-

-

-

IV kolejka klasy okręgowej - 27/28.08.2011.

Pierwsze 30 minut przebiegało pod dyktando gości. Zespół trenera Waldemara Wolreitera długo utrzymywał się przy piłce i często gościł w okolicy pola karnego Włókniarza. Gola strzelili jednak gospodarze. Po kontrataku bramkarz Łużyc musiał wyjść poza pole karne i głową wybił piłkę pod nogi Talarskiego. Ten nie miał kłopotu ze skierowaniem jej do bramki. Od tego momentu mecz się wyrównał. Po zmianie stron gole strzelali jednak tylko przyjezdni. Warto było przyjść na stadion, aby choćby zobaczyć w jakich okolicznościach Łużyce wyrównały. Zawodnik Łużyc nie popisał się jednak lobem z połowy boiska czy strzałem z woleja w okienko zza pola karnego. Z bocznego sektora boiska Kowalski chciał wybić piłkę. Atakowany obrońca Włókniarza przez Majkę trafił go w plecy, a lecąca piłka pod wiatr nad zaskoczonym Fościakiem wpadła pod poprzeczkę.

To zdarzenie wyraźnie podcięło skrzydła gospodarzom. Z tego faktu lubanianie długo nie potrafili skorzystać, mimo że mieli ku temu kilka okazji. W miarę upływu czasu swoje szanse miał też Włókniarz. W najlepszej Szymon Morzecki przegrał pojedynek sam na sam z Jańczykiem. Losy meczu rozstrzygnęły się w 75 minucie Wówczas po dośrodkowaniu Mazura z rzutu rożnego w zamieszaniu piłkę do siatki skierował Majka.

WŁÓKNIARZ - ŁUŻYCE 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 - Talarski (30), 1:1 - Majka (58), 1:2 - Majka (75). Żółta kartka: Mazur. Sędziował: Mariusz Czachowski. Widzów: 200.

Włókniarz: Fościak - Krawczyk, Kowalski, Kreis, P. Grygiel - Talarski (60. Sz. Morzecki), Chlabicz, Badura (78. D. Grygiel), Śliwiński (65. Dubiel) - Wichowski, B. Morzecki.

Łużyce: Jańczyk - Czuchryta, Modzelewski, Andruchów, Łotecki (65. Lużyński) - Jakimowicz, Mazur, Majka (85. Cichy), Bojdziński (80. Fereniec) - Kusiak, Misiurek (71. Szymański).

Olsza Olszyna - Piast Wykroty 2:

III kolejka klasy okręgowej - pierwsza wyjazdowa wygrana.

W ramach III kolejki jeleniogórskiej okręgówki zawodnicy Włókniarza Mirsk udali się do Kamiennej Góry na spotkanie z miejscową Olimpią. Gracze gospodarzy po dokonanych wzmocnieniach są wśród wielu stawiani jako faworyt do wygrania ligi, co potwierdzili w poprzednich dwóch spotkaniach pokonując silne Łużyce Lubań i wygrywając na boisku w Dziwiszowie. Samo spotkane rozgrywane było w arcytrudnych warunkach pogodowych, przy ponad 30 stopniowym upale. Gospodarze jako pierwsi w spotkaniu mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał napastnika Olimpii najpierw z linii bramkowej wybił Kowalski, a dobitkę pewnie złapał Fościak. W odpowiedzi dwukrotnie próbowali Włókniarze, ale nikt nie potrafił zamknąć dobrych dośrodkowań najpierw Wichowskiego, a potem Badury z rzutu wolnego. W 24 minucie padła pierwsza, i jak się potem okazało jedyna w bramka w tym meczu, a zdobyli ją gracze z Mirska. Ładną akcję na lewej stronie zawiązał Badura, dograł w pole karne, a tam Wojtek Jasiński uprzedził dwóch obrońców i bramkarza Olimpii i ładnym strzałem lewą nogą zdobył bramkę. 5 minut później mogło być 1:1, ale strzał Wojtarowicza wylądował na poprzeczce bramki mirszczan.

Druga połową to przewaga graczy z Kamiennej Góry, którzy starali się prowadzić grę. Włókniarz mądrze się bronił i nastawiał na kontry, które przy dokładniejszych ostatnich podaniach mogły się kończyć bramkami. Początkowo na boisku działo się nie wiele, strzałów z dystansu i wrzutek próbowali gracze miejscowych, ale nic z nich nie wynikało. W 65 minucie gracz Olimpii zdobyli nawet bramkę, ale sędzia główny Arkadiusz Karaban odgwizdał spalonego. W 72 minucie dobrą okazję miał były gracz Włókniarza, Piotr Kałoń, ale jego strzał wybronił Fościak. Jeszcze lepszą okazję kilka minut później miał pomocnik Olimpii, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Krawczyk. W odpowiedzi groźnie zapowiadającą się kontrę wyprowadzili goscie, szkoda tylko że podanie Chlabicza do grającego trenera Wichowskiego było ciut za mocne. Do końca spotkania Włókniarzom udało się dowieźć korzystny wynik i wygrać w Kamiennej Górze po raz pierwszy od bardzo dawna.

OLIMPIA KAMIENNA GÓRA - WŁÓKNIARZ 0:1 (0:1)

Bramka:
0:1
 – W. Jasiński (24). Żółte kartki: Śliwiński, W. Jasiński. Sędziował: Arkadiusz Karaban. Widzów: 200.

Włókniarz: Fościak - Krawczyk, Kowalski, Kreis, P. Grygiel - W. Jasiński (83. Dubiel), Chlabicz, Badura (65. Sz. Morzecki), Śliwiński - Wichowski, B. Morzecki (78. D.Grygiel).

Victoria Ruszów - Orzeł Wojcieszów 5:2

II kolejka klasy okręgowej - pewna wygrana z Kowarami.
Po ubiegłotygodnionej minimalnej porażce w Ruszowie przyszedł czas na inaugurację sezonu 2011/2012 w Mirsku. Rywal wydawał się być dosyć mocny, wszak wedle przedsezonowych opinii Olimpia Kowary miała się bić o IV ligę. Jak się okazało już po meczu, z balonu nadmuchiwanego przez działaczy z Kowar powoli schodzi powietrze, wymęczony remis u siebie z Piastem Dziwiszów, a teraz wyraźna porażka z Włókniarzem nie stawiają jak na razie Olimpii w gronie faworytów do wygrania okręgówki.

Samo  spotkanie rozgrywane był we wręcz idealnych warunkach pogodowych i mogło się podobać. Goście już w 8 minucie stworzyli sobie znakomitą okazję, sam na sam z Fościakiem znalazło się aż dwóch zawodników Olimpii ale golkiper Włókniarza w świetnym stylu wybronił strzał jednego z nich. Po chwili miejscowi też mieli swoją szansę ale strzał Śliwińskiego z narożnika pola karnego był niecelny. W 20 minucie goście dosyć niespodziewanie objęli prowadzenie. Na strzał z dalszej odległości zdecydował się Szujewski, piłkę po drodze tak nieszczęśliwie głową podbił Kowalski, że ta przelobował całkowicie zaskoczonego Fościaka. Kilka chwil później przyjezdni mogli podwyższyć wynik ale po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się miejscowy bramkarz. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem Olimpii dobrą akcję przeprowadził Chlabicz. Minał dwóch rywali w polu karnym kowarzan i został podcięty. Strzał z rzutu karnego na bramkę zamienił Kowalski, a chwilę później sędzia zakończył pierwsze 45 minut.

Kilkanaście minut po przerwie Włókniarz w przeciągu kilku sekund miał dwie znakomite okazje, najpierw mocny strzał Jasińskiego odbił Szaciłło, a po chwili udało mu się sparować bombę Badury. Co się nie udało Bodziowi i Adzikowi udało się Piotrkowi Chlabiczowi. Pewnym strzałem po ziemi tuż przy słupku sprzed pola karnego  sfinalizował zespołową akcję i dał prowadzenie włókniarzom. W 78 minucie po strzale Śliwińskiego Szaciłło sparował piłkę na słupek, a w 85 minucie strzał Szymona Morzeckiego z pola karnego trafił w poprzeczkę. Gości całkowicie dobił w doliczonym czasie gry niespełna siedemnastoletni Dawid Grygiel, który zachował się jak prawdziwy rutyniarz, a nie jak junior tak naprawdę zaczynający swoją przygodę w seniorskiej piłce. W okolicach linii środkowej boiska przejął niedokładne wybicie bramkarza gości, który wyszedł przed pole karne, pociągnął z piłką kilka metrów i pewnym, mierzonym  strzałem z kilkudziesięciu metrów skierował futbolówkę do pustej bramki. Gol szczególnej urody z typu bramek "stadiony świata", kto wie czy nie najładniejszy w całej kolejce, a być może i w dopiero co rozpoczętym sezonie.

WŁÓKNIARZ  - OLIMPIA KOWARY 3:1 (1:1)

Bramki:
0:1 - Kowalski (20 - bramka samobójcza), 1:1 - Kowalski (45 - rzut karny), 2:1 - Chlabicz (58), 3:1 - D. Grygiel (90). Żółte kartki: Talarski, Kreis, B. Morzecki oraz Ożóg. Sędziował: Dawid Maryszczak. Widzów: 150.

Włókniarz: Fościak - P. Grygiel, Kowalski, Kreis, Krawczyk  - Talarski, Chlabicz, Badura (60. Sz. Morzecki), W. Jasiński (76. Dubiel) - Śliwiński (80. D. Grygiel), B. Morzecki (90. Supel).

Olimpia: Szaciłło - Piskórz, Rodziewicz, Ożóg, Kowalczyk (68. Skowron) - Chrząszcz, Gliński, Bednarz, Szujewski - Udod, Kolasa.

Orzeł Wojcieszów - Lotnik Jeżów Sudecki 2:4

Duże wzmocnienie Włókniarza - powrót Piotra Chlabicza.
Dla sympatyków mirskiego klubu mamy bardzo dobrą wiadomość związaną ze wzmocnieniem drużyny seniorów. W związku z wycofaniem się z III ligi Twardego Świętoszów wszyscy zawodnicy tej drużyny dostali w sezonie 2011/2012 wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Jak wszyscy zainteresowani wiedzą jednym z zawodników "wojskowych" był nasz wychowanek - Piotr Chlabicz, który barwy Twardego reprezentował od kilku lat, począwszy od klasy A, poprzez okręgówkę, IV ligę, a skończywszy na lidze III. Piotrek wyrażał swoje zainteresowanie powrotem do Włókniarza już wcześniej ale na drodze stawały różnego typu przeszkody. Tym razem udało się wszystko pomyślnie dograć i  pozostaje już tylko formalność w postaci zgłoszenia zawodnika do rozgrywek i oczekiwanie na jego ponowny debiut w mirskiej jedenastce, który najpewniej będzie miał miejsce już w sobotę, 20 sierpnia w meczu z Olimpią Kowary.
I kolejka klasy okręgowej - 13/14.08.2011.
Inaugracja okręgówki w sezonie 2011/2012 dla Włókniarza wypadła w  meczu wyjazdowym z Victorią Ruszów i niestety nie była udana. Przegraliśmy minimalnie 3:4 i choć cieszyć mogą trzy bramki strzelone w spotkaniu wyjazdowym to martwią aż cztery gole stracone. Martwią tym bardziej, że kontuzji, a raczej ich pogłębienia doznali dwaj podstawowi obrońcy, Łukasz Niemienionek i Arek Dołęga, którzy na plac gry wyszli nie w pełni sił i dosyć szybko go opuścili. To czy będą do dyspozycji na sobotni mecz z Olimipą Kowary okaże się w trakcie tygodnia poprzedzającego drugą kolejkę.

W pierwszej połowie włókniarze wg opinii kibiców grali słabo, szczególnie źle prezentowała się druga linia, której w praktyce nie było. Miejscowi bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w 4 minucie po strzale Błońskiego i to wszystko na co stać było obydwie ekipy w pierwszej części gry. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie, a dokładnie w ostatnich trzydziestu minutach gry kiedy to padło aż sześć goli. Najpierw gospodarze podwyższyli prowadzenie po rzucie karny skutecznie egzekwowanym przez grającego trenera Borkowskiego. Włókniarz złapał kontakt kilka minut później po golu Wichowskiego. Ostatnie sześć minut to prawdziwa goleada, w 84 minucie Victoria podwyższa wynik na 3:1, chwilę później Adam Kowalski zmniejsza straty golem z karnego, miejscowi minutę później odpowiadają kolejną bramką, a wszystko kończy w 89 minucie Bartek Morzecki. Ten sam zawodnik mógł już w doliczonym czasie gry doprowadzić do remisu ale jego strzał był niestety niecelny i trzy punkty zostały w Ruszowie.

VICTORIA - WŁÓKNIARZ  4:3 (1:0)

Bramki:
1:0 - Błoński (4), 2:0 - Borkowski (60 - rzut karny), 2:1 - Wichowski (68), 3:1 - Dziopa (84), 3:2 - Kowalski (87 - rzut karny), 4:2 - Kargol (88), 4:3 - B. Morzecki (89). Żółte kartki: M. Kowalski, Błoński oraz W. Jasiński, P. Grygiel. Sędziował: Andrzej Urban.

Victoria:
Fidali - Dziewiątak, Horodyski, K. Kowalski, Bernad - Patyna, Błoński (89. Stelwach), Dziopa, Machacz - M. Kowalski (75. Kargol), Borkowski (67. Jaworski).

Włókniarz: Fościak - Dołęga (22. P. Grygiel), Ł. Niemienionek (35. Talarski), Kowalski, Kreis - Śliwiński (63. D. Grygiel), Badura, Krawczyk, W. Jasiński (63. Dubiel) - Wichowski, B. Morzecki.

Olsza Olszyna - BKS Bolesławiec 0:5

I runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego.
ENDICO MITEX - WŁÓKNIARZ 2:2 (1:1), k. 8:7

Bramki: 1:0 - Pietrzykowski (5), 1:1 - B. Morzecki (31), 2:1 - Woźniczka (73), 2:2 - Kowalski (75). Żółte kartki: Śliwiński, W. Jasiński. Sędziował: Piotr Sasiela. Widzów: ok. 50.

Endico Mitex: Krawczyk - Dulny, Kochan, Kowalski-Ciepiela, Lambert - Larysz, Misiura, Pietrzykowski, K. Rychter - T. Rychter, Woźniczka.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Kreis, Kowalski, Krawczyk - Supel, Oniszczuk (28. Talarski), Wichowski, W. Jasiński (78. J. Niemienionek) - Śliwiński, B. Morzecki.

Piast Wykroty - Twardy Świętoszów

Pauza: Szkółka Piłkarska Gol Jelenia Góra.

V sparing Włókniarza - remis na koniec przygotowań.
WŁÓKNIARZ - PIAST ZAWIDÓW 1:1 (0:1)

Bramka:
Krawczyk.

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Kowalski, Kreis, P. Grygiel - Krawczyk, Wichowski, W.  Jasiński, Oniszczuk, Śliwiński - B. Morzecki.

Rezerwa: Jaworski, Kieryluk, Supel, D. Grygiel.
IV sparing Włókniarza - wysoka porażka z Granicą.
WŁÓKNIARZ - GRANICA BOGATYNIA 1:6 (1:1)

Bramka: Badura.

Włókniarz: Fościak - Kreis, Ł. Niemienionek, Kowalski, P. Grygiel - Krawczyk, Badura, Śliwiński, Oniszczuk, W. Jasiński - Wichowski.

Rezerwa: Jaworski, Staszkiewicz, B. Morzecki, Kieryluk, Supel.
III sparing Włókniarza - kolejna wygrana, skuteczny trener.
HUTNIK PIEŃSK - WŁÓKNIARZ  1:2 (1:1)

Bramki:
 Wichowski, W. Jasiński.

Włókniarz: Jaworski - Dołęga, Kowalski, Kreis, P. Grygiel - Krawczyk, W. Jasiński, Badura, Oniszczuk, Śliwiński - Wichowski.

Rezerwa: B. Morzecki, Kieryluk, Ł. Niemienionek, Staszkiewicz, Fościak, Supel.
I runda Pucharu Polski na szczeblu okregu jeleniogórskiego, zamiany w sparingach Włókniarza.
Puchar Polski
Rozlosowane zostały pary I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego w sezonie 2011/2012. Więszkość meczów zostanie rozegrana w niedzielę, 7 sierpnia o godzinie 17.00. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie ekipa Endico Mitex Podgórzyn, a mecz rozegramy na wyjeździe. W związku z tym zmianie uległy też sparingi Włókniarza. Mecz zaplanowany na 6 sierpnia z Włókniarzem Leśna z oczywistych powodów nie dojdzie do skutku, ponadto wykreślony z rozkładówki został mecz z Chojnowianką Chojnów, a mecz z Granicą Bogatynia został przełożony na godz. 17.00, dzień zostaje bez zmian - 30.07.