-

-

-

Terminarze na rudnę wiosenną sezonu 2011/2012 na stronie.
Opracowane zostały już terminarze rozgrywkowe na rundę wiosenną aktualnego sezonu. Jeżeli chodzi o drużyny juniorów oraz trampkarzy i młodzików terminy są już kompetne jeżeli chodzi o dni i godziny rozgrywek, ponieważ są  one  ustalone odgórnie przez OZPN Jelenia Góra. Dni i godziny rozgrywek seniorskich w mniej więcej połowie ustalone są także przez OZPN , natomiast druga część jeżeli chodzi o godziny rozgrwek leży w gestii klubów i te terminy będą na bieżąco uzupełniane już po konkretnych ustaleniach.

Wszystkie terminarze na rundę wiosenną znajdują się w poszczególnych zakładkach drużynowych poniżej terminarzy z rundy jesiennej.

Występ Włókniarza na turnieju halowym "O Puchar Karkonoszy"
Sparingi
W piątek, 6 stycznia mirski Włókniarz podzielony na 2 drużyny wystąpił w Jeleniej Górze  na turnieju halowym "O Puchar Karkonoszy".  W turnieju udział wzięło 10 ekip z różnych klas rozgrywkowych, a mianowicie oprócz naszych drużyn wystąpiły także Karkonosze Jelenia Góra - juniorzy i seniorzy, Endico Podgórzyn, Chojnik Jelenia Góra, Lotnik Jeżów Sudecki, KS Łomnica, Pub Gol Jelenia Góra i Pogoń Wleń. Włókniarz I znalazł się w grupie A z drużynami Pub Gola, seniorów Karkonoszy, KS-u Łomnica, Pogoni i uzyskał następujące rezultaty:

Włókniarz I - Pub Gol 2:2
Włókniarz I - KS Łomnica 5:1
Włókniarz I - Pogoń 1:0
Włókniarz I - Karkonosze 2:3

Te wyniki pozwoliły na zajęcie 3 miejsca w grupie, a że dalszy awans uzyskiwały tylko dwie pierwsze drużyny udział w turnieju Włókniarza I zakończył się na etapie grupowym.

Włókniarz II trafił do grupy B  z zespołami Lotnika, Chojnika, juniorów Karkonoszy i Endico i zanotował następujące wyniki:

Włókniarz - Chojnik 1:1
Włókniarz - Lotnik 2:3
Włókniarz - Karkonosze 1:1
Włókniarz - Endico 0:0

Pozwoliło to zająć 4 miejsce i także jak w przypadku I drużyny udział w turnieju zakończył się na meczach grupowych.

Turniej zakończył się zwycięstwem jeleniogórskiego Pub Gola, który jednak był wydatnie wspomagany piłkarzami na co dzień nie występującymi w tej drużynie, a mającymi za sobą grę w wyższych ligach, nie wyłączając Ekstraklasy.

Wstępny plan sparingów Włókniarza.
Sparingi
Ustalony został już wstępny plan sparingów w przerwie zimowej aktualnego sezonu. Włókniarz zaplanował 7 spotkań testowych z różnymi drużynami, począwszy od IV ligi, a na A klasie kończąc. Dodatkowo na samym początku przygotowań drużyna, a raczej dwie drużyny Włókniarza wezmą udział w turnieju halowym w Jeleniej Górze. Nie będzie to pierwszy turniej w bieżących przygotowaniach do rundy wiosennej, bowiem już w grudniu drużyna uczestniczyła w podobnym turnieju w Pieńsku, zajmując tam 3 miejsce, a Bartek Morzecki został królem strzelców. Poniżej prezentujemy pełną rozpiskę gier sparingowych, jak na razie podając same daty, godziny zostaną ustalone później.

Plan sparingów Włókniarza w przerwie zimowej sezonu 2011/2012:

06.01: Turniej Halowy w Jeleniej Górze (dwie drużyny Włókniarza)

28.01: Piast Zawidów - Włókniarz (mecz w Zgorzelcu)

04.02: Nysa Zgorzelec - Włókniarz

11.02: Włókniarz - ŁKS Łęknica

18.02: Włókniarz - Sparta Zebrzydowa

25.02: Chojnowianka Chojnów - Włókniarz

03.03 lub 04.03: Włókniarz - Endico Mitex Podgórzyn

10.03: Włókniarz - Włókniarz Leśna

Harmonogramy treningów - przerwa zimowa sezonu 2011/2012.
Określony został już harmonogram treningów dla wszystkich sekcji Włókniarza w przerwie zimowej sezonu 2011/2012. Zajęcia odbywać się będą w dwóch miejscach: na nowej hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mirsku przy ul. Betleja oraz na sali, siłowni i boisku zewnętrznym Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Mirsku przy ul. Wodnej. Zajęcia rozpoczynają się już w listopadzie br. i w przypadku niektórych sekcji potrwają do czerwca 2012 roku.

Aby pobrać harmonogram treningów na hali przy ul. Betleja kliknij tutaj.

Aby pobrać harmonogram treningów na obiektach przy ul. Wodnej kliknij tutaj.

Weryfikacja spotkania X kolejki klasy okręgowej - spadek Włókniarza w tabeli.
Wydział Gier OZPN Jelenia Góra zweryfikował wyniki meczu X kolejki klasy okręgowej: Lotnik Jeżów Sudecki - Victoria Ruszów 3:4 na walkower 3:0 dla drużyny Lotnika. Stało się to w związku z występem w ekipie Victorii nieuprawnionego zawodnika.

Niestety, w związku z powyższym nasza drużyna zanotowała spadek w tabeli i po rundzie jesiennej zajmujemy w tej chwili 6 miejsce w tabeli.
XV kolejka klasy okręgowej - porażka na koniec.
W ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2011/2012 Włókniarz podejmował u siebie drużynę Lotnika Jeżów Sudecki i niestety nie było to udane pożegnanie z kibicami przed przerwą zimową. Goście już wcześniej zbierali pochlebne opinie, mówiono, że Lotnik gra ładną dla oka, kombinacyjną piłkę ale brakuje mu skuteczności i zazwyczaj jego akcje kończą się przed szesnastką rywali. Dzisiaj rywale włókniarzy do dobrej piłki dołożyli brakującą wcześniej skuteczność i skończyło się to dla miejscowych wysoką porażką. Już w 11 minucie gorąco zrobiło się pod bramką Fościaka i tylko szczęściu zawdzięczamy, że lotnicy nie objęli prowadzenia. W odpowiedzi w 14 minucie na bramkę przyjezdnych biegł sam na sam z bramkarzem Dawid Grygiel ale dał się dogonić obrońcy i nic z tego nie wyszło. Goście konsekwentnie grali swoje i po jednej z kontr Suchanecki w polu karnym bezproblemowo ograł Krawczyka i strzałem po długim rogu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 0:2, tym razem kontrę sfinalizował Wojtas, a kibice na mirskim obiekcie zastanawiali się gdzie przy obydwu straconych golach byli nasi obrońcy, a szczególnie para stoperów. W końcówce pierwszej połowy Włókniarz został całkowicie dobity, kiedy to po strzale Suchaneckiego piłkę tak nieszczęśliwie blokował Śliwiński, że ta odbijając się od niego całkowicie zmyliła Fościaka, który i tak w kilku wcześniejszych sytuacjach ratował miejscowych przed niechybną utratą jeszcze przynajmniej dwóch bramek. Do przerwy prawdziwy nokaut - przegrywamy 0:3.

W drugiej odsłonie najwyraźniej zmotywowani kilkoma mocnymi słowami trenera w szatni, gospodarze ruszyli do ataku. W 57 minucie zakotłowało się pod bramką Hałki ale jednemu z defensorów udało się wybić piłkę z linii. Kilka minut później świetną okazję miał Bartek Morzecki  ale w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza. Ożywienie w szeregach Włókniarza wprowadził Szymon Morzecki, który pojawił się na boisku w 59 minucie. To właśnie po jego akcji włókniarze zdołali zdobyć jak się później okazało swoją jedyną bramkę w meczu. W 69 minucie Szymon wbiegł w pole karne rywali i został w nim podcięty, sędzia wskazał na jedenasty metr, a pewnym wykonawcą rzutu karnego był Wichowski, który tym samym strzelił swojego 15 gola w bieżącym sezonie. Na więcej niestety ani miejscowych ani gości nie było już stać, po prostu obydwie drużyny opadły do tego stopnia z sił, że pomimo szczerych chęci nie mogły nic więcej na boisku zdziałać.

WŁÓKNIARZ - LOTNIK  1:3 (0:3)

Bramki: 0:1 - Suchanecki (16), 0:2 - Wojtas (26), 0:3 - Śliwiński (36 - bramka samobójcza), 1:3 - Wichowski (70 - rzut karny). Żółte kartki: Ł. Niemienionek, Kowalski, Śliwiński oraz K. Hamowski, Górgul, Pieńkowski. Sędziował: Rafał Bancewicz. Widzów: 100.

Włókniarz: Fościak - P. Grygiel, Kowalski, Ł. Niemienionek, Krawczyk (79.  Dubiel) - Śliwiński (76. Supel), Chlabicz, Badura, B. Morzecki - Wichowski, D. Grygiel (59. Sz. Morzecki).

Lotnik: Hałka - Maćkowski, K. Hamowski, Pieńkowski, Gołąb - Jurczyk (81. Zieliński), M. Wojtas, Kurzelewski, Kocot - Górgul, Suchanecki.

Orzeł Wojcieszów - Piast Wykroty 3:3

XIV kolejka klasy okręgowej - przegrana z Leśnikiem.
W XIV kolejce gracze mirskiego Włókniarza udali się do Osiecznicy, by tam stawić czoła miejscowemu Leśnikowi. Gospodarze, mimo iż są beniaminkiem plasują się wysoko w ligowej tabeli, więc zapowiadało się ciekawe spotkanie. Jako pierwsi bramkę mogli, a wręcz powinni zdobyć miejscowi, ale Górski nie wykorzystał błędu Fościaka i z 2 metrów nie trafił do bramki. W odpowiedzi z dystansu próbował Chlabicz, jednak niecelnie. Na boisku dominowała walka, brakowało natomiast sytuacji bramkowych. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, jednak w doliczonym czasie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się pomocnik miejscowych Chmielewski i było 1:0.

Po przerwie włókniarze starali się odrobić starty, jednak bardzo szczelna obrona Leśnika nie pozwalała na to. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował Wichowski, który naciskany dodatkowo przez obrońcę przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. W 72 minucie było 2:0. Szybką kontrę beniaminka na gola zamienił najlepszy strzelec tej drużyny, Wojdygo. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 3:0, jednak tym razem lepszy okazał się Fościak. Pod koniec meczu dobrą okazję miał jeszcze Szymon Morzecki, jednak uderzył zbyt słabo i bramkarz pewnie złapał piłkę.

LEŚNIK - WŁÓKNIARZ  2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Chmielewski (45), 2:0 - Wojdygo (72).

Włókniarz: Fościak - P. Grygiel, Kowalski, Ł. Niemienionek, Krawczyk - Chlabicz, Badura, Sz. Morzecki (86. Supel), B. Morzecki - D. Grygiel (55. Śliwiński), Wichowski.

Victoria Ruszów - Łużyce Lubań 0:2
XIII kolejka klasy okręgowej - Włókniarz nie zwalnia tempa.

XIII kolejka okręgówki na szczęście nie okazała sie pechowa dla Włókniarza, który po raz kolejny zainkasował komplet punktów i dodatkowo dorzucił cztery bramki tracąc tylko jedną. Goście pomimo wysokiej przegranej zaprezentowali w Mirsku dobrą, a momentami nawet bardzo dobrą piłkę, ale ze skutecznością było dzisiaj u nich całkowicie na bakier. Pierwsi znakomitą okazję stworzyli sobie w 10 minucie miejscowi za sprawą Chlabicza, który na szesnastce przyjął piłkę prawą nogą, a uderzył lewą, niestety tylko w poprzeczkę, a później skutecznie interweniował bramkarz Piasta. Chwilę później sam na sam z golkiperem biegł Dawid Grygiel ale dał się dogonić obrońcy i nic z akcji nie wyszło. Co nie udało się Grygielowi udało się w 12 minucie Szymonowi Morzeckiemu, który wychodząc na czystą pozycję zdołał czubkiem buta uderzyć piłkę i tym samym uprzedził Szydlarskiego. Goście mogli bardzo szybko się zrewanżować, w 18 minucie Turko przegrał pojedynek z Fościakiem. Po półgodzinie gry gospodarze prowadzili juz 2:0. Piłkę w szesnastce dostał wracający do formy Bartek Morzecki i spokojnym strzałem po ziemi podwyższył wynik. Przyjezdni nie dawali za wygraną i już po niecałej minucie strzelili bramkę kontaktową. Po uderzeniu jednego z zawodników Piasta piłka odbiła się od poprzeczki i spadając została z najbliższej odległości wepchnięta do siatki przez Krawczyka.

Po przerwie ponownie szczęścia zabrakło Chlabiczowi, który drugi raz w meczu strzelił w poprzeczkę, a dobitkę Grygla bramkarz przeniósł nad poprzeczką. W 53 minucie świetną okazję na wyrówanie zmarnował grający trener Piasta Roman, który wygrał pojedynek biegowy z jednym z obrońców ale mając przed sobą Fościaka strzelił wysoko nad poprzeczką. Kilka minut później dobrą okazję miał wprowadzony chwilę wcześniej Majka ale i jemu nie udało się pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Włókniarza. Końcówka zdecydowanie należała do miejscowych,  najpierw Bartek Morzecki do podaniu Wichowskiego powiększył przewagę włókniarzy, a później sam "Wicher" po podaniu Śliwińskiego dobił gości strzelając swoją 14 bramkę w sezonie.

WŁÓKNIARZ - PIAST WYKROTY  4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 - Sz. Morzecki (12), 2:0 - B. Morzecki (29), 2:1 - Krawczyk (30), 3:1 - B. Morzecki (87), 4:1 - Wichowski (90).  Żółte kartki: Niemienionek oraz Drozd, Kopała. Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 150.

Włókniarz: Fościak - P. Grygiel, Kowalski, Ł. Niemienionek, Krawczyk - Sz. Morzecki (71. Śliwiński), Chlabicz, Badura (66. Oniszczuk), Wichowski - B. Morzecki, D. Grygiel (78. Supel).

Piast: Szydlarski - Goza, Tkacz, Drozd, Prażmowski - Mielnik (85. Sudnik), Kopała, Bednarczuk (69. Ciaciek), Krawczyk (80. Majka) - Roman, Turko.

Orzeł Wojcieszów - Pagaz Krzeszów

XII kolejka klasy okręgowej - wygrana w Olszynie.
W XII kolejce klasy okręgowej gracze Włókniarza udali się do Olszyny na derbowe spotkanie z beniaminkiem, miejscową Olszą. Zdecydowanym faworytem byli mirszczanie, jednak to miejscowi jako pierwsi stworzyli sobie okazję do zdobycia bramki. Najpierw dobrą interwencją popisał się Fościak, a dobitka napastnika Olszy trafiła w słupek. W odpowiedzi Włókniarz zdobył bramkę. W 8 minucie strzelał Juźwik, bramkarz sparował piłkę wprost pod nogi Bartka Morzeckiego który nie miał problemów z umiejscowieniem jej w siatce. W kolejnych minutach spotkania Włókniarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, mając kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale strzały Juźwika, Wichowskiego i Śliwińskiego omijały bramkę Olszy.

W drugiej połowie gracze Olszy dążyli do zmiany wyniku, jednak nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji. Włókniarze groźnie kontratakowali i w 63 minucie Wichowski podwyższył wynik spotkania po ładnym prostopadłym podaniu Chlabicza. Kolejne minuty meczu to brutalna gra gospodarzy, której konsekwencją były dwie czerwone kartki. Najpierw, po drugiej żółtej kartce za taktyczny faul z boiska zszedł Kicuła, a w 84 minucie kapitan miejscowych Kurec brutalnie od tyłu zaatakował Bartka Morzeckiego w efekcie czego został wyrzucony z placu gry.

OLSZA - WŁÓKNIARZ  0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - B. Morzecki (8), 0:2 - Wichowski (63). Żółte kartki: Karolewicz, Kicuła, Rudzik, Kołodziejczyk oraz Badura. Czerwone kartki: Kicuła (72 - za drugą żółtą), Kurec (84 - za faul). Sędziował: Waldemar Socha.

Olsza: Woźniak - Szwałko, Kurec, Kołodziejczyk, Sołtysiak - Karolewicz, Rudzik, Kicuła, Szpak - Kossowski, Cieślak.

Włókniarz: Fościak - Krawczyk, Kowalski, Niemienionek, P. Grygiel - Śliwiński (58. D. Grygiel), Chlabicz, Badura (85. Sz. Morzecki), Paweł Juźwik (63. Dubiel) - Wichowski (77. Supel), B. Morzecki.

Olsza Olszyna - Włókniarz Mirsk 0:2

XI kolejka klasy okręgowej - 08/09.10.2011.
Mecz z jedną z najsłabszych ekip okręgówki, z góry skazywaną na porażkę był całkiem ciekawym spotkaniem. Goście pomimo niskiej pozycji w tabeli starali się grać otwartą piłkę co niestety skończyło się dla nich wysoką porażką. Do  29 minuty mecz był w miarę wyrównany, obydwie drużyny stworzyły sobie po jednej okazji. We Włókniarzu strzelał głową Kowalski, dla Pagazu uderzał Tatarata. W 30 minucie w pole karne przyjezdnych wbiegł Wichowski i został sfaulowany. Sam poszkodowany podszedł do "jedenastki" i pewnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później krzeszowianie stworzyli sobie dwie dobre okazje na wyrównanie, a być możne nawet na wyjście na prowadzenie. W 32 minucie Sowa przegrał pojedynek z Fościakiem, a dwie minuty później Kiełbasa trafił w słupek.

Po przerwie włókniarze rozpoczęli z mocnym postanowieniem powiększenia przewagi. W 47 minucie Kowalski minimalnie przestrzelił uderzają głową, parę minut później Dołęga uderzając z woleja przeniósł piłkę nad poprzeczką. Zaraz po tej akcji Włókniarz ponowił atak i piłka po strzale Chlabicza odbiła się od poprzeczki, następnie od linii bramkowej i wyszła w pole. Pokonać bramkarza gości udało się dopiero w 68 minucie Wichowskiemu, który wykorzystał niepewną interwencję golkipera i wepchnął piłkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później świetną akcją błysnął Niemienionek, który po przechwycie piłki na swojej połowie minął kilku rywali i w sytuacji sam na sam z Myjakiem nie dał mu żadnych szans. Na 4:0 podwyższył Kowalski po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego, a dzieła zniszczenia dokonał Wichowski finalizując swoją indywidualną akcję.

WŁÓKNIARZ - PAGAZ KRZESZÓW 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Wichowski (30 - rzut karny), 2:0 - Wichowski (68), 3:0 - Ł. Niemienionek (69), 4:0 - Kowalski (76), 5:0 - Wichowski (89). Sędziował: Lesław Olejarczyk. Widzów: 100.

Włókniarz: Fościak - Dołęga (67. P. Grygiel), Kowalski, Ł. Niemienionek, Krawczyk - Śliwiński, Chlabicz, Badura (75. Oniszczuk), Paweł Juźwik (73. Supel) - Wichowski, D. Grygiel (58. B. Morzecki).

Pagaz: Myjak - Bocheński, Ł. Kraszewski, Zasada, Spejna - Kulpa, M. Stefański, Kiełbasa (57. G. Kraszewski), Kruk (46. J. Stefański) - Sowa, Tatarata.

Orzeł Wojcieszów - GKS Warta Bolesławiecka 0:2

X kolejka klasy okręgowej - remis w Bolesławcu.
Po pięciu meczach bez porażki, w pierwszej październikowej kolejce piłkarze Włókniarza udali się na spotkanie do jednego z pretendentów do awansu, BKS-u Bolesławiec. Od początku nasi zawodnicy nastawiali się na grę z kontry i wyczekiwali swoich szans. Mimo optycznej przewagi, gospodarze nie stworzyli żadnej klarownej sytuacji w pierwszych 45 minutach. Włókniarze natomiast od czasu do czasu wychodzili z groźnym kontrami, co zaowocowało w 44 minucie spotkania. Dośrodkowanie Szymona Morzeckiego ładnym strzałem głową wykończył Dawid Grygiel.

Druga połowa wyglądała podobnie. To BKS posiadał przewagę optyczną, a włókniarze kontrowali i w 54 minucie było 2:0 dla gości. W pole karne do Chlabicza piłkę dograł Krawczyk, ten zobaczył lepiej ustawionego Wichowskiego, który z 6 metrów nie miał najmniejszy problemów z ulokowaniem futbolówki w siatce. Wynik i obraz gry utrzymywały się do 82 minuty. Wtedy po rzucie rożnym pomocnik BKS-u zdobył bramkę kontaktową. Jakby tego było mało w 90 minucie gospodarze zdołali wyrównać. Niepewną interwencje bramkarza wykorzystał napastnik miejscowych i mecz zakończył się podziałem punktów.

BKS BOBRZANIE - WŁÓKNIARZ  2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - D. Grygiel (44), 0:2 - Wichowski (54), 2:1 - J. Bochnia (81), 2:2 - Kamuda (87). Żółta kartka: Wichowski. Sędziował: Mateusz Owoc.

BKS: Kulesza - Powroźnik, Pietrzak, Kumoś (60. Kamuda), Mucha (54. Kubik) - Wojciechowski, Klimas, Żmudziński, J. Bochnia - Filipak, Graczyk (56. Świca).

Włókniarz: Fościak - Dołęga, Kowalski, Ł. Niemienionek, Krawczyk - Sz. Morzecki (77. P. Grygiel), Chlabicz (70. Paweł Juźwik), Badura, Śliwiński (90. B. Morzecki) - Wichowski, D. Grygiel (82. Kreis).