-

-

-

XXIX kolejka klasy okręgowej - pewna wygrana z Łużycami.
Pierwsi w meczu swoje okazje mieli goście. Już w 8 minucie  Trojanowski bliski był szczęścia ale ostatecznie udało się wywalczyć tylko rzut rożny. Trzy minuty później w ostatniej chwili defensorom Włókniarza udało się zablokować Szewca. Później do głosu coraz częściej dochodzić zaczęli miejscowi. W 22 minucie strzał z dystansu Kowalskiego przeszedł obok bramki ale już w 29 minucie piłka znalazła drogę do siatki Łużyc. Po podaniu ze środkowej strefy boiska świetnym strzałem popisał się Krawczyk II i było 1:0. Później była jeszcze znakomita parada Jaworskiego po rzucie wolnym Szewca i strzał Bełzowskiego obok bramki. W 43 minucie Morzecki po podaniu Leśniańskiego, który uprzednio położył bramkarza podwyższył wynik na 2:0.

Zaraz po przerwie Włókniarz prowadził już 3:0. Strzelał Badura, golkiper Łużyc w dobrym stylu obronił to uderzenie ale już dobitkę tego samego zawodnika nie. Łużyce w 53 minucie zdobyły kontaktową bramkę za sprawą Szewca który uderzył nie do obrony z 30 metrów. Ten sam zawodnik miał kolejną szansę w 68 minucie kiedy to strzelał z rzutu wolnego ale tak jak w pierwszej połowie tak i teraz na wysokości zadania stanął Jaworski. Później była jeszcze szansa Gajewskiego, który wyszedł sam na sam ale strzelił prosto w bramkarza. W końcówce spotkania po dośrodkowaniu Leśniańskiego swojego drugiego gola w meczu zdobył Morzecki.

WŁÓKNIARZ – ŁUŻYCE 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Krawczyk II (29), 2:0 - B. Morzecki (43), 3:0 - Badura (49), 3:1 - Szewc (53), 4:1 - B. Morzecki  (84). Żółta kartka: Czuchryta. Sędziował: Łukasz Nalepa. Widzów: 200.

Włókniarz:
Jaworski –
Dołęga, Kreis, Kowalski, Niemienionek - Badura, Krawczyk I (67. Faściszewski), Krawczyk II, Leśniański - Gajewski (84. Supel), B. Morzecki.

ŁUŻYCE: Jańczyk – Modzelewski (81. Nir), Trojanowski, Gustafiak, Czuchryta - Szewc, Krakówka, Lotosz,  Fereniec - Bełzowski, Sudnik.

Grzegorz Honcek

XXVIII kolejka klasy okręgowej - remis w Radzimowie.
Seniorom Włókniarza udało się w końcu zdobyć punkt na obcym terenie. Stało się to w meczu z ostatnią drużyną w tabeli, Cosmosem Radzimów. Na samym początku spotkanie trzy świetne okazje zmarnował Morzecki co zemściło się na gościach. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał jeden z graczy z Radzimowa i gospodarze prowadzili 1:0. Ich radość nie trwała jednak długo. Kilka minut później Leśniański kapitalnie ograł obrońców gospodarzy i pięknym mierzonym strzałem w długi róg doprowadził do remisu. Do końca pierwszej połowy Włókniarze mieli kilka znakomitych sytuacji, miedzy innymi po uderzeniu Morzeckiego piłka trafiła w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Ciągłe ataki Włókniarza, a bramkę zdobyli gospodarze. Z rzutu wolnego uderzył napastnik gospodarzy, a w murze fatalnie zachował się jeden z graczy Włókniarza i piłka wpadła do siatki obok zaskoczonego Warchała. W odpowiedzi w rzutu wolnego kapitalnie uderzył Majer, ale piłka trafiła w spojenie. Jednak Włókniarzom udało się doprowadzic do remisu. Dokonał tego Morzecki, celnie główkując po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Majera. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć były ku temu okazje i jednych i drugich.

COSMOS - WŁÓKNIARZ 2:2 (1:1)

Bramki:
1:2 - Leśniański, 2:2 - B. Morzecki.

Włókniarz: Warchał - Kowalski, Dołęga, Kreis, Leśniański - Gajewski, Krawczyk II, Krawczyk I, Badura - Majer, B. Morzecki.

Juniorzy
6 czerwca odbył się wyjazdowy mecz drugiej drużyny juniorow mirskiego włókniarza. Mecz odbył sie w Pobiednej z tamtejszą Fatmą. Niestety było to spotkanie znowu pechowe dla naszej ekipy bowiem przegraliśmy 4:3 (3:1). Bramki dla włókniarzy strzelali: Wojciech Ferenczuk, Michał Podgórny, Mateusz Michalewicz.

Fatma - Włókniarz II 4:3 (3:1)

Włókniarz II: Swastek - Kreis, Michalewicz, Gwara, P.Podgórny - M.Podgórny, K.Górny , Wroński (Żelisko), K.Górny, Fereńczuk (Pietraszek).

Mateusz Swastek
XXVII kolejka młodzików i trampkarzy.
Trampkarze i młodzicy

6 czerwca ostatnią kolejkę rozegrały drużyny młodzików i trampkarzy mirskiego Włókniarza. Rywalem mirszczan był BKS Bolesławiec. Młodzicy dostali tęgie lanie od świeżo upieczonego mistrza ligi okręgowej młodzików aż 0:8.

BKS - Włókniarz 8:0

Trampkarze nie mieli żadnych szans na przeskoczenie drugiego w tabeli BKS-u, ani na stracenie trzeciej lokaty na rzecz Granicy Bogatynii, a więc był to można by powiedzieć mecz bez żadnej stawki. Już w 2 minucie tracimy gola. Faul przed polem karnym Radka Starmacha na zawodniku, który wychodził na czystą pozycję. Kara 20 minut za faul i na dodatek tracimy gola po błędzie bramkarza. Jeszcze przed przerwą dwie stuprocentowe okazje do zdobycia gola miał Łukasz Amrogowicz, lecz dwukrotnie się pomylił. W drugiej połowie meczu ciągłe ataki mirszczan, lecz nic z tego nie wynikło i na zakończenie sezonu Włókniarz przegrywa 0:1.

BKS - Włókniarz 1:0

Włókniarz: Matuszak - Starmach, Jagodziński, Przymęski, Tomczak - Szatanik, Grygiel, Niemienionek, Amrogowicz - Tylus, Gaczyński.

Paweł Niemienionek

XXVI kolejka juniorów.
Juniorzy
Mający zapewniony już awans do klasy okręgowej gracze Włókniarz Mirsk I nie zwalniają tempa. W kolejnym meczu roznieśli oni Fatmę Pobiedna 11:0. Bramki zdobywali: Gzik-5, Niemienionek-2, P. Juźwik, Jaworski (rzut karny), Nowak, Faściszewski.

Włókniarz I - Fatma 11:0

Włókniarz I: Jaworski - Skórka, Rowiński, Stolarz, Ł. Niemienionek - J. Niemienionek, Ptasiuk, P. Juźwik, Faściszewski (Nowak), Papp - Gzik.

XXVII kolejka klasy okregowej - wygrana z Raciborowicami.
Włókniarz wygrał swoje spotkanie z GKS-em Raciborowice ale jego gra szczególnie w drugiej połowie po raz kolejny pozostawiała wiele do życzenia. Mecz rozpoczął się rewelacyjnie dla gości, którzy już w 5 minucie za sprawą Hencela i jego strzału głową wyszli na prowadzenie. Na wyrównanie przyszło nam czekać do  29 minuty kiedy to po dośrodkowaniu Gajewskiego piłkę z najbliższej odległości głową do siatki skierował Krawczyk II. W 40 minucie miała miejsce najładniejsza akcja meczu, Krawczyk II jak tyczki slalomowe minął kilku rywali, wyłożył piłkę Morzeckiemu, a ten ze stoickim spokojem położył na murawie bramkarza gości i bez problemu skierował piłkę do bramki.

Na drugą część spotkania  włókniarze wyszli chyba zbyt uspokojeni prowadzeniem. Goście ruszyli do przodu i po jednej z akcji faulowany w polu karnym był jeden z ich zawodników, arbiter jednak nie zauważył faulu. Chwilę później sam na sam z bramkarzem wychodził Majer, golkiper gości zdołał mu wybić piłkę, Majer przy tej sytuacji jeszcze się wywrócił i to chyba zmyliło sędziego który niespodziewanie dopatrzył się przewinienia i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Gajewski i technicznym strzałem wyprowadził Włókniarza na prowadzenie 3:1. W 60 minucie doszło do kolejnej kontrowersyjnej  sytuacji, goście strzelili kontaktową bramkę, ale sędzia boczny uniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną strzelca, której tak naprawdę nie było. Mimo to GKS-owi udało się strzelić bramkę na 3:2, kiedy to Jurczak pewnym strzałem głową wykorzystał podanie swojego kolegi. W 75 minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz gości za faul za polem karnym na będącym w sytuacji sam na sam Majerem. Do bramki stanął jeden z obrońców i  chociaż goście grali w osłabieniu to ambitnie dążyli do zmiany rezultatu. Ostatecznie pogrążył ich Morzecki strzelając swoją 18 i 19 bramkę w sezonie w przeciągu trzech minut w końcówce meczu.

WŁÓKNIARZ – GKS 5:2 (2:1)

Bramki: 0:1 - Hencel (5), 1:1 - Krawczyk II (29), 2:1 - B. Morzecki (40), 3:1 - Gajewski (53 - rzut karny), 3:2 - Jurczak (63), 4:2 - B. Morzecki (84), 5:2 - B. Morzecki (86). Czerwona kartka: Kopczyński (75 – faul). Żółte kartki: Badura, Krawczyk I oraz P. Olechowski, Poczta, Hencel. Sędziował: Ireneusz Wójtowicz. Widzów: 100.

Włókniarz:
Jaworski – Kreis, Kowalski, Dołęga (71. P. Grygiel), Leśniański - Krawczyk I (82. Supel), Krawczyk II, Gajewski, Faściszewski (46. Badura) - Majer, Sapiński (24. B. Morzecki).

GKS: Kopczyński – Ćwiak, Poczta, Hencel, P. Olechowski - Bączkiewicz, Pold (46. Różycki), Maksymczyk,  Jurczak - Woźny (58. M.Olechowski), Wróblewski.

XXVI kolejka młodzików i trampkarzy.
30 maja swoje mecze rozegrali młodzicy i trampkarze mirskiego Włókniarza. Rywalem mirszczan była Granica Bogatynia. Młodzicy przegrali swój mecz z dużo wyżej notowanym rywalem 0:3. Przy takim właśnie wyniku "jedenastkę" zmarnował Paweł Mąka.

Włókniarz - Granica 0:3

Trampkarze grali z niżej notowaną od siebie Granicą. Już na początku mecz ułożył się po myśli mirszczan i wynik otworzył Stanisław Piskozub. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie ataki gości i atomowe strzał z 20 metrów jednego z nich i mamy wyrównanie. To nie załamało Włókniarzy, którzy dążyli do zmiany wyniku. To udało się Pawłowi Niemienionkowi, który wykorzystał błąd bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce. Nie minęło dziesięć minut, a mamy wyrównanie. Niepilnowany napastnik gości "szczupakiem" trafia do bramki. Mecz zakończył się remisem 2:2, lecz Włókniarze jeszcze przed końcem meczu mieli więcej okazji do strzelenia bramki.

Włókniarz - Granica 2:2

Bramki:
Piskozub, Niemienionek.

Włókniarz: Matuszak - Starmach, Jagodziński, Dziedzic, Przymęski - Grygiel, Szatanik, Niemienionek, Amrogowicz - Piskozub, Gaczyński (Tomczak) (Tylus)

Zaległa XII kolejka młodzików i trampkarzy.
27 maja odbyła się zaległa XII kolejka ligi okręgowej młodzików i trampkarzy. Rywalem Włókniarzy był Piast Zawidów. Młodzicy zainkasowali trzy punkty a bramki zdobywali Michał Gaczyński-2 i Paweł Mąka.

Włókniarz - Piast 3:1

bramki:
Michał Gaczyński-2, Paweł Mąka.

Trampkarze walczą do końca tylko o drugą lokatę i tracą do drugiego BKS-u Bolesławiec dwa oczka. Głównym celem Włókniarzy było zdobycie trzech punktów i czekanie na potknięcie BKS-u. Włókniarze swój plan wykonali w stu procentach i wygrali swój mecz 2:0. Autorem bramek był Kuba Szatanik.

Włókniarz - Piast 2:0

bramki:
Kuba Szatanik-2.

Włókniarz: Matuszak - Starmach, Jagodziński, Przymęski, Dziedzic - Grygiel, Szatanik, Niemienionek, Amrogowicz - Mitkiewicz (Gaczyński), Piskozub(Tylus).

XXVI kolejka klasy okręgowej - porażka w Kowarach.
W kolejnym spotkaniu klasy okręgowej Włókniarz udał się do Kowar na mecz z tamtejszą Olimpią. Gracze z Kowar walczą o utrzymanie i wiadomo było, że w tym meczu zrobią wszystko aby wygrać. Początkowe minuty meczu to dominacja gospodarzy, którzy raz po raz sunęli na bramkę Warchała, jednak nie potrafili trafić do siatki. Po okresie dominacji do głosu zaczęli dochodzic włókniarze, jednak nie udało im się stworzyć klarownej sytuacji. I wreszcie pod koniec pierwszej połowy przypadkowe zagranie ręką Gajewskiego w polu karnym i sędzia wskazuję na rzut karny. Do piłki podszedł napastnik Olimpii i ... nie trafił w bramkę.

Tak więc wciąż było 0:0 i taki wynik utrzymał się już do końca pierwszej połowy. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsze 45 minut tyle, że w tym czasie graczom z Kowar udało się objąć prowadzenie. Błąd jednego z naszych obrońców wykorzystał Szujewski i było 1:0 dla miejscowych. Gracze Olimpii poszli za ciosem i po kilku minutach w polu karnym gości sfaulowany został jeden z zawodników gospodarzy, sędzia ponownie wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Szujewski i było 2:0. Wtedy do głosu zaczęli dochodzic goście, jednak pierwszą groźną sytuację stworzyli pod koniec meczu, ale strzał Majera obronił bramkarz, a potem sędzia podjął kontrowersyjną sytuację. Po strzale właśnie Majera bramkarz odbił piłkę i został kopnięty przez własnego obrońcę, piłkę do bramki skierował Morzecki, a sędzia odgwizdał rzut wolny dla miejscowych. Nie była to zresztą jedyna pomyłka arbitra w tym spotkaniu. Niemniej jednak Włókniarz przegrywa w Kowarach z Olimpią 2:0.

OLIMPIA - WŁÓKNIARZ 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Szujewski, 2:0 - Szujewski.

Olimpia: Szaraniec - Kosek, Czuba, Ożóg, Ciesielski - Kafel,  Hutnik,  Skowron, Glinski, Szujewski - Hobgarski.

Włókniarz:
Warchał - Kowalski, Leśniański (Dołęga), Kreis (Badura), Grygiel - Gajewski, Krawczyk I, Krawczyk II, Faściszewski (Niemienionek) - B. Morzecki, Majer.

Juniorzy
Zmierzający pewnym krokiem do awansu do klasy okręgowej juniorzy Włókniarza Mirsk I rozgromili dziś Chmielankę Chmieleń na ich boisku 11:1. Bramki zdobywali: Gzik - 6, Niemienionek, Ptasiuk, Zieliński, Skórka oraz jedną z bramek zdobył gracz z Chmielenia i było to trafienie samobójcze. Do awansu graczom Włókniarz Mirsk I brakuje już tylko jednego zwycięstwa.

Chmielanka - Włókniarz I  1:11

Bramki: Gzik - 6, Niemienionek, Ptasiuk, Zieliński, Skórka, samobójcza.

Włókniarz I: Jaworski - Skórka, Juźwik, Stolarz, Papp - Zieliński, Talarski, Zaliwski, Ptasiuk (Nowak), Niemienionek - Gzik.

Także dzisiaj odbył się mecz wyjazdowy drugiej drużyny juniorów mirskiego Włókniarza. Niestety pechowy dla Włókniarzy bo na zbiórce przedmeczowej stawiło się tylko 7 piłkarzy i w takim składzie osobowym musieli rozegrać mecz. Ten problem przełożył się na wynik w którym druga drużyna przegrała ze Stellą Lubomierz 12:3, a wszystkie bramki dla Włókniarza strzelił Wojciech Fereńczuk.

Stella - Włókniarz II  12:3

Włókniarz II:
Swastek - Kreis, Gwara, Wroński, Pietraszek, Michalewicz, Fereńczuk.

SzymonJaworski, Mateusz Swastek
XXV kolejka młodzików i trampkarzy.
23 maja w sobotę swoje mecze rozegrali młodzicy i trampkarze mirskiego Włókniarza. Podejmowali oni na własnym boisku Nysę Zgorzelec. Młodzicy zremisowali swój mecz 1:1 a jedyną bramkę dla Włókniarzy zdobył Michał Gaczyński.
Włókniarz - Nysa 1:1

Trampkarze rozgrywali mecz z drużyną, która piastowała piątą lokatę i miała nadzieje na wejście do czołowej czwórki. Włókniarze od samego początku ruszyli z impetem i bardzo szybko po składnej akcji bramkę zdobył Paweł Niemienionek. Do przerwy utrzymał się taki wynik. Po przerwie znów przewaga Włókniarzy i Kuba Szatanik zdobywa bramkę. Chwilę później kontaktowa bramka dla Nysy i zapowiadała się nerwowa końcówka. Nysa zyskała przewagę w grze i najpierw Norbert Matuszak świetnie broni, a
chwilę później Radek Starmach wybija piłkę z linii bramkowej. Wynik zakończył się wynikiem 2:1, ale Włókniarz mógł zdobyć jeszcze jedno trafienie gdyby Dawid Grygiel wykorzystał sytuację "sam na sam".

Włókniarz - Nysa 2:1

Włókniarz: Matuszak - Starmach, Jagodziński, Przymęski, Dziedzic - Szatanik, Grygiel, Niemienionek, Amrogowicz -  Piskozub, Piekarz.