STRONA GŁÓWNA
19/04/2024 10:28   
INFORMACJE OGÓLNE
- Informacje o Klubie
- Zarząd Klubu
- Statut Klubu
- Stadion
- SPONSORZY
SENIORZY - KLASA A
- Skład
- Transfery 2023/2024
- Strzelcy 2023/2024
- Terminarz i wyniki
- Tabela
JUNIORZY MŁODSI - III LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
MŁODZICY - III LIGA OKRĘGOWA
- Skład
- Terminarz i wyniki
- Tabela
CIEKAWOSTKI
- Redakcja
- Archiwum newsów
- Download
- Najlepsi strzelcy -
sezon 2023/2024
1.
Igor
Dąbek

15 bramek
2.
Adrian
Talarski

9 bramek
3.
Adrian
Tomczak

4 bramki
-
Cezary
Leśniański

4 bramki
5.
Wiktor
Tracz

3 bramki
6.
Dawid
Grygiel

2 bramki
-
Piotr
Chowański

2 bramki
-
Jarosław
Pędzich

2 bramki
-
Adam
Tylus

2 bramki
-
Kacper
Tracz

2 bramki
-
Bartosz
Morzecki

2 bramki
12.
Adam
Swarzyński

1 bramka
-
Mariusz
Chlabicz

1 bramka
-
Przemysław
Bielewski

1 bramka
-
Nikita
Boiko

1 bramka
-
Michał
Rojek

1 bramka
I runda Pucharu Polski na szczeblu regionu jeleniogórskiego.
Puchar Polski
W siedzibie jeleniogórskiego OZPN-u rozlosowany pary I rundy Pucharu Polski na szczeblu regionu jeleniogórskiego. Włókniarza los zetknął z sąsiadem zza miedzy, a mianowicie ze Skalnikiem Rębiszów. Wszystkie meczu pucharowe odbędą się 12 sierpnia o godzinie 17.30.

Pary I rundy Pucharu Polski na szczeblu regionu jeleniogórskiego:
Lotnik Jeżów Sudecki - Orzeł Wojcieszów
Olsza Olszyna - Gryf Gryfów Śląski
LZS Zaręba - Łużyce Lubań
Hottur Borowice - Woskar Szklarska Poręba
WKS Działoszyn Krzewina - Granica Bogatynia
Skalnik Rębiszów - Włókniarz Mirsk
GKS Tomaszów Bolesławiecki - Czarni Lwówek Śląski
GKS Raciborowice - BKS Bolesławiec
Piast Dziwiszów - Olimpia Kowary
Pogoń Wleń - Chmielanka Chmieleń
Sparta Zebrzydowa - Twardy Świętoszów
Karkonosze Jelenia Góra juniorzy - Olimpia KG
LZS Łaziska - Chrobry Nowogrodziec
Victoria Ruszów - Nysa Zgorzelec
Włókniarz Leśna - Piast Zawidów
KS Łomnica - Karkonosze Jelenia Góra
Roszad w "okręgówce" ciąg dalszy.
Seniorzy
Dopiero co informowaliśmy o awansie Chrobrego Nowogrodziec do IV ligi, a tym samym dokoptowaniu Jawy Otok do zespołów klasy okręgowej na sezon 2009/2010, a już nastąpiły kolejne zmiany. Okazało się bowiem, że z rywalizacji w jeleniogórskiej "okręgówce" zrezygnowały rezerwy bolesławieckiego BKS-u. W ich miejsce zgodnie z regulaminem rozgrywek miała występować drużyna Pogoni Markocice, która posiadała drugi najlepszy współczynnik z zespołów, które zajęły drugie lokaty w klasie A. Miała ale jak się okazuje zrezygnowała i wolne miejce zajme ekipa Woskaru Szklarska Poręba - trzecia spośród drużyn, które zajęły drugie miejsca w A klasie. 
Włókniarz I zwycięzcą II Turnieju Piłkarskiego "O Puchar Gór Izerskich".
Sparingi
Drużyna Włókniarza I Mirsk okazała się najlepsza wśród rywalizujących w II Turnieju Piłkarskim "O Puchar Gór Izerskich" rozgrywanym w ramach XI Izerskiej Gali - 18-19.07.2009. Udział w turnieju wzięło 12 zespołów z regionu Gór Izerskich, od B klasy, przez klasę A, a na "okręgówce" kończąc. Mirski Włókniarz wystawił dwie ekipy, Włókniarza I, bazującego na seniorach i Włókniarza II, którego trzon stanowili juniorzy. Los zetknął obie drużyny już w fazie grupowej, gdzie rywalizowali jeszcze z Sudetami Giebułtów. W pierwszym meczu Włókniarz I pewnie pokonał Włókniarza II 2:0 po bramkach Krzysztofa Gajewskiego i Bartosza Morzeckiego. Następnie II drużyna tylko zremisowała z Sudetami 1:1 (bramka: Bartek Faściszewski) i stało się jasne, że to seniorzy będą musieli bronić klubowego honoru. I tak się stało, najpierw pewnie pokonali Sudety 4:1 (bramki: Jarek Dubiel-2, Krzysiek Gajewski i Bartek Morzecki) i w półfinale spotkali się z Czarnymi Strzyżowiec. Tutaj także pewnie wygrali 2:0 po bramkach  Adriana Badury i "Eskiego" Gajewskiego.

W finale spotkaliśmy się z imiennikiem z Leśnej. Po upływie regulaminowego czasu gry (grano 2 x 15 min.) był remis  1:1 (bramka: Jarek Dubiel) i przystąpiono do serii rzutów karnych. Tutaj kunsztem wykazał się Michał Warchał, który dwukrotnie obronił strzały rywali i to Włókniarze I mogli się cieszyć  ze zdobycia okazałego Pucharu wręczonego im przez Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk Andrzeja Jasińskiego. Drugie miejsce zajął Włókniarz Leśna, natomiast trzecie Czarni Strzyżowiec. Królem strzelców został Marcin Różnicki ze Skalnika Rębiszów z dorobkiem 4 bramek.
     
Chrobry Nowogrodziec w IV lidze, Jawa Otok w "okręgówce" ?
Seniorzy
Jak podaje portal www.jg24.pl awans do IV ligii z klasy okręgowej grupy jeleniogórskiej oprócz zwycięzcy rozgrywek, Twardego Świętoszów wywalczyła także drużyna Chrobrego Nowogrodziec. Stało się to za sprawą awansu do III ligi Polonii Trzebnica, która do wyższej klasy rozgrywkowej dostała się także z drugiego miejsca, w jej przypadku zajętego w IV lidze. Tym samym awansować do naszej okręgówki ma zespół Jawy Otok.

Zarówno Chrobry jak i Jawa swoje awanse zawdzięczają najlepszym współczynnikom w porównaniu do rywali, którzy zajęli drugie miejsca  w innych grupach klasy okręgowej i klasy A. Na czym wyliczenia tychże współczynników mają polegać, ciężko powiedzieć,  jednakże obserwując to co się ostatnio dzieje w polskiej piłce trudno być zdziwionym, wszak co i rusz jesteśmy zaskakiwani czymś nowym. Narazie pozostaje nam poczekać na oficjalne potwierdzenie tego faktu przez JOZPN.
Plan sparingów Włókniarza.
Ustalony został juz plan gier sparingowych seniorów mirskiego Włókniarza. Wygląda on następująco:

1. Włókniarz - Sparta Zebrzydowa: 22.07.2009r. - /środa/ - godz. 18.00

2. Włókniarz - Lotnik Jeżów Sudecki: 25.07.2009r. - /sobota/ - godz. 18.00

3. Włókniarz - Kwisa Świeradów Zdrój: 27.07.2009r: - /poniedziałek/

4. Górnik Złotoryja - Włókniarz: 29.07.2009r. - /środa/

5. Włókniarz - Piast Dziwiszów: 01.08.2009r. - /sobota/ - godz. 18.00

6. Włókniarz - Skalnik Rębiszów: 05.08.2009r. - /środa/ - godz. 18.00

7. Włókniarz - Olsza Olszyna: 08.08.2009r. - /sobota/ - godz. 18.00
Pierwszy trening seniorów Włókniarza.
Sparingi
14 lipca odbył się pierwszy trening seniorów Włókniarza. Na zajęciach pojawiło się 18 zawodników. Wśród trenujących można było dostrzec Jarosława Dubiela (wznowił treningi), Rafała Oniszczuka (wznowił treningi)  oraz Wojtka Rosiaka (nasz wychowanek, ostatnio Kwisa Mroczkowice). Resztę zawodników stanowiła kadra z poprzedniego sezonu oraz kilku juniorów. Brakowało Adama Kowalskiego, Adriana Badury, Bartka Faściszewskiego, Michała Warchała oraz Tomasza Winnika. Trzej pierwsi lada dzień powinni wznowić treningi, nie wiadomo natomiast co z pozostałą dwójką graczy. Pierwszy trening był typowym rozruchem. Zawodnicy najpierw truchtali z piłkami po boisku, wykonali parę ćwiczeń z piłkami po czym trener Wiesław Sapiński zarządził gierkę "starzy" kontra "młodzi" zakończoną zwycięstwem tych pierwszych 3:1. Kolejne treningi w środę oraz czwartek o godzinie 19.00.

                                                                               Szymon Jaworski
Terminarze juniorów, trampkarzy i młodzików.
Po terminarzu seniorów dostępne są już także nowe terminarze rozgrywkowe na rundę jesienną sezonu 2009/2010 dla juniorów młodszych, starszych, trampkarzy oraz młodzików. Zapraszamy do przeglądania.
Terminarz rozgrywek klasy okręgowej seniorów na rundę jesienną sezonu 2009/2010.
Dostępny jest już na naszej stronie nowy terminarz rozgrywkowy "okręgówki" seniorów na rundę jesienną sezonu 2009/2010.

Wystarczy tylko kliknąć na link Terminarz i już można zobaczyć jacy rywale czekają na Włókniarza w poszczególnych kolejkach rozgrywkowych.

Przypominamy ponadto, że seniorzy Włókniarza rozpoczynają swoje przygotowania we wtorek 14 lipca, a już 18 lipca w sobotę uczestniczyć będą w II Turnieju Piłkarskim "O Puchar Gór Izerskich" rozgrywanym w ramach XI Izerskiej Gali. Swoje uczestnictwo w turnieju potwierdziło aż 14 drużyn, a mianowicie: Gryf Gryfów Śląski, Woskar Szklarska Poręba-Wojcieszyce, Czarni Strzyżowiec, Skalnik Rębiszów, Kwisa Mroczkowice, Sudety Giebułtów, Promień Grudza, Fatma Pobiedna, Rolnik Rząsiny, Zryw Ubocze, Włókniarz Leśna, Chmielanka Chmieleń i Kwisa Świeradów Zdrój.

Rywalizacja zapowiada się więc arcyciekawie, zwycięstwa w turnieju sprzed roku bronić będzie Woskar Szklarska Poręba-Wojcieszyce.
Termin rozpoczęcia przygotowań piłkarek ręcznych.
Informujemy, że sekcje piłki ręcznej dziewcząt rozpoczynają swoje przygotowania do sezonu 2009/2010 zgrupowaniem stacjonarnym w dniach od 14 do 28 sierpnia 2009r.
Terminy rozpoczęcia przygotowań do sezonu 2009/2010.
Ustalone zostały już terminy rozpoczęcia przygotowań do sezonu rozgrywkowego 2009/2010. Wyglądają one następująco:

1. Seniorzy - rozpoczęcie przygotowań - 14 lipca 2009r.

2. Juniorzy - rozpoczęcie przygotowań - 03 sierpnia 2009r.

3. Trampkarze i młodzicy - rozpoczęcie przygotowań - 04  sierpnia 2009r.
Podsumowanie sezonu 2008/2009 klasy okręgowej.
Seniorzy
Seniorzy mirskiego Włókniarza zakończyli już rozgrywki więc czas najwyższy na podsumowanie sezonu 2008/2009. Drużyna składała się praktycznie z samych wychowanków, w większości byli to młodzieżowcy wspierani przez kilku doświadczonych zawodników. Szóste miejsce na koniec rozgrywek i 46-cio punktowy dorobek to identyczne osiągnięcie jak w sezonie 2007/2008. Plasujemy się w górnej części tabeli i jest to aktualnie wynik na miarę oczekiwań. Wyprzedzeni zostaliśmy tylko przez drużyny mające albo o wiele większe możliwości finansowe albo z większych miejscowości gdzie siłą rzeczy jest większe pole manewru odnośnie skompletowania wyrównanej kadry. Wynik niezły aczkolwiek zdarzały się na nam porażki, które poniesione zostały co prawda z zespołami teoretycznie silniejszymi ale zdecydowanie za wysokie. Przegrane 0:8 z Nysą Zgorzelec czy też 0:5 w ostatnim meczu z Chrobrym Nowogrodziec były po prostu zawstydzające i w takim stosunku bramkowym nie powinny się przytrafić.

W rundzie jesiennej sezonu od 6 kolejki byliśmy rewelacją rozgrywek, wygrywając pewnie i wysoko praktycznie większość swoich meczu, zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Wygrane 6:1 w Raciborowicach, 4:2 w Gryfowie, 6:1 z Nowogrodźcem pokazywały, że w drużynie drzemie spory potencjał i idziemy cały czas do przodu. Niestety rudna wiosenna nie była już tak udana. Wystarczy tylko powiedzieć, że z meczy wyjazdowych udało nam się przywieźć tylko jeden (!) punkt, z Radzimowa, gdzie mało brakował abyśmy też przegrali. Ogólny bilans zamknął się wcześniej wspomnianym 6 miejscem i 46 punktami oraz stosunkiem bramek 69-63. Z tego wynika prosty wniosek, mieliśmy jeden z najlepszych ataków w klasie okręgowej i niestety, jedną z najsłabszych linii defensywnych. Gdyby udało się wyeliminować proste błędy w obronie kilka spotkań mogłoby się zakończyć na naszą korzyść. Jednakże ogólny wynik końcowy można uznać za satysfakcjonujący, drużyna ma dobre warunki do treningów, dobre zaplecze socjalne i przede wszystkim jest w niej dobra atmosfera, co powinno być gwarantem kolejnych dobrych wyników.


Co do oceny zawodników to wygląda ona następująco. Nie da się ukryć, że podstawowym problemem Włókniarza w ubiegłym sezonie była obsada pozycji bramkarza. Grało na niej zamiennie dwóch zawodników: Michał Warchał i Szymon Jaworski. „Gofer” miewał różne okresy, raz grał lepiej, raz gorzej, nie dawał jednak drużynie całkowitej pewności co do zabezpieczenia bramki. „Ślimak” dostał swoją szansę w rundzie wiosennej i po części ją wykorzystał. Miał kilka udanych meczy, ale trzeba powiedzieć, że jest to jeszcze bardzo młody golkiper i często dawał u niego znać brak doświadczenia i pewności siebie. Trudno go za to winić, wszak nie bardzo miał od kogo to doświadczenie nabyć, a brak pewności z każdym meczem  był coraz mniejszy i to już jest duży plus. Szymon z końca sezonu to całkowicie inny, lepszy bramkarz w porównaniu do początku sezonu. Żeby się rozwijać musi mieć przy kim to robić i być może będzie miał w przyszłym sezonie. Defensywa to patrząc na stracone bramki niestety jedna z najsłabszych formacji obronnych w lidze. Prawdziwą jej ostoją był Adam Kowalski grający na pozycji stopera. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić Włókniarza bez  „Kowala”. Zdarzały mu się oczywiście także błędy, ale jego ogólna ocena  musi być jak najbardziej pozytywna. Na ile mógł na tyle wspomagał „Kowala” Arek Dołęga. Żelazne płuca „Ziutka” i nieustępliwość w grze wielokrotnie ratowały drużynę. W rundzie wiosennej kontuzja uniemożliwiła mu grę w kilku spotkaniach, a także sprawiła, że nie mógł się angażować w wydarzenia na boisku tak jakby zapewne chciał. W drugiej części rundy wiosennej coraz częściej w wyjściowym składzie zaczął się pojawiać Bartek Kreis. Twardy, nieustępliwy, mający wielkie serce do gry skutecznie nadrabiał tymi cechami braki w wyszkoleniu technicznym. Całkowicie z tonu spuścił natomiast Łukasz Niemienionek. „Kazek” ma świetne warunki fizyczne i duże tradycje rodzinne jeżeli chodzi o mirską piłkę nożną, ale jak na razie nie za bardzo z tego korzysta. Szkoda, by było żeby zaprzepaścił swój talent.

W pomocy w rudzie jesiennej prym wiedli Łukasz Krawczyk II i Bartek Faściszewski. W rudzie rewanżowej nie było już tak różowo. „Krawiec” ze swoim bardzo specyficznym podejściem do treningów prezentował się przeciętnie, trochę bardziej rozkręcił się pod koniec sezonu natomiast „Berni” zatracił gdzieś swój naturalny ciąg na bramkę. Na jesień całkowicie sprawdzał się jako klasyczny prawoskrzydłowy, wielokrotnie popisując się skutecznymi rajdami prawą stroną boiska, wiosną coraz częściej zamiast na boisku pojawiał się na ławce rezerwowych. Szkoda. „Leny” Krawczyk z konieczności grał na lewej pomocy. Z konieczności, bowiem jest to raczej boczny obrońca bez inklinacji do gry do przodu i często wydawał się nieco zagubiony w środkowej części boiska. Jednego nie można mu  omówić: serca i chęci do gry. Nestorem tej formacji był bez wątpienia Arek Leśniański. „Igor” solidnie przygotował się do sezonu, a szczególnie do rundy wiosennej i efekt był jak najbardziej korzystny zarówno dla niego samego jak i dla drużyny.  Kreowany na playmakera Adrian Badura nie bardzo dawał sobie radę z tym zadaniem. Rzucany w końcu na różne pozycje w linii pomocy niestety nie może zaliczyć tego sezonu do udanego. Pokłosiem tego stanu rzeczy może być w jakimś stopniu kontuzja z którą zmagał się „Adzik”.

Atak to przede wszystkim Bartek Morzecki. „Bućko” strzelił w sezonie 22 bramki co czyni go jednym z najlepszych napastników w klasie „O”.  Wprawdzie gdyby był bardziej skuteczny goli byłoby zapewne o wiele więcej ale nie wybrzydzajmy. W kolejnym sezonie nie będzie miał już raczej tak łatwo. Wykreował się na centralą postać drużyny i obrońcy drużyn przeciwnych zapewne będą mieli o wiele większe baczenie na jego osobą. Z zawodników pierwszej jedenastki zostaje  na koniec Krzysiek Gajewski. Runda jesienna bardzo udana, wiosna słabsza. Cofnięty w końcu na środek pomocy w jakimś stopniu wywiązał się z powierzonego mu zadania. Na tą chwilę co by nie mówić jest to najbardziej doświadczony i ograny zawodnik Włókniarza (pomijając oczywiście trenera Wiesława Sapińskiego).

Co do pozostałych to trudno ich jednoznacznie ocenić. Pozyskany ze Stelli Lubomierz Krystian Majer zagrał tylko w kilku meczach  i zaprezentował się poprawnie. Dobrze wkomponował się w zespół i jeżeli zostanie z nami to będzie pewnym punktem drużyny. Jarek Dubiel grał tylko w rundzie jesiennej i na ile mógł na tyle nam pomagał. Nie zadeklarował się jasno czy definitywnie zawiesił już buty na kołku czy też zamierza jeszcze trochę pokopać piłkę. Poczekamy, zobaczymy.  Pozostali zawodnicy grali za mało aby móc ich w miarę obiektywnie ocenić. Cały czas czekamy na powrót po kontuzji Szymona Morzeckiego. „Szympans” w formie powinien mocno rozruszać linię pomocy i znacznie zwiększyć dorobek bramkowy ekipy.
Strona 80 z 93 << < 77 78 79 80 81 82 83 > >>
www.poomoc.pl
Galerie
Historia Włókniarza
Ostatnia kolejka
XVIII kolejka -
06/07.04.2024

Stella Lubomierz
1 - 4
MKS Włókniarz Mirsk
Następna kolejka
XIX kolejka -
13/14.04.2024

MKS Włókniarz Mirsk
3 - 0 vo.
WKS Pilchowice
Tabela Klasa A
Mie.
Druż.
Kol.Pkt.
1.
Olsza
16
40
2.
Kwisa
16
36
3.
LZS
16
35
4.
Włókniarz
16
35
5.
Piast
16
31
6.
Stella
16
31
7.
Fatma
16
26
8.
Cosmos
16
25
9.
Korona
16
20
10.
Piast Cz.W.
16
19
11.
Błękitni
16
18
12.
Jaśnica
16
17
13.
Orzeł
16
13
14.
Chmielanka
16
10
15.
Granica
16
7
16.
WKS
16
4
Gmina Mirsk
Słowo Sportowe
90 minut
Łączy Nas Piłka
DZPN Wrocław
DZPR Wrocław
MKS "Włókniarz" Mirsk