim, obfitującym w masę sytuacji podbramkowych, zaciętości i twardej gry. Włókniarz znakomicie rozpoczął mecz bo już w 3 minucie prowadził 1:0. Piłkę z rzutu rożnego wrzucił Gajewski, a nabiegający na dalszy słupek Niemienionek wpakował piłkę do siatki. W 11 minucie Faściszewski strzelił ponad bramką, a w 26 minucie Majer potężnie uderzył z szesnastki, niestety tylko w poprzeczkę. Włókniarz napierał, a Gryf miał potężne problemy ze stworzeniem chociażby jednej klarownej sytuacji. W 35 minucie w słupek uderzył Gajewski, a w samej końcówce gościom udało się podwyższyć prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym podcięty został Sidorski i arbiter wskazał na jedenasty metr. Gospodarze mocno protestowali sygnalizując, że zawodnik Włokniarza w tej akcji opanował piłkę pomagając sobie ręką ale sędzia nie zmienił swojej decyzji. Gryf dostał bramkę do szatni, a Włókniarz schodził na przerwę z pokaźną zaliczką bramkową.

W drugiej części gry miejscowi postawili wszystko na jedną kartę wprowadzając dwóch ofensywnych graczy i jak się okazało bardzo szybko na tym skorzytali. W 49 minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Serdeczny wykorzystał zbyt krótkie piąstkowanie Fościaka i strzelił bramkę kontaktową. Gryf zwietrzył swoją szansę i przez moment całkowicie opanował boisko. W 69 minucie pięknie z dystansu uderzał Farganus ale na nasze szczęście piłka trafiła w spojenie. Po kilkaminutowym naporze gospodarzy włókniarze uspokoili swoją grę, a w 75 minucie bardzo potrzebą bramkę strzelił wprowadzony wcześniej Jasiński. Gryf całkowicie się odkrył i został skarcony. W 79 minucie w pole karne wpadł Sidorski, został podcięty przez Janaszka i mieliśmy drugiega karnego w meczu. Do piłki podszedł Dołęga i powiększył prowadzenie przyjezdnych. W końcówce Gryf zmniejszym jeszcze dystans po rzucie karnym po wątpliwym faulu Sidorskiego ale na więcej miejscowych nie było już stać.

GRYF - WŁÓKNIARZ 2:4 (0:2)

Bramki: 0:1 - Ł. Niemienionek (3), 0:2 - Majer (45 - rzut karny), 1:2 - Serdeczny (49), 1:3 - W. Jasiński (75), 1:4 - Dołęga (79 - rzut karny), 2:4 -
Gandurski (83 - rzut karny). Żółte kartki: Janaszek, Włodarek oraz Kowalski, Majer. Sędziował: Andrzej Gil. Widzów: 70.

GRYF: Janaszek - Babicz  (76. Ziablicki), Tyszkowski, Kamuda, Sokołowski - Gandurski, Kicuła, Farganus, Marzec - Król (46. Włodarek), Szymkowiak (46. Serdeczny).

WŁÓKNIARZ: Fościak - Dołęga, Kowalski, Kreis, Ł. Niemienionek - Sidorski (84. P. Grygiel), Badura (78. Supel), Gajewski, Krawczyk (46. Sz. Morzecki) - Majer, Faściszewski (62. W. Jasiński).

Orzeł Wojcieszów - GKS Raciborowice 2:0
VI Kolejka klasy okręgowej - pewna wygrana z Lotnikiem.
Mecz podobnie jak przedsezonowy sparing Włókniarza z Lotnikiem miał niemal identyczny przebieg z tą różnica, że tym razem to gospodarze byli stroną wygraną. Goście mieli przewagę w polu, a Włókniarz bardzo groźnie kontratakował. Już w  3 minucie Bojanowski przeprowadził rajd  ale Fościak wybił mu piłkę spod nóg. Włókniarze nie byli dłużni i dwie minuty później na strzał zdecydował się Gajewski, niestety  minimalnie niecelny. W 32 minucie Majer jest faulowany przed polem karnym, szybko wykonany rzut wolny i piłka po  strzale Faściszewskiego z kilkunastu metrów wpada do bramki po długim rogu. W 37 minucie Gajewski dośrodkowuje z rzutu rożnego i Dołęga strzela głową na 2:0. Tuż po przerwie Faściszewski strzela wprost w bramkarza, jego wyczyn kopiuje kilka minut później Badura ale fantastyczną paradą popisuje się Hałka. W 78 minucie kotłuje się w polu karnym Włókniarza, najpierw broni Fościak, a następnie obrońcy wybijają piłkę na róg. Miejscowi odpowiadają strzałem z 80 minuty Majera. Lotnik w końcowych minutach coraz mocniej napierał ale nie zdołał juz odmienić losów meczu, a Włókniarz zainkasował bardzo potrzeby komplet punktów.

WŁÓKNIARZ - LOTNIK 2:0 (2:0)

Bramki:
1:0 - Faściszewski (32), 2:0 - Dołęga (37). Żółte kartki: Sidorski, Majer, Ł. Niemienionek oraz Gołąb, Palimąka. Sędziował: Marcin Kocuła. Widzów: 200.

WŁÓKNIARZ: Fościak - Kreis, Kowalski, Ł. Niemienionek, Dołęga - Sidorski (89. Krawczyk), Gajewski, Badura (90. P. Grygiel), Sz. Morzecki - Majer (82. W. Jasiński), Faściszewski (88. Supel).

LOTNIK: Hałka - Palimąka (72. Kierlik), Zwierzyński, Gołąb, Biskupski (88. Kościński) -  Winiarski (46. Kurzelewski), Suchanecki, Hamowski, Studniarek - Bojanowski, Badecki.

Victoria Ruszów - Orzeł Wojcieszów 1:3

Zapowiedź VI kolejki klasy okręgowej - 11/12.09.2010.
W sobotę, 11 września Włókniarz podejmować będzie na swoim obiekcie beniaminka klasy okręgowej, Lotnika Jeżów Sudecki. Drużyna gości w ubiegłym sezonie dosyć niespodziewanie spadła z okręgówki ale tylko na sezon. Lotnicy w cuglach wygrali swoją grupę klasy A i ponownie zameldowali się od bieżącego sezonu w wyższej klasie rozgrywkowej. W przedsezonowym sparingu Włókniarz musiał uznać wyższość jeżowian, kiedy przegrał 3:4. Wtedy drużyna naszych sobotnich rywali zakoczyła bardzo ciekawą, kombinacyjną grą. Po rozpoczęciu sezonu Lotnik nie obniżył formy z meczy testowych i potwierdza, że będzie się liczył w stawce zespołów walczących o awans. Zarówno nasza drużyna jaki i ekipa przeciwników na pewno będzie odczuwała w nogach środowe potyczki pucharowe ale miejmy nadzieję, że nie wpłynie to na poziom spotkania. Początek meczu o godzinie 17.00.

Olimpia Kamienna Góra - GKS Warta Bolesławiecka
II runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego.
Puchar Polski
Prawdziwym horrorem był dla Włókniarza mecz II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Rywal co prawda był znacznie niżej notowany ale pomimo to zdołal napsuć sporo krwi mirskiej jedenastce. Prowadziliśmy 1:0 po bramce Adama Kowalskiego z rzutu wolnego i ogólnie w pierwszej części gry mieliśmy dosyć wyraźną przewagę. Przed przerwą rywale zdołali niespodziewanie wyrównać i po pierwszych 45 minutach był remis. Po wznowieniu gry mocno swoją obecność na boisku zaakcentował Krystian Majer, który kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry ponownie wyprowadził Włókniarza na prowadzenie. Gospodarze ambitnie dążyli do zmiany wyniku i udało im się to. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 2:2 i aby wyłonić zwyciężcę potrzebna była seria rzutów karnych. W niej okazaliśmy się lepsi, wygrywając 3:2, a zwycięską jedenastkę strzelił Romek Sidorski.

GRANICA MIŁOSZÓW - WŁÓKNIARZ 2:2 (1:1), k. 2:3

Bramki: 0:1 - Kowalski (18), 1:2 - Majer (47). Żółte kartki: Ł. Niemienionek, Kowalski, Gajewski.

WŁÓKNIARZ: Fościak - Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel - Supel (70. Sidorski), W. Jasiński (46. Sz. Morzecki), Gajewski, Krawczyk - Dubiel (46. Majer), Sapiński (46. Faściszewski).

Pub Gol Jelenia Góra - Piast Dziwiszów - przełożony
V kolejka klasy okręgowej - cenny remis w Zgorzelcu.
Bardzo korzystny rezultat osiągnęli w meczu V kolejki klasy okręgowej mirscy włókniarze. Na gorącym terenie w Zgorzelcu udało im się wywalczyć remis 1:1. Gospodarze co prawda częściej byli w posiadaniu piłki, ale to Włókniarz pierwszy zdobył bramkę. Indywidualną akcję przeprowadził Bartek Faściszewski, wykorzystał niezdecydowanie obrońców rywali i technicznym strzałem w długi róg wyprowadził gości na prowadzenie. Wyrównanie padło tuż przed przerwą, z okolicy narożnika pola karnego strzelał Łuszczyk, piłka najpierw trafiła w poprzeczkę, następnie spadła pod nogi Monika i ostatecznie po chwili wylądowała w siatce. W drugiej połowie miejscowi mieli kilka okazji na podwyższenie wyniku ale najpierw ostrzelali słupki bramki Fościaka, a później sam golkiper wykazał się kunsztem i ostatecznie Włókniarzowi udało się wywalczyć kolejny wyjazdowy punkt.

NYSA - WŁÓKNIARZ 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 - Faściszewski (36), 1:1 - S. Monik (42). Żółte kartki: Kościuk oraz Kowalski, Fościak, Kreis. Sędziował: Rafał Bancewicz. Widzów: 100.

NYSA: Franaszczuk - Wojtczak (79. Mądrzejewski), S. Monik, Baran (81. Góral), M. Monik - Łuszczyk, Jaworski, Jabłoński, Kościuk - Hadziładas (55. Rydol), Borowy.

WŁÓKNIARZ: Fościak - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, Kreis - Sidorski (85. W. Jasiński), Gajewski (89. P. Grygiel), Badura, Sz. Morzecki - Majer, Faściszewski.

Woskar Szklarska Poręba - Olimpia Kamienna Góra 4:2

IV kolejka klasy okręgowej - pechowa porażką z Granicą.
Miłe złego początki, można powiedzieć po meczu z Granicą Bogatynia, niestety pechowo przegranym przez Włókniarza. Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu miejscowych, niestety o drugiej części gry chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. W pierwszej odsłonie to Włókniarz był stroną dominującą, zdecydowanie przeważał na boisku, a kibicom mogła podobać się jego szybka, oparta na maksimum dwóch kontaktach z piłką gra. Włókniarz napierał i cel udało się zrealizować w 27 minucie, kiedy z 25 metrów na strzał zdecydował się Adrian Badura, piłka skozłowała jeszcze przed Gawlikiem i ku uciesze miejscowych kibiców wpadła do bramki. W tej cześci gry swoje okazje mieli jeszcze Majer i Faściszewski ale na drodze stawali defensorzy Granicy.

Po przerwie na boisko wyszedł jakby inny Włókniarz. Goście nie mając nic do stracenia mocno przycisnęli, a włókniarze całkowicie się pogubili. Konsekwencją ataków przyjezdnych była bramka Pietkiewcza z 64 minuty poprzedzona szeregiem błędów począwszy od lini pomocy, a na defensywie skończywszy. Włókniarz po stracie gola otrząsnał się co nieco ale nie na tyle żeby zdobyć zwycięską bramkę. Tą zdobyli za to przyjezdni, po fatalnej interwencji Krawczyka, Pietkiewicz znalazał się sam na sam z Fościakiem, ograł go i wystawił  piłkę Marszałkowi, który z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Miejscowi do końca starali się przynajmniej zremisować ale niestety najwyraźniej zabrakło im po prostu siły.

WŁÓKNIARZ - GRANICA 1:2 (1:0)

Bramki:
1:0 - Badura (27), 1:1 - Pietkiewicz (64), 1:2 - Marszałek (83). Żółta kartka: P. Grygiel. Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 200.

WŁÓKNIARZ: Fościak - P. Grygiel (67. Krawczyk), Kowalski, Ł. Niemienionek - Sz. Morzecki, Gajewski, Badura, W. Jasiński, Sidorski (72. Paweł Juźwik) - Faściszewski (65. Supel), Majer (46. Dubiel).

GRANICA: Gawlik - Suchocki, Mikulski, Duduć (86. Rożek), Szywała - Kochan (69. Krawczyk), Krzesiński, Chrzanowski, Kloczkowski - Pietkiewicz, Marszałek.

GKS Raciborowice - Lotnik Jeżów Sudecki 0:0

Zapowiedź IV kolejki klasy okręgowej - 28/29.08.2010.
Sezon rozkręca się na dobre, w sobotę 28 sierpnia zacznie się już IV kolejka okregówki, a Włókniarzowi przyjdzie się spotkać na swoim obiekcie z Granicą Bogatynia. Goście przed sezonem byli poważnie brani pod uwagę jako jeden z faworytów do awansu ale po sierpniowej powodzi w Bogatyni, podczas której zniszczona została znaczną cześć infrastruktury komunalnej miasta oraz kilkadziesiąt budynków mieszkalnych do końca nie wiadomo było czy drużyna w ogóle wystartuje w rozgrywkach. Na szczeście bogatynianie co prawda z opóźnieniem ale przystąpili do rozgrywek i całkiem dobrze sobie w nich radzą. Na dwa rozegrane mecze jeden zremisowali, a drugi pewnie wygrali. Przed sezonem w składzie naszych sobotnich przeciwników doszło do znacznych roszad kadrowych i jak na razie nowi zawodnicy nie zawodzą.

Na wiosnę ubiegłego sezonu na boisku w Mirsku obie ekipy stworzyły bardzo dobre widowisko, czekamy zatem na powtorkę.

GKS Raciborowice - Lotnik Jeżów Sudecki

W siedzibie jeleniogórskiego OZPN-u wylosowano pary II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Los i tym razem okazał się łaskawy dla Włókniarza i ponownie skojarzył nas z B-klasową drużyną. Tym razem będzie to reaktywowana ekipa Granicy Miłoszów. Czy niska klasa rozgrywkowa rywala będzie gwarantem łatwego awansu czy też może jak w przypadku meczu z Hotturem włókniarze będa musieli się sporo namęczyć aby awansować okaże się 8 września w środę o godzinie 16.30, w tym terminie rozegrane zostana wszystkie spotkania.