-

-

-

XVI kolejka "okręgówki" - rusza runda wiosenna.
Na najbliższy weekend zaplanowano początek rundy rewanżowej sezonu 2008/2009 w jeleniogórskiej okręgówce. Co prawda warunki atmosferyczne nie sprzyjają graniu w piłkę ale jak na razie nic nie słychać o ewentualnym odwołaniu tej kolejki rozgrywkowej. Włókniarz rundę wiosenną inauguruje na swoim obiekcie meczem z rezerwami bolesławieckiego BKS-u. Na jesień w Bolesławcu pechowo przegraliśmy 2:3 więc teraz nie pozostaje nic innego jak zrewanżować się gościom wygraną. Poza tym dobry start jest wskazany biorąc pod uwagę iż kolejny mecz także rozegramy u siebie, tym razem ze Spartą Zebrzydowa. Obydwie drużyny są jak najbardziej w zasięgu Włókniarza.

W okresie przygotowawczym nasza drużyna rozegrała serię ośmiu spotkań sparingowych, zwyciężając w sześciu, jedno przegrywając i jedno remisując. Graliśmy głównie z przeciwnikami teoretycznie słabszymi (A klasa), remis i porażka przydarzyła się w meczach z naszym lokalnym rywalem - Gryfem Gryfów Śląski. Dużą skutecznością w meczach kontrolnych błysnął Krzysztof Gajewski, który strzelił 13 bramek. W przerwie zimowej doszedł do nas napastnik Stelli Lubomierz, Krystian Majer, który z powodzeniem może występować także w linii pomocy. Niestety cały czas kontuzję leczy Szymon Morzecki i jego występy w tym sezonie są raczej wykluczone. Dodatkowo treningów nie podjął Jarosław Dubiel, który już chyba definitywnie zawiesił buty na kołku. Za wiele lat spędzonych we Włókniarzu dziękujemy i liczymy, że w miarę potrzeby i swoich możliwości Jarek nadal będzie wspomagał drużynę. Ponadto skład się nie zmienił, zespół solidnie przepracował zimę i efekty tego powinny być widoczne.

Jeżeli chodzi o faworytów rozgrywek to nadal pozostają niezmienni. Z racji zajmowanych miejsc w tabeli będą to na pewno Twardy Świętoszów, Chrobry Nowogrodziec czy też Granica Bogatynia i Czarni Lwówek Sląski. Do prowadzącej czwórki zapewne doszlusować będzie chciała zgorzelecka Nysa. Co do nas to strata punktowa do lidera jest dosyć duża, ale już do trzeciej w tabeli Granicy tracimy tylko siedem oczek. Kto wie, jeżeli powtórzymy wyniki z drugiej połowy jesieni to "pudło" wydaje się możliwe. Cały czas cieszyć może fakt, że gramy praktycznie tylko swoimi ludźmi, którzy w wielu meczach prezentowali się bardzo dobrze (mecze z GKS-em Raciborowice, Chrobrym Nowogrodziec czy Gryfem).

Włókniarz Mirsk – BKS II Bobrzanie Bolesławiec

Odwołane mecze 1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego.

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi Jeleniogórski Związek Piłki Nożnej zdecydował się odwołać wszystkie spotkania 1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego zaplanowane na najbliższą niedzielę, 15 marca na godzinę 14.00.

Nowy termin spotkań zostanie ustalony w późniejszym czasie.

Nabór do sekcji piłki ręcznej dziewcząt.

Miejski Klub Sportowy „Pri Bazalt-Włókniarz” Mirsk informuje, iż prowadzony jest
nabór do nowo powstałej sekcji piłki ręcznej dziewcząt

Nabór prowadzony jest w dwóch grupach:
Grupa I – 5 i 6 klasy szkoły podstawowej – instruktor Radosław Mularczyk.

Grupa II – 4 klasy szkoły podstawowej i młodsze – instruktorka Joanna Tondel.

Zajęcia odbywają się wg poniższego harmonogramu:
Grupa I: wtorki, czwartki, piątki w godzinach od 15.30 do 17.00 – Sala Gimnastyczna Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Mirsku, ul. Wodna.

Grupa II: wtorki, środy w godzinach od 16.00 do 17.30 – Sala Gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Mirsku, ul. Betleja.

Ostatni sparing - wygrana z Olszą.
Sparingi
W ostatnim meczu sparingowym Włókniarz Mirsk pokonał lidera II grupy A-klasy, zespół Olszy Olszyna 5:3. Do przerwy to goście prowadzili 3:1 jednak w drugiej połowie Włókniarz udowodnił swoją wyższość aplikując przyjezdnym cztery bramki.

WŁÓKNIARZ - OLSZA 5:3 (1:3)

Bramki dla Włókniarza: Łukasz Krawczyk II-2, Krzysztof Gajewski-2, Arkadiusz Leśniański.

Włókniarz: Warchał - Kowalski, Dołęga, Kreis, Niemienionek - Krawczyk II, Krawczyk I, Leśniański, Oniszczuk - Gajewski, Faściszewski.

Ponadto grali: Jaworski, Sękalski, Grygiel.

Szymon Jaworski

Seria sparingów juniorów Włókniarza.
Sparingi

W ostatnim czasie aż 4 mecze rozegrali juniorzy Włókniarza Mirsk. Oto ich wyniki:

Włókniarz - Chrobry Nowogrodziec 1:2
Włókniarz - Skalnik Rębiszów /seniorzy/ 2:6
Włókniarz - Bałtyk Koszalin 2:2
Włókniarz - Piast Zawidów 7:0

V sparing Włókniarza - wygrana z imiennikiem z Leśnej.
SparingiW kolejnym już spotkaniu sparingowym Włókniarz pokonał swojego imiennika z Leśnej 3:1. Do przerwy był wynik 1:1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył niezawodny Gajewski. Po przerwie do siatki trafiali Kowalski i Supel.

WŁÓKNIARZ MIRSK - WŁÓKNIARZ LEŚNA 3:1 (1:1)

Bramki dla Włókniarza Mirsk: Gajewski, Kowalski, Supel

Włókniarz Mirsk: Warchał - Kowalski, Dołęga, Kreis, Niemienionek - Krawczyk I, Leśniański, Badura, Faściszewski - Gajewski, Majer.

Ponadto grali: Jaworski, Krawczyk II, Grygiel, Sękalski, Supel.

Puchar Polski na szczeblu regionalnym - losowanie 1/4 finału.
Puchar Polski
Dzisiaj w jeleniogórskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Nasza drużyna zmierzy się na tym etapie rozgrywek z sąsiadem w tabeli jeleniogórskiej okręgówki - Nysą Zgorzelec.

Mecz pucharowy nasza drużyna rozegra u siebie 15 marca /niedziela/ o godzinie 14.00.

Pary 1/4 finału Pucharu Polski:
Włókniarz Mirsk - Nysa Zgorzelec
Olimpia Kowary - GKS Tomaszów Bolesławiecki
Chrobry Nowogrodziec - Karkonosze Jelenia Góra
Pub Gol Jelenia Góra - Czarni Strzyżowiec

VI sparing Włókniarza - wygrana w Gołaczowie.
Sparingi
W kolejnym sparingowym spotkaniu seniorzy Włókniarza pewnie pokonali po raz drugi zespół Burzy Gołaczów - tym razem 6:2. Łupem bramkowym podzielili się: Krzysztof Gajewski (3 bramki), Tomasz Winnik (2 bramki) oraz Ariel Oniszczuk.

BURZA - WŁÓKNIARZ 2:6

Bramki dla Włókniarza: Gajewski-3, Winnik-2, Oniszczuk.

Włókniarz: Jaworski - Kowalski, Dołęga, Krawczyk I, Grygiel - Leśniański, Badura, Oniszczuk, Faściszewski - Gajewski, Winnik.

Ponadto grał Supel

Turniej halowy młodzików w Lubaniu.
Sparingi
Na piątym miejscu zakończyli młodzicy udział w turnieju halowym, który odbył się 8 lutego w Lubaniu. Zwycięzcą turnieju został BKS Bolesławiec. Wyniki znajdują się poniżej.

Faza grupowa:
Włókniarz - Łużyce Lubań 0:0
Włókniarz - KKS JG 2:2 (bramki: Gaczyński, samobójcza)
Włókniarz - BKS Bolesławiec 0:3
Włókniarz - Olsza Olszyna 2:0 (bramki: Niemienionek, Oś)

Mecz o piąte miejsce:
Włókniarz - Chojnik Cieplice I 3:0 (bramki: Niemienionek, Mąka, Makowski)

Paweł Niemienionek

V sparing Włókniarza - grad bramek w Gryfowie.
Sparingi
Grad bramek zobaczyli dziś kibice zgromadzenie na stadionie w Gryfowie. W sparingowym meczu Włókniarz Mirsk zremisował 5:5 z drużyną Gryfa. Mecz rozgrywany był w arcytrudnych warunkach.

Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Majer, Leśniański, Badura-2, Faściszewski.

GRYF - WŁÓKNIARZ 5:5 (3:4)

Włókniarz: Jaworski - Kowalski, Grygiel, Dołęga, Niemienionek - Leśniański, Badura, Faściszewski, Krawczyk I - Gajewski, Morzecki.

Ponadto grali: Warchał, Kreis, Supel, Winnik, Sękalski, Majer.

Trampkarze na trzecim miejscu w Lubaniu.
Sparingi
Kolejnym sukcesem zakończył się turniej halowy trampkarzy, który odbył się 7 lutego w Lubaniu. Piłkarze mirskiego Włókniarza jak przyzwyczaili nas, zaliczyli dobry występ zakończony trzecim miejscem. Zwycięzcą turnieju został BKS Bolesławiec. Wyniki znajdują się poniżej.

Włókniarz - BKS Bolesławiec 2:0 (bramki: Piskozub-2)
Włókniarz - UKS ZSOiZ Gryfów Śląski 6:0 II (bramki: Piskozub-3, Szatanik-2, Matuszak)
Włókniarz - Łużyce Lubań II 1:1 (bramka: Szatanik)

Półfinał:
Włókniarz - Łużyce Lubań I 2:2, k.2:3 (bramki: Grygiel, Piskozub)

Mecz o trzecie miejsce:
Włókniarz - UKS ZSOiZ Gryfów Śląski I 3:2 (bramki: Jagodziński, Piskozub, Grygiel)

Najlepszym bramkarzem turnieju został Damian Jagodziński.

Już jutro w niedzielę 8 lutego na turniej halowy do Lubania wyjadą młodzicy mirskiego Włókniarza.