-

-

-

Zapowiedź XII kolejki "okręgówki - trudny wyjazd Włókniarza do Raciborowic.
Po dwóch kolejnych zwycięstwach sytuacja punktowa Włókniarza w tabeli jeleniogórskiej okręgówki znacznie się poprawiła, a mając na uwadze zaległy mecz z Orłem Lubawka może być jeszcze lepsza. Teraz czeka naszą drużynę trudna przeprawa w Raciborowicach, gdzie miejscowy GKS bardzo rzadko gubi punkty. Nie jesteśmy jednak bez szans, tym bardziej, że Włókniarz umie grać na wyjazdach skąd przywiózł większość zdobytych do tej pory punktów. Początek spotkania w niedzielę, 19 października o godzinie 15.00.

Juniorzy
W niedzielę 12 października w Mirsku o godzinie 11 odbył się mecz piłkarski klasy terenowej juniorów pomiędzy Włókniarzem Mirsk I a Chmielanką Chmieleń. W zespole gospodarzy zagrali: Szymon Jaworski - Eryk Stolarz, Piotr Grygiel, Patryk Skorka, Szymon Rowiński - Paweł Juźwik, Adam Zieliński (45. Adrian Talarski) Piotr Juźwik, Jakub Niemienionek - Wojciech Fereńczuk (45. Michał Podgórny), Damian Nowak (45. Bartłomiej Niemczyk).

Goście zagrali w 8 osobowym składzie. Do przerwy Włókniarz prowadził 2:0 po golach Damiana Nowaka oraz Jakuba Niemienionka. W drugiej połowie bramki zdobyli: Michał Podgórny, Szymon Rowiński, Piotr Juźwik oraz Szymon Jaworski. Mecz zakończył się zwycięstwem Mirszczan 6:0.

Tego samego dnia o tej samej godzinie odbył się także mecz pomiędzy Włókniarzem Mirsk II a Stellą Lubomierz. Do przerwy był wynik 1:1, a strzelcem bramki dla gospodarzy był niezawodny w tym sezonie Łukasz Gzik. W 2 połowie gospodarze objęli prowadzenie na 2:1 po indywidualnej akcji Łukasza Gzika. Lecz goście wyrównali po podyktowaniu przez sędziego karnego, chociaż wszyscy zgromadzeni kibice byli innego zdania. Mecz zakończył się remisem 2:2.
Skład Włókniarza Mirsk II: Kordian Rekowski - Paweł Podgórny, Kornel Szkwarek, Mateusz Michalewicz (75. Damian Żelisko), Tomasz Papp - Mateusz Swastek (45. Artur Wroński), Jakub Tartak (45. Jakub Kreis), Maciej Górny, Paweł Ptasiuk - Łukasz Gzik, Kamil Górny.

Mateusz Swastek i Łukasz Zaliwski

XI kolejka "okręgówki" - Włókniarz ponownie zwycięża.

Trampkarze i młodzicy
11 października swoje mecze rozegrali młodzicy i trampkarze. Ich rywalem była drużyna ze Zgorzelca. Młodzicy niestety przegrali swój mecz 3:1. Jedyną bramkę dla młodych mirszczan zdobył Michał Gaczyński. Włókniarz w tabeli spadł niestety, najprawdopodobniej o jedną pozycję na szóste miejsce.

Mecz trampkarzy grany był o większą stawkę, bowiem o trzecie miejsce w tabeli. Włókniarz wyszedł w następującym ustawieniu: Damian Jagodziński - Radosław Starmach, Kuba Szatanik, Patryk Dąbrowski, Michał Dziedzic - Dominik Bertasz, Jacek Jasiński, Łukasz Amrogowicz, Paweł Niemienionek (35. Seweryn Radowicz) - Dawid Grygiel, Norbert Matuszak. Nysa, której na własnym obiekcie bardzo dobrze się wiodło zaczęła od mocnego uderzenia. Już na samym początku gospodarze zdobyli bramkę po bardzo ładnym strzale zza pola karnego. Włókniarz zaczął odrabiać straty i dało to efekt pod koniec pierwszej połowy. Świetnie podanie jednego z Włókniarzy i Szatanik strzela na 1:1. Zaraz po przerwie niestety tracimy bramkę. Było 2:1.Chwilę później bramkę dla Włókniarzy zdobył Grygiel. Na sam koniec po bardzo ładnym rajdzie bramkę strzelił Szatanik i to Włókniarze mogli cieszyć się na koniec meczu z trzech punktów. Warto odnotować, że Włókniarz mógł jeszcze dobić rywali, ale sytuacji nie wykorzystali odpowiednio Amrogowicz i Matuszak.

Włókniarz wygrał ten mecz ale trzeba zacząć poważnie myśleć o następnym ważnym meczu z Granicą Bogatynia. Będzie to drugi z rzędu mecz Włókniarza na wyjeździe.

Paweł Niemienionek

Zapowiedź XI kolejki "okręgówki".
W sobotę, 11 października Włókniarz zmierzy się na swoim obiekcie z Olimpią Kowary. Goście to beniaminek "okręgówki", przed sezonem stawiany nawet w gronie zespołów mogących powalczyć o awans do IV ligi. Początek rozgrywek Olimpia miała raczej przeciętny ale z każdym meczem nabiera rozpędu i już jest na 5 miejscu w tabeli. Włókniarz w ostatniej kolejce sprawił sporą niespodziankę wygrywając na wyjeździe z Lotnikiem Jeżów Sudecki. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc w sobotnim meczu celem zespołu będzie zapewne także komplet punktów. Początek spotkania o godzinie 16.00.

Chrobry Nowogrodziec – Cosmos Radzimów
Powtórzony mecz IV kolejki juniorów z Olszą Olszyna.
Juniorzy
Wczoraj, 9 października odbył się powtórzony mecz pomiędzy Olszą Olszyną, a Włókniarzem Mirsk II. Niestety pechowy dla mirszczan ponieważ zagrali oni w 10. Do przerwy był wynik 1:1 i był to korzystny wynik dla nas, lecz w drugiej połowie było widać przewagę Olszy i ostatecznie włókniarze przegrali 6:1, a bramkę dla włókniarzy strzelił Łukasz Gzik.

Skład Włókniarza: Kordian Rekowski - Jakub Kreis, Kornel Szkwarek, Tomasz Papp, Artur Wroński - Mateusz Swastek, Mateusz Michalewicz, Dawid Grygiel, Damian Żelisko - Łukasz Gzik.

Mateusz Swastek

Nowy termin meczu Włókniarza z Orłem Lubawka.

Zaległe spotkanie IX kolejki jeleniogórskiej okręgówki pomiędzy Włókniarzem Mirsk, a Orłem Lubawka odbędzie się 11 listopada (wtorek) o godzinie 13.00.

Przypomnijmy, że w normalnym terminie mecz nie został rozegrany, gdyż drużyna gości nie dojechała do Mirska z powodu awarii środka transportu.

Juniorzy - VIII kolejka.
Juniorzy
W sobotę 4 października w Lubomierzu został rozegrany mecz piłkarski juniorów klasy terenowej pomiędzy Stellą Lubomierz a Włókniarzem Mirsk I. Nasz zespól wystąpił w składzie: Szymon Jaworski - Eryk Stolarz, Piotr Grygiel, Patryk Skórka, Szymon Rowiński - Damian Nowak (60. Jakub Niemienionek), Adrian Talarski, Adam Zieliński, Paweł Juźwik - Wojciech Fereńczuk (70. Piotr Juzwik), Łukasz Zaliwski (80. Bartłomiej Niemczyk). W 30 min. pierwszą bramkę w meczu strzelił Łukasz Zaliwski. Następnie wynik na 2:0 podwyższył Wojciech Fereńczuk. W drugiej części spotkania bramkę na 3:0 strzelił Damian Nowak. Jednak po kilku minutach gry kontaktowego gola strzelili gospodarze. W 75 min. na 4:1 strzelił Piotr Juźwik. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:2 po bramce jednego z piłkarzy gospodarzy.

Tego samego dnia druga drużyna juniorów Włókniarza zmierzyła się na wyjeździe z Włókniarzem Leśna. Niestety Włókniarze chyba mieli zły dzień ponieważ przegrali aż 8:0.

X kolejka "okręgówki" - Włókniarz zwycięski w Jeżowie Sudeckim.
Wynik trzeba uznać za niespodziankę, aczkolwiek z meczu na mecz mirszczanie prezentują się coraz lepiej. Lotnik natomiast jest w głębokim dołku i choć przez większą część meczu z Włókniarzem atakował, to po raz 3. z rzędu (a 6. w sezonie) zszedł z boiska pokonany. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 70. min kiedy dośrodkowanie Dubiela z rzutu rożnego głową zamknął Faściszewski, a po ułamku sekundy piłka zatrzepotała w siatce. W końcówce Lotnik rzucił się do odrabiania strat, ale nie potrafił rozbroić skomasowanej defensywy gości. Tymczasem ci w końcówce meczu wyprowadzili dwie zabójcze kontry, których jednak po sytuacjach sam na sam nie wykorzystali Gajewski i B. Morzecki.

– Nasza gra często przypominała „obronę Częstochowy”. Mimo tego udało nam się pierwszy raz w sezonie zachować czyste konto, a z przodu wykorzystać jedną sytuację. Mamy bardzo młody skład i każda wygrana daje nam dużo radości – cieszył się po spotkaniu Krzysztof Gajewski, który mecz w Jeżowie Sudeckim z konieczności musiał rozgrywać na środku
pomocy.

– Po kilku dobrych sezonach niestety teraz nam nie idzie. Do końca rundy wiele nie będziemy w stanie zmienić. Wierzę jednak, że wkrótce się przełamiemy, a w przerwie zimowej wyciągniemy wnioski z kiepskiej postawy – powiedział po meczu niepocieszony prezes Lotnika Tadeusz Chwałek.

LOTNIK – WŁÓKNIARZ 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 - Faściszewski (70). Żółta kartka: Kreis. Sędziował: Kamil Wieliczko. Widzów: 50.

LOTNIK: Kustosz – Hamowski, Mishko, Winiarski, Zwierzyński (65. Zieliński) - Turczyk, Gołąb, Grabski, Bojanowski - Kraiński, Veremchuk (55. Poręba).

WŁÓKNIARZ: Warchał – Kreis, Kowalski, Niemienionek, Krawczyk I - Supel, Gajewski, B. Morzecki, Faściszewski - Dubiel, Sapiński.

Młodzicy i trampkarze - VIII kolejka
4 października swoje mecze rozegrali młodzicy i trampkarze mirskiego Włókniarza. Młodzi piłkarze podejmowali na własnym stadionie Łużyce Lubań. Włókniarze zagrali w składzie: Klimkowski - Tylus, Swarzyński, Tomczak, Mąka (Stępień) - Oś (Makowski), Fościak, Dąbek, Górny - Gaczyński (Jędrzejczak), Kireńczuk.

Młodzicy przegrali swój mecz mimo wielu szans na strzelenie bramki, m.in. niewykorzystany rzut karny.

Trampkarze zagrali w składzie: Jagodziński - Starmach, Radowicz, Dąbrowski, Szatanik - Niemienionek, Grygiel, Amrogowicz, Bertasz - Matuszak, Gaczyński (Mąka).

Włókniarz rozgromił swoich rywali 9:1. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Szatanik - 3, Matuszak - 3, Grygiel, Niemienionek, Gaczyński. W następnej kolejce Włókniarza czeka arcyważny mecz wyjazdowy z Nysą Zgorzelec.

Zapowiedź X kolejki "okręgówki.
W X kolejce ligii okręgowej Włókniarz rozegra swoje spotkanie w Jeżowie Sudeckim z miejscowym Lotnikiem. Nasz przeciwnik w tym sezonie gra bardzo chimerycznie, najpierw potrafi pewnie wygrać trudny wyjazdowy mecz aby tydzień później ponieść sromotną porażkę u siebie. Przed sezonem Lotnik typowany był jako jeden z kandydatów do awansu ale po wynikach osiąganych w bieżących rozgrywkach jak dotychczas niewiele wskazuje, że uda się zrealizować ten cel.

W ostatnich meczach dokoptowano do składu lotników kilku zawodników zza wschodniej granicy, którzy mają stanowić lekarstwo na przeciętne wyniki zespołu. Włókniarz o ich przydatności przekona się w sobotę, 4 października o godzinie 16.00.