Michał
Rojek

1 bramka
Nowe terminy zaległych spotkań drużyny juniorów II.
Ustalone zostały terminy zaległych spotkań drużyny juniorów II, występującej w grupie III klasy terenowej. Są to mecze z dwóch pierwszych kolejek, ponieważ nasza drużyna została dokoptowana już w trakcie trwania rozgrywek. Mecze zostaną rozegrane w następujących terminach:

1. zaległy mecz I kolejki: GKS Tomaszów Bolesławiecki - Włókniarz: 28.09.2011r. - środa - godz. 16.00.

2. zaległy mecz II kolejki: Włókniarz - KS Łąka: 12.10.2011r. - środa - godz. 16.00.
IX kolejka klasy okręgowej - kolejna wygrana.
Seniorzy
Meczem z Wartą Bolesławiecką Włókniarz chciał przedłużyć do pięciu serię spotkań bez porażki i to mu się udało. Goście zagrali otwartą piłkę i za to należą im się słowa uznania, ale włókniarze zagrali po raz kolejny  dobry mecz i pewnie zainkasowali komplet punktów. Pierwszą połowę dobrą akcją już w 2 minucie otworzył Krawczyk ale jego strzał z dystansu Woźniak zdołał sparować na róg. Później swoje pięć minut mieli goście, najpierw w 18 minucie błąd w ustawieniu Fościaka wykorzystał Kapecki i ładnym strzałem z dystansu przelobował mirskiego bramkarza, a chwilę później miejscowych uratowało spojenie. Włókniarz wziął na poważnie te ostrzeżenia i w ciągu niecałych dwóch minut za sprawą Wichowskiego odrobił straty, wychodząc na prowadzenie. W 24 minucie dośrodkowanie z lewej strony Chlabicza grający trener Włókniarza zakończył ładnym strzałem głową, minutę później podobnie sfinalizował akcję tym razem po dośrodkowaniu Szymona Morzeckiego z prawej strony boiska. W 35 minucie starszy z braci Morzeckich trafił w słupek, a minutę przed końcem pierwszej połowy strzał Śliwińskiego z trudem obronił bramkarz.

Po przerwie miejscowi stworzyli sobie mnóstwo sytuacji ale szwankowała skuteczność. W 55 minucie ponownie Szymon Morzecki spudłował strzelając głową z pięciu metrów, ale już kilkanaście minut później wynił uległ zmianie. Świetnym podaniem popisał się Chlabicz, który w polu karnym dostrzegł niekrytego Juźwika, a ten ze stoickim spokojem uderzył obok Woźniaka. Goście starali się grać z kontataku ale tego dnia defensorzy Włókniarza nie popełniali błędów i spotkanie zakończyło się planowym zwycięstwem gospodarzy.

WŁÓKNIARZ - GKS WARTA BOLESŁAWIECKA  3:1 (2:1)

Bramki: 0:1 - Kapecki (18), 1:1 - Wichowski (24), 2:1 - Wichowski (25), 3:1 - Paweł Juźwik (73). Żółta kartka: Chlabicz. Sędziował: Krzysztof Sobol. Widzów: 100.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - Śliwiński (63. Oniszczuk), Chlabicz (82. Kreis), Krawczyk (71. Paweł Juźwik), Sz. Morzecki (75. Supel) - Wichowski, B. Morzecki (42. Badura).

GKS: Woźniak - Kłonicki (40. Krysa), Kobeluszczyk, Hyjek, Tofil - Spychalski, Kapecki, Faltyn, Janicki - Buchowski, Hałuza (62. Zawada).

Victoria Ruszów - Leśnik Osiecznica 0:6

VIII kolejka klasy okręgowej - wyjazdowa wygrana w Wojcieszowie.
ORZEŁ - WŁÓKNIARZ 2:3 (0:0)

Bramki:
0:1 - Wichowski (50), 1:1 - M. Kaniewski, 2:1 - Terlecki, 2:2 - Kowalski (74), 2:3 - Kowalski (84). Żółte kartki: Paweł Juźwik. Sędziował: Łukasz Nalepa. Widzów: 100.

Włókniarz:
Fościak - P. Grygiel, Kowalski, Ł. Niemienionek, Dołęga - Wichowski, Badura (70. Paweł Juźwik), Chlabicz, Krawczyk (60. Sz. Morzecki) - Śliwiński (65. Talarski), D. Grygiel (90. Oniszczuk).

GKS Warta Bolesławiecka - Piast Dziwiszów 3:1

VII kolejka klasy okręgowej - wysoka wygrana.
Seniorzy
Przed meczem z GKS-em Raciborowice wszyscy liczyli na pewne 3 punkty Włókniarza i tak też się stało. Miejscowi pewnie wypunktowali gości, którzy nic szczególnego nie pokazali w tym spotkaniu i w takiej formie pewnie zmierzają do A klasy. Wynik otworzył już w 7 minucie Dubiel, którego strzał po ziemi prześliznął się po rękawicach Kopczyńskiego i dalej pomiędzy nogami bramkarza wpadł do bramki. Włókniarz naciskał i w 17 minucie po dośrodkowaniu ładną główką popisał się Kowalski podwyższając wynik. Ku zaskoczeniu miescowych kibiców GKS niespodziewanie w 45 minucie zdobył bramkę kontaktową. Wyjście z bramki Fościaka wykorzystał Chabiniak i ładnym lobem zmniejszył straty.

Tuż po przerwie wszystko wróciło do normy, czyli do dwubramkowego prowadzenia Włókniarza. Świetną indywidualną akcją  błysnął Chlabicz i zrobiło się 3:1. Goście zupełnie opadli z sił, a gospodarze dalej nacierali. W 59 minucie w pole karne wbiegł Dawid Grygiel i został podcięty. Rzut karny pewnie wykorzystał Wichowski. W 78 minucie świetną okazję miał Supel, jego strzał obronił jeszcze Kopczyński ale dobitka Wichowskiego dotarła już do celu. Włókniarze rozluźnili nieco szyki obronne i przyjezdni za sprawą Broszki zdobyli swojego drugiego gola. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, a konkretnie do Wichowskiego, który wpadł w pole karne i pomimo asysty obrońcy mocnym strzałem w długi róg skompletował hattricka.

WŁÓKNIARZ - GKS RACIBOROWICE  6:2 (2:1)

Bramki: 1:0 - Dubiel (7), 2:0 - Kowalski (17), 2:1 Chabiniak (45), 3:1 - Chlabicz (48), 4:1 - Wichowski (61 - rzut karny), 5:1 - Wichowski (78), 5:2 - Broszko (85), 6:2 - Wichowski (90). Żółte kartki: Kreis oraz Woźny. Sędziował: Łukasz Pasiak. Widzów: 200.

Włókniarz: Fościak - Krawczyk, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - Sz. Morzecki (70. Oniszczuk), Chlabicz, Kreis (52. Talarski), Dubiel (68. Paweł Juźwik) - Wichowski, D. Grygiel (62. Supel).

GKS: Kopczyński - Jażdżyk (62. Pold), Poczta, Różycki, Warchoł - Woźny, Halczuk, Karpowicz, Wołowicki (62. Wieczorek) - Chabiniak (70. Chlebowicz), Broszko.

Leśnik Osiecznica - Czarni Lwówek Śląski 3:0

III kolejka klasy okręgowej juniorów starszych.
WŁÓKNIARZ - BKS  4:2 (2:1)

Włókniarz:
Werle - Lenik, Swarzyński, Niemienionek, Piskozub - Amrogowicz (88. Przymęski), Talarski (76.  Tylus ), J. Jasiński, Bursacki - Patynko, J. Niemienionek (55. D. Grygiel).

Bramki dla Włókniarza: Lenik, Patynko-2 , D. Grygiel.

Kolejne zmiany w harmonogramie rozgrywek juniorów II.
W związku z kolidowaniem z wcześniej ustalonym terminami spotkań drużyn seniorskiej (klasa O) i juniorskiej (klasa O) zmianie uległy niektóre terminy meczy drużyny juniorów II, klasa terenowa, grupa III  - wg poniższego harmonogramu:

1. 6 kolejka - Włókniarz II-LKS Kraśnik Dolny: przełożony z dnia 24.09.2011, sobota, godz. 15.00 na dzień 25.09.2011, niedziela, godz. 11.00.

2. 8 kolejka - Włókniarz II-GKS Raciborowice: przełożony z dnia 08.10.2011, sobota, godz. 15.00 na dzień 09.10.2011, niedziela, godz. 11.00.

3. 10 kolejka - Włókniarz II-Sparta Zebrzydowa: przełożony z dnia 22.10.2011, sobota, godz. 15.00 na dzień 23.10.2011, niedziela, godz. 11.00.

24. 12 kolejka - Włókniarz II-Majdan Bolesławice: przełożony z dnia 05.11.2011, sobota, godz. 15.00 na dzień 06.11.2011, niedziela, godz. 11.00.

Zajęcia poszczególnych sekcji odbywają się:

Dzieci młodsze, Dzieci rocznik 2000/2001- wtorek i czwartek w godzinach 16.30 – 18.00 - hala sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mirsku, ul. Betleja 30

Młodziczki rocznik 98/99 – wtorek i czwartek w godzinach 15.15 - 16.45 - hala sportowa Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Mirsku, ul. Wodna 2

Juniorki rocznik 95/96 – poniedziałek, środa i piątek w godzinach 16.00-18.00 - hala sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym  Mirsku, ul. Betleja 30

VI kolejka klasy okręgowej - remis z liderem.
Seniorzy
Mecz straconych szans z obu stron, tak najkrócej można określić spotkanie aktualnego lidera okręgówki z mirskim Włókniarzem. Okazji do strzelenia bramek obydwie drużyny miały mnóstwo ale tym razem celowniki piłkarzy nastawione były fatalnie. Pierwszy rozpoczął Włókniarz, Szymon Morzecki przedarł się prawą stroną boiska i uderzył po długim rogu ale niestety bardzo niecelnie. W odpowiedzi chwilę później Mielnik tym razem z lewej strony mocno wrzucił piłkę w pole karne włókniarze ale żaden z jego kolegów nie zdążył zamknąć akcji. Po paru minutach tym razem Godlewski miał dobrą okazję ale nie trafił w bramkę. Czarni w tym okresie uzyskali przewagę, ładnie i szybko rozgrywali swoje akcje ale wszystko kończyło się na 16 metrze Włókniarza. Goście starali się uważnie grać z defensywie i nastawiać na kontry. Po jednej z nich w polu karnym Czarnych faulowany był Bartek Morzecki. Do jedenastki podszedł Adam Kowlski i niestety przestrzelił. Ta sytuacja mogła bardzo szybko się zemścić bo chwilę później lwówecka ekipa miała chyba najlepszą okazję do otworzenia wyniku ale po raz kolejny fatalnie zachował się Godlewski, który przestrzelił stojąc 5 metrów przed pustą bramką. W końcówce pierwszej połowy Golbę starał się jeszcze zaskoczyć Wichowski ale nieskutecznie.

Po przerwie gra wyrównała się, w 66 i 77 minucie Chlabicz uderzał na bramkę ale Golba zdołał sparować uderzenia na rzut rożny. Poźniej do głosu ponownie zaczęli dochodzić miejscowi ale tak jak w pierwszej odsłonie tak i teraz brakowało skutecznej finalizacji. W 88 minucie ponownie Godlewski wyszedł na dobrą pozycję ale mając przed sobą tylko Fościaka uderzył prosto w niego. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem tak naprawdę nie krzywdzącym żadnej ze stron.

CZARNI - WŁÓKNIARZ 0:0

Żółte kartki:
Kufel oraz Badura. Sędziował: Andrzej Gil. Widzów: 100.

Czarni: Golba - Troszczyński, M. Sikora, Kufel, Bowszys - Zatylny, Wrona, Karasiński (46. J. Grabkowski), Mielnik - B. Sikora, Godlewski.

Włókniarz: Fościak - P. Grygiel, Kowalski, Ł. Niemienionek, Krawczyk - Wichowski, Badura, Chlabicz, Sz. Morzecki (49. W. Jasiński) (71. Talarski) - B. Morzecki (90. Kreis), D. Grygiel (75. Dubiel).

Juniorzy
W związku z dużym zainteresowaniem treningami drużyny juniorów podjęta została decyzja o utworzeniu drugiej drużyny w tej kategorii wiekowej. Zespół zostanie zgłoszony do rozgrywek juniorów klasy terenowej - grupa III w miejsce wycofanej ekipy BKS II Bolesławiec. Na stronie dodany został już pełny skład drużyny oraz jej terminarz rozgrywek, a także tabela - menu po lewej stronie - "Juniorzy II".  Drużyna będzie występować jako MKS "Pri Bazalt - Włókniarz II" Mirsk.

Oczywiście sezon trwa i rozegrane zostały już dwie kolejki. Zaległości meczowe zostaną przez nową drużynę nadrobione po wyznaczeniu terminów przez OZPN Jelenia Góra.
Zmiany terminów spotkań drużyn młodzieżowych z dnia 17.09.2011.

Wydział Gier jeleniogórskiego OZPN-u informuje, że zmianie ulegają terminy spotkań drużyn młodzieżowych zaplanowane pierwotnie na dzień 17.09.2011 - wg poniższego harmonogramu:

- dla klasy okręgowej młodzików i trampkarzy:
19 września 2011 (poniedziałek) o godz. 16.00 - młodzicy i godz. 17.15 - trampkarze,

- dla klasy okręgowej i terenowej juniorów:
20 września 2011 (wtorek), godz. 16.00.

Zmiany terminów spotkań spowodowane są faktem oficjalnego otwarcia stadionu we Wrocławiu.

V kolejka klasy okręgowej - 03/04.09.2011.

PIAST DZIWISZÓW - WŁÓKNIARZ
0:3 (0:3)

Bramki:
0:1 - D. Grygiel (13), 0:2 - Wichowski (32), 0:3 - Sz. Morzecki (36). Żółte kartki: Gurazda oraz P. Grygiel, Kowalski. Sędziował: Jacek Ciepiela. Widzów: 100.

Piast: Skupin (44. Jarosz) - Zyner, Gurazda, Paul, Kozan (46. Snacki) - Podobiński, Davidenko, Grycki (44. Kogut), Sobczak (46. Nicpoń) - Duraj, Saniuk.

Włókniarz: Fościak - Krawczyk, Kowalski, Ł. Niemienionek, P. Grygiel - Wichowski (75. Śliwiński), Badura (78. Kreis), Chlabicz, Sz. Morzecki (60. Dubiel) - B. Morzecki, D. Grygiel (46. Talarski).