-

-

-

XXI kolejka klasy okręgowej - wygrana po ciężkim meczu.
Derby powiatu lwóweckiego, bo tak spokojnie można nazwać mecze Włókniarza z Czarnymi okazały się spotkaniem bardzo zaciętym, szczególnie w drugiej połowie. To był mecz z typu tych w których o zwycięstwie decydować mogła jedna bramka i tak też było w praktyce, na szczęście dla Włókniarza to właśnie on okazał się o tego jednego gola lepszy. Samo spotkanie było prawdziwym meczem walki, nikt nie odpuszczał, a losy rezultatu ważyły się do samego końca.

Już w 2 minucie Bartek Morzecki uderzył z pola karnego ale Golba nie dał się zaskoczyć. Kilka minut później plac z kontuzją opuścił najlepszy strzelec i grający trener Włókniarza Jarek Wichowski i można mieć było małe obawy jak ten fakt podziała na miejscowych. Na szczęście nieobecność Wichra została zniwelowana do minimum. W 11 minucie po dograniu w pole karne w piłkę w znakomitej sytuacji nie trafił Adrian Badura. Goście najlepszą okazję mieli w 18 minucie, kiedy wyszli z szybką kontra i po strzale Godlewskiego piłka trafiła w słupek.  W 29 minucie padła jak się później okazało jedyna bramka w meczu. W małym zamieszaniu w polu karnym Czarnych piłkę na 14 metrze dostał Wojtek Jasiński, przymierzył i potężnym strzałem z lewej nogi nie dał żadnych szans Golbie. W 32 minucie swoją okazję miał Rafał Śliwiński, ale po jego uderzeniu bramkarz gości zdołał złapać piłkę.

Po przerwie Czarni postawili wszystko na jedną kartę, bardzo często odkrywając się i narażając na kontry. Swoje okazje mieli Morzecki, Śliwiński, z rzutów wolnych sprzed  pola karnego Jasiński i Chlabicz ale niestety nic z tego nie wpadło. Goście za sprawą Wrony i Godlewskiego starali się zdobyć choćby wyrównującego gola ale dobre dysponowany Fościak stanowił zaporę nie do przejścia.

WŁÓKNIARZ - CZARNI LWÓWEK ŚLĄSKI  1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 - W. Jasiński (29). Żółte kartki: Karasiński, Godlewski. Sędziował: Piotr Tośko. Widzów: 200.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, Paweł Juźwik (86. Supel) - W. Jasiński (81. Krawczyk), Chlabicz, Badura, Faściszewski - Wichowski (6. Śliwiński), B. Morzecki.

Czarni: Golba - P. Grabkowski, Bowszys, M. Sikora, Troszczyński - B. Sikora, Wrona, Karasiński, Mielnik (75. I. Grabkowski) - Zatylny, Godlewski.

Olimpia Kamienna Góra - GKS Warta Bolesławiecka 1:0

XX kolejka klasy okręgowej - pogrom Piasta w Mirsku.
Na swoim boisku w rundzie wiosennej Włókniarz nie daje przeciwnikom większych szans i tak było i tym razem. Dziwiszowski Piast przyjechał do Mirska osłabiony brakiem grającego trenera Arkadiusza Sojki, którego zatrzymały sprawy rodzinne ale trudno stwierdzić czy byłby w stanie pomóc swojej drużynie, która pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy oddała w okolicach 80 minuty i pomimo obecności w składzie kilku znanych nazwisk zaprezentowała się, oprócz bramkarza, bardzo słabo.

Włókniarz bardzo szybko objął prowadzenie, w 6 minucie tuż przed polem karnym faulowany był Szymon Morzecki, a rzut wolny na bramkę zamienił ładnym strzałem Jarek Wichowski. W 8 minucie na strzał zdecydował się Bartek Faściszewski ale golkiper nie dał się zaskoczyć. Ten sam zawodnik w 23 minucie został podcięty w szesnastce Piasta, a rzut karny na swoją 21 bramkę w sezonie zamienił "Wicher". W 37 minucie na czystą pozycję wyszedł Bartek Morzecki i podwyższył prowadzenie Włókniarza. Dwie minuty później Sobczak sfaulował Faściszewskiego, a ten zbyt nerwowo zareagował na tą sytuację. Sędzia obydwu zawodnikom pokazał po żółtej kartce, a że były to już ich drugie upomnienia w tym meczu więc obydwaj powędrowali do szatni. W końcówce świetną szansę miał jeszcze Arek Dołęga ale jego strzał i dobitkę w dobrym stylu wybronił Ciepiela.

Po przerwie miejscowi nie zwalniali tempa i w 50 minucie Chlabicz strzałem głową po dośrodkowaniu Wichowskiego strzelił czwartą bramkę. Sześć minut później było już 5:0, piłkę przed polem karnym dostał Bartek Morzecki, przełożył ją sobie z prawej na lewą nogę i mocnym strzałem tuż przy słupku
jeszcze bardziej powiększył przewagę miejscowych. Kilka minut później Ciepiela ponownie uratował Piasta przed utratą bramki, broniąc strzał Wojtka Jasińskiego z pola karnego i parę chwil później uderzenie Łukasza Krawczyka. W 85 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Ciemniewski, a jego koledzy stracili jeszcze dwie bramki. W 88 minucie popisową akcję przeprowadził Adam Kowalski, który wyprowadził piłkę ze swojej szesnastki, przebiegł z nią przez całe boisko mijając przy okazji kilku przeciwników, zagrał na jeden kontakt z Bartkiem Morzeckim i ze spokojem skierował futbolówkę z najbliższej odległości do siatki. Gości całkowicie dobił młodszy z braci Morzeckich strzelając w 90 minucie swoją 3 tego dnia bramkę.

WŁÓKNIARZ - PIAST DZIWISZÓW  7:0 (3:0)

Bramki: 1:0 - Wichowski  (6), 2:0 - Wichowski (23 - rzut karny), 3:0 - B. Morzecki (37), 4:0 - Chlabicz (50), 5:0 - B. Morzecki (56), 6:0 - Kowalski (88), 7:0 - B. Morzecki (90). Żółte kartki: Faściszewski, P. Grygiel oraz Sobczak, Ciemniewski. Czerwone kartki: Faściszewski (39 - za drugą zółtą) oraz Sobczak (39 - za drugą żółtą), Ciemniewski (85 - za drugą żółtą). Sędziował: Dawid Maryszczak. Widzów: 100.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel (58. Krawczyk) - W. Jasiński (66. Paweł Juźwik), Chlabicz, Sz. Morzecki (66. Badura), Faściszewski - Wichowski (73. Supel), B. Morzecki.

Piast: Ciepiela - Gurazda, Ciemniewski, Saniuk, Perebeynos - Sobczak, Kostka, Duraj (61. Rudy), Seta (51. Stawkiewicz) - Podobiński, Badran.

Pagaz Krzeszów - Lotnik Jeżów Sudecki 2:2

XIX kolejka klasy okręgowej - porażka w Lubaniu.
Spotkanie w Lubaniu było ciekawym widowiskiem. Na boisku żadna ze stron nie odpuszczała przez pełne 90 minut. Mecz doskonale mógł się rozpocząć dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji Majka wpadł z piłką w pole karne, odegrał do Kusiaka, ale ten atakowany przez obrońców uderzył nad poprzeczką. Później Fościak obronił uderzenie Majki z rzutu wolnego. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić goście. Mirszczanie dość często gościli pod bramką Łużyc, ale ich akcjom brakowało wykończenia. Pierwszego gola kibice w Lubaniu oglądali w 26. min. Wówczas po zagraniu ręką przez Badurę tuż przed polem karnym z rzutu wolnego tuż przy słupku piłkę ulokował w siatce Modzelewski. W odpowiedzi w 38. min zza pola karnego tuż nad poprzeczką uderzył Chlabicz. W 40. min gospodarze podwyższyli prowadzenie. Z rzutu wolnego z głębi pola piłkę w pole karne wstrzelił Modzelewski, do piłki w zamieszaniu dopadł Kusiak, ale został powstrzymany przez Fościaka. Następnie piłka spadła pod nogi Bojdzińskiego i po chwili ugrzęzła w siatce. Goście po przerwie nie zamierzali się poddawać. W 68. min piłkę pod poprzeczkę wpakował rezerwowy Jasiński. Stracony gol pozytywnie podziałał na miejscowych, którzy w ciągu minuty zdobyli dwa gole. Najpierw w 72. min po dośrodkowaniu Majki z rzutu rożnego strzałem głową na 3:1 podwyższył Fereniec. Po chwili fatalny w skutkach błąd popełnił bramkarz Włókniarza, któremu piłka wyślizgnęła się z rękawic i spadła pod nogi Majki. Ten tylko dopełnił formalności. W 80. min rozmiary porażki gości zmniejszył Bartek Morzecki.

ŁUŻYCE - WŁÓKNIARZ  4:2 (2:0)

Bramki: 1:0 - Modzelewski (26), 2:0 - Bojdziński (41), 2:1 - W. Jasiński (68), 3:1 - Fereniec (72), 4:1 - Majka (73), 4:2 - B. Morzecki (80). Żółte kartki: Czuchryta oraz W. Jasiński. Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 100.

Łużyce: Janczyk – Malinowski, Andruchów, Czuchryta (63. Fereniec), Lużyński, Modzelewski - Jakimowicz, Gawroniuk (86. Burzyński), Bojdziński (80 Misiurek) - Kusiak (90. Szymański), Majka.

Włókniarz: Fościak – Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel (84 Supel), - Sz. Morzecki (90. Śliwiński), Chlabicz, Badura (55. B. Morzecki), Paweł Juźwik (46. W. Jasiński) - Wichowski, Faściszewski.

8:1

XVIII kolejka klasy okręgowej - wysoka wygrana w trudnych warunkach.
Po ubiegłotygodniowej porażce w Kowarach z miejscową Olimpią Włókniarz wziął srogi rewanż na innej Olimpii, tym razem z Kamiennej Góry. Pierwszoplanową rolę grał nieobecny w Kowarach Piotr Chlabicz, który strzelił trzy bramki i obok Bartka Faściszewskiego był najlepszy na boisku. Samo spotkanie toczyło się w trudnych, a momentami arcytrudnych warunkach pogodowych, ale pomimo to było ciekawe, choć oglądane tylko przez garstkę kibiców.

Przez pierwsze trzydzieści minut żadnej z ekip nie udało się stworzyć jakichś stuprocentowych okazji, przewagę w polu mieli miejscowi, którzy dopiero w 33 minucie za sprawą Chlabicza zdobyli prowadzenie. Trzy minuty później było już 2:0 i ponownie najlepiej w polu karnym gości zachował się Chlabicz, który pewnym strzałem po ziemi powiększył przewagę włókniarzy. Olimpia w końcówce miała swoją jedyną okazję w pierwszej połowie, z dystansu uderzał Horyk, piłkę do rogu sparował Fościak, a tam dobijał ją Grzesiak, na szczęście dla Włókniarza udało się wybić piłkę na rzut rożny.

Druga połowa rozpoczęła się w iście zimowej scenerii, przez pierwsze dziesięć minut śnieg padał tak intensywnie, że można było mieć obawy co do dalszego prowadzenia gry. W tym czasie lepszy okres mieli goście, po przejściu zamieci ponownie włókniarze uzyskali przewagę. W 57 minucie strzał Wojtka Jasińskiego został wybity z linii bramkowej ale już kilka minut później piłkę z najbliższej odległości po raz trzeci w siatce umieścił Chlabicz. Nie minęły trzy kolejne minuty, a było już 4:0, prawą stroną urwał się Faściszewski, ograł jednego z obrońców i wyłożył piłkę Wichowskiemu, który bez problemów strzelił do bramki. Bramka na 5:0 to także zasługa Berniego, który ponownie po prawej stronie boiska ośmieszył defensorów Olimpii i uderzył nad bramkarzem. Piłkę tuż przed linią bramkową dobił po raz kolejny Wichowski. Mając tak wysoką przewagę Włókniarz lekko odpuścił i przyjezdnym za sprawą Hadały udało się zdobyć honorowego gola.

WŁÓKNIARZ - OLIMPIA KAMIENNA GÓRA  5:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Chlabicz (33), 2:0 - Chlabicz (36), 3:0 - Chlabicz (66), 4:0 - Wichowski (69), 5:0 - Wichowski (74), 5:1 - Hadała (80). Żółte kartki: Hadała, Kwiecień. Sędziował: Łukasz Nalepa. Widzów: 50.

Włókniarz: Fościak (81. Jaworski) - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - W. Jasiński (65. B. Morzecki), Chlabicz (71. Krawczyk), Sz. Morzecki, Paweł Juźwik (70. Śliwiński) - Wichowski, Faściszewski.

Olimpia:  Cisowski - Sobota, Hadała, Kwiecień, Fraś - Masiel, Grzesiak (62. Wojciechowski), Powiertowski, Duda - Horyk, Buda.

Pagaz Krzeszów - Piast Wykroty

XVII kolejka klasy okręgowej - bez punktów w Kowarach.

OLIMPIA KOWARY - WŁÓKNIARZ  2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Szujewski (32 - rzut karny), 1:1 - Wichowski (71), 2:1 - Chrząszcz (80). Czerwone kartki: Zagrodnik (65 - za faul), Gliński (73 - niesportowe zachowanie), Szaciłło (89 - za dwie żółte). Żółte kartki: Zagrodnik, Szujewski oraz Badura, Dołęga. Sędziował: Łukasz Basiak. Widzów: 250.

Olimpia: Szaciłło - Dulub, Rodziewicz, Zagrodnik, Chrząszcz - Ciesielski (89. Ruszczyk), Liszka, Szujewski, Gliński - Udod (65. Kwak), Kubik.

Włókniarz:
Fościak - Dołęga, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel - W. Jasiński (58. Sz. Morzecki), Badura, Wichowski, Paweł Juźwik (75. Krawczyk) - B. Morzecki, Faściszewski.

Olimpia Kamienna Góra - Piast Dziwiszów 4:2

XVI kolejka klasy okręgowej - wygrana na inaugurację rundy wiosennej.
Inauguracja rundy wiosennej sezonu 2011/2012 dla mirskiego Włókniarza okazała się udana. Można było mieć obawy co do końcowego wyniku, bowiem rywal, ruszowska Victoria kilka dni wcześniej wyeliminowała z Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego czołowy zespół IV ligi, Karkonosze Jelenia Góra, strzelając już do przerwy trzy gole. Najwyraźniej nasi przeciwnicy wyczerpali swoje magazynki we wcześniejszym spotkaniu, ponieważ tym razem nie udało im się umieścić piłki w siatce ani razu.

Włókniarz rozpoczął mecz z dużym animuszem, już w 2 minucie po strzale Bartka Faściszewskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Kilka minut później na strzał z dystansu zdecydował się "Adzik" Badura, piłka jeszcze po drodze odbiła się od jednego z przeciwników i pięknym lobem wpadła do siatki. W 17 minucie dobrą akcją popisał się Jarek Wichowski, goście odpowiedzieli za sprawą Muły. W 20 minucie wydawało się, że będzie 2:0, na czystą pozycję wyszedł Faściszewski i w momencie kiedy mijał bramkarza, ten rzucił mu się pod nogi. Zawodnik Włókniarza wywrócił się, a sędzia uznał, że symulował i ukarał go żółtą kartką. Już po meczu bramkarz gości przyznał, że rzeczywiście jego interwencja mogła spowodować upadek naszego piłkarza i rzut karny należał się. Miejscowi długo nie rozpamiętywali tej okazji, bowiem w 26 minucie po akcji Faściszewskiego z Wichowskim, ten drugi strzelił swoją 16 bramkę w sezonie. Tutaj z kolei ze strony gości pojawiły się zarzuty, że zawodnik który dośrodkowywał do strzelca w momencie podania był na pozycji spalonej i rzeczywiście tak było. Do przerwy więcej nic ciekawego nie wydarzyło się na boisku i miejscowi schodzili do szatni z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie goście odważniej zaatakowali, a miejscowi nastawili się na kontry. W 58 minucie piłkę z prawej strony pola karnego dostał Wojtek Jasiński, ładnie przymierzyła z lewej nogi ale na przeszkodzie stanął słupek. Przyjezdni w końcówce mieli swoje szanse ale na drodze albo stawał im Fościak albo sytuację wyjaśniali obrońcy.

Mirski "Włókniarz 2012" niemalże w komplecie

WŁÓKNIARZ - VICTORIA  2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Badura (6), 2:0 - Wichowski (26). Żółta kartka: Faściszewski. Sędziował: Arkadiusz Karaban. Widzów: 100.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - W. Jasiński (68. Sz. Morzecki), Chlabicz, Badura (86. Krawczyk), Paweł Juźwik (64. B. Morzecki) - Wichowski, Faściszewski (76. Supel).

Victoria:  Fidali - Kowalski, Dziewiątak, Reczyński, Machacz - Stelwach (81. Zieliński), Grzelakowski, Sieczka, Stasiun (72. Kopania) - Żelazek (62. Borkowski), Muła.

Bramki: W. Jasiński, Chlabicz, Badura.

Włókniarz: Jaworski - Dołęga (60. Szurmiej), Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel - W. Jasiński (30. Sz. Morzecki), Badura (60. Krawczyk), Chlabicz, Paweł Juźwik (46. Oniszczuk) - Wichowski (46. B. Morzecki), Faściszewski (46. Śliwiński).

Przegrana w sparingu z niżej notowanym rywalem.
WŁÓKNIARZ - ENDICO MITEX PODGÓRZYN  1:3 (1:3)

Bramka: Badura.

Włókniarz: Fościak (60. Jaworski) - Dołęga (46. P. Grygiel), Ł. Niemienionek, Kowalski, W. Jasiński (46. Szurmiej) - Paweł Juźwik, Badura, Chlabicz, Krawczyk (60. Oniszczuk) - Sz. Morzecki (60. Supel), B. Morzecki.

Remis w Chojnowie.
CHOJNOWIANKA CHOJNÓW - WŁÓKNIARZ  3:3 (0:1)

Bramki: Chlabicz, D. Grygiel, Śliwiński.

Włókniarz: Jaworski - Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel (65. Szurmiej), W. Jasiński - Faściszewski, Paweł Juźwik (60. Supel), Chlabicz, Badura (46.  Krawczyk) - Wichowski, D. Grygiel (46. Śliwiński).

Zwycięski sparing Włókniarza ze Spartą Zebrzydowa.
WŁÓKNIARZ - SPARTA ZEBRZYDOWA 6:1 (5:0)

Bramki: 2 - Chlabicz, 2 - D. Grygiel, Paweł Juźwik, Supel.

Włókniarz: Werle - Ł. Niemienionek, P. Grygiel, Krawczyk, Dołęga -  W. Jasiński, Badura (46. Supel), Chlabicz, Paweł Juźwik - D. Grygiel (46. Śliwiński), Wichowski.

Pierwsze sparingi Włókniarza w przerwie zimowej sezonu 2011/2012.
Sparingi
Nadrabiamy zaległości w informacjach z przygotowań seniorów Włókniarza w przerwie zimowej aktualnego sezonu, nasza drużyna zdążyła rozegrać już trzy spotkania sparingowe. Dwa pierwsze mecze rozegrane zostały na sztucznej nawierzchni w Zgorzelcu, pierwszym przeciwnikiem włókniarzy 28 stycznia była ekipa Piasta Zawidów,w tym spotkaniu padł bezbramkowy remis, 4 lutego także w Zgorzelcu Włókniarz zmierzył się z miejscową Nysą i do przerwy po bramkach wracającego po kontuzji Wojtka Jasińskiego i Jarka Wichowskiego prowadził 2:1 ale niestety ostatecznie  przegrał ten mecz 2:3. W tym sparingu wystąpił Bartek Faściszewski, który rundę jesienną spędził w IV-ligowej Ślęzie Wrocław ale istnieje prawdopodobieństwo, że ponownie zasili szeregi Włókniarza. Zabrakło natomiast w naszej drużynie Rafała Fościaka, który przebywał na testach w GKS-ie Kobierzyce. 11 lutego na własnym obiekcie Włókniarz uległ wiceliderowi zielonogórskiej okręgówki ŁKS-owi Łęknica 1:4 do przerwy remisując 1:1

Kolejne spotkania sparingowe rozgrywane będą w zależności od tego czy warunki pogodowe będą na to pozwalały.

PIAST ZAWIDÓW - WŁÓKNIARZ 0:0

Włókniarz: Fościak (46. Jaworski) - Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel (46. Krawczyk), Dołęga - Chlabicz, Badura, W. Jasiński (46. Oniszczuk), Paweł Juźwik (46.  Talarski) - Wichowski (46. Dubiel), D. Grygiel.

NYSA ZGORZELEC - WŁÓKNIARZ 3:2 (1:2)

Bramki: W. Jasiński i Wichowski.

Włókniarz: Jaworski - Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel, Krawczyk - Chlabicz, Badura (46. Śliwiński), W. Jasiński, Wichowski (46. Talarski), Faściszewski - D. Grygiel.

WŁÓKNIARZ - ŁKS ŁĘKNICA 1:4 (1:1)

Bramka: Wichowski.

Włókniarz: Fościak (46. Jaworski) - Ł. Niemienionek, P. Grygiel, Krawczyk (46. Szurmiej), W. Jasiński - Badura (46. Supel), Chlabicz, Faściszewski, Paweł Juźwik (46. Dubiel) - D. Grygiel (46. Śliwiński), Wichowski.